زنان تاثیرگذار ایران: مریم رجوی

ایران وایر می نویسد : تاریخ ایران و جهان به زندگی و سرنوشت چهره ها گره خورده است، هر یک خشتی گذاشته اند تا سقفی پدیدار شده، خشت هایی که گاه به قیمت زندگی و جان شان تمام شده است. در این معماری عظیم، زنان و مردان بسیاری نقش آفریده اند. در این میان، زنان ایرانی در این گذار طولانی، نویسنده برگ های بسیاری از کتاب تاریخ دویست سال اخیر ما بوده اند.
تاثیر مهم آنها در افزایش آگاهی عمومی، کاهش تبعیض علیه زنان، ارتقای سواد و موقعیت اجتماعی شان، مقابله با فشارهای مذهبی، مشارکت در پروژه های علمی، سیاست ورزی، موسیقی، سینما و ... یک لیست پر و پیمان فراهم کرده است. مجموعه ای که از امروز ایران وایر منتشر می کند، یک مقدمه است. افرادى که اسمشان در این فهرست آمده، نماینده میلیون ها زن ایرانى هستند که هر روز در ایران و کشورهاى دیگر بر زندگى خانواده و اجتماع خود تاثیر مى گذارند.
 
*********
مریم قجرعضدانلو (متولد ۱۳۳۲)، معروف به مریم رجوی، یکی از مشهورترین مخالفان جمهوری‌اسلامی است. همسر مسعود رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق ایران و رئیس شورای ملی مقاومت است.
 
او پس از پیروزی انقلاب 57 به سازمان مجاهدین خلق پیوست. سازمانی که پیش از انقلاب یکی از خواهرانش (نرگس) نیز عضو آن بود. خواهر رجوی بعدها به عضویت انشعابیون این سازمان پیوست که مارکسیست شده و سازمان پیکار را تشکیل داده بودند.
 
مریم رجوی در نخستین دوره انتخابات مجلس، یکی از کاندیداهای سازمان مجاهدین خلق بود، با این حال از ورود به مجلس بازماند. او پس از بروز درگیری‌ میان سازمان مجاهدین خلق و جمهوری‌اسلامی و اعلام جنگ مسلحانه از سوی این سازمان، از ایران خارج شد.
 
او ابتدا همسر مهدی ابریشمچی، از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق بود. اما در سال ۶۴ از او جدا شد و با مسعود رجوی ازدواج کرد. به گفته برخی تحلیل گران، این ازدواج سرآغاز "انقلاب ایدئولوژیک" در سازمان مجاهدین خلق بود.
 
او از آن زمان با نام مریم رجوی شناخته می‌شود. پس از انقلاب ایدئولوژیک، مریم رجوی از نظر سلسله مراتب در سازمان مجاهدین پیشرفت کرد و از سال ۱۳۶۵ مسئولیت فرماندهی عملیات نظامی علیه جمهوری‌اسلامی به او سپرده شد. رجوی در سال ۱۳۶۷ نیز اعلام فرمان آغاز عملیات "فروغ جاویدان" را به عهده داشت. این عملیات در ایران با نام "مرصاد" شناخته می‌شود. این عملیات با شکست سنگین گروه مجاهدین خلق به پایان رسید.
 
رجوی پس از پایان جنگ ایران و عراق، مدتی در اردوگاه اشرف به سر برد و سپس برای زندگی به فرانسه رفت. مساله‌ای که همواره مورد اعتراض جمهوری‌اسلامی بود. در خرداد سال ۸۲ پلیس فرانسه، مریم رجوی را به همراه ۱۶۵ عضو سازمان مجاهدین خلق بازداشت کرد. دادگاه اتهام‌ها علیه مریم رجوی را در سال ۹۰ لغو کرد.
 
پس از بازداشت مریم رجوی، خودسوزی چند تن از اعضای این سازمان، خبرساز شد. سازمان مجاهدین خلق آن زمان متهم شده بود که این افراد را تشویق به خودسوزی کرده است.
سازمان مجاهدین خلق به رهبری مریم رجوی مدت‌ها در لیست سازمان‌های تروریستی آمریکا و اروپا قرار داشت. چند سال پیش نام این گروه  از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد.
 
سازمان تحت رهبری مریم رجوی، افشاکننده برنامه هسته‌ای ایران است. شورای ملی مقاومت - شاخه سیاسی سازمان - در سال ۱۳۸۱ طی یک کنفرانس مطبوعاتی پرده از وجود تاسیسات اتمی در ایران برداشت. در ماه های اخیر، مریم رجوی یکی از چهره های فعال مخالف توافق هسته ای ایران و 1+5 بوده است. این گروه به طور مکرر ادعاهایی درباره برنامه هسته ای ایران طرح کرده است ولی هیچکدام از ادعاها مانند ماجرای سال 81 مورد توجه قرار نگرفته است.  
 
مریم رجوی پس از حمله آمریکا به عراق سقوط صدام حسین، عملا فرد اول سازمان مجاهدین خق است. مسعود رجوی از آن زمان تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده است. با این حال برای هر دو تن از سوی دادگاهی در عراق حکم بازداشت صادر شده. مریم و مسعود رجوی متهم به هم‌دستی با صدام حسین در قتل شیعیان و کردها در عراق هستند. دادگاه عراقی این دو را به نسل‌کشی متهم کرده. اتهامی که از سوی سازمان مجاهدین خلق رد می‌شود.
مریم رجوی از سوی مخالفان سازمان مجاهدین خلق و بعضی از جداشدگان از این سازمان، متهم به بدرفتاری با اعضای انین سازمان، دیکتاتوری، صدور دستور شکنجه، قتل و … است. به عقیده مخالفان، شیوه رهبری او در این سازمان، نشانی از دموکراسی ندارد.
حامیان سازمان مجاهدین خلق این اتهامات را رد می کنند. گروه مجاهدین در سال های گذشته تحت نظر مریم رجوی موفق شده کارزارهای تبلیغاتی وسیعی را در اروپا و آمریکا سازماندهی کند و برخی چهره های مشهور دیپلمات اروپایی و آمریکایی را برای سخنرانی و اعلام حمایت از این گروه دعوت کند.
 
این گروه متهم است با پرداخت پول های کلان به این افراد، رضایت این افراد را می خرد، با این حال چنین اتهاماتی سبب نشده که کارزارهای تبلیغاتی گروه مجاهدین خلق با خدشه مهمی روبرو شود. آنها کماکان خودشان را مهم ترین گروه مخالف جمهوری اسلامی می دانند، هر چند مانند گذشته تمرکز ویژه ای بر فعالیت های نظامی ندارند.
 
فیلم «فرقه بوقلمون صفت»، ساخته مازیار بهارى ، تهیه کننده تلویزیون الجزیره،٢٠٠٦

+38
رأی دهید
-385

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا

  واقعا شرم آوره که اسم این فرد رو در کنار اسامی مثل مریم میرزاخانی آوردین بعنوان زن تاثیرگذار. چه شباهتی بین این آدم روانی عقده ای و مریم میرزاخانی هست. برادر خود من از فریب خورده های این گروهک کثیف بود که در نهایت اعدام شد. پاک ترین بچه های ایران اسیر این دیوانگان شدند که اگر به حکومت میرسیدن دست کمی از جمهوری اسلامی نداشتن. بهتر بود اسم این فرد رو در کنار پری بلنده میاوردین.
  23
  330
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
  ۴۶
  tizbin2 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  زنیکه بی‌شرف. اینا هیچ فرقی‌ با آخوندا ندارن. همشون مثل همن. جالبه که هر ۲ گروه هم مذهبی‌ هستن. همین بی‌‌شرفا بودن که اول انقلاب با خمینی همکاری کردن مملکت رو به خرابی‌ کشیدن. بعدش سر قدرت با خمینی دعواشون شد بازی قمار رو باختن. مریم رجوی خائن بی‌شرف. یادتون باشه همین رجوی بی‌شرف بود که به خمینی گفت "امام امت".
  18
  287
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
  ۴۰
  رقص پرواز - پراگ، چک

  تاثیر گذار بار معنایی مثبت داره....در عجبم چطور همچین زن منفور و وطن فروشی رو در رده زنان تاثیرگذار ایرانی قرار دادید.
  14
  293
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
  ۳۶
  sarbaz rahbar - لندن، انگلستان

  لعنت بر کثیف ترین نجسترین خائن ترین انسانهای روی زمین مزاحمین خلق ، مرگ و نفرین بر مریم رجوی عجوزه کثیف
  113
  252
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  تأثیر از این جالب تر‌که لچک سیاه آبجی‌ زینبهای رژیم تبدیل به-- رنگی‌ شود-گرگ هایی که نقش کشیده بودید بعد از به گور رفتن اسلام ملا-با پالون اسلام دیگر شریعتی سواری بگیرید-توده‌ یها همکار اینها !!!
  43
  167
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
  ۳۲
  farahnoush - ساری، ایران

  چطور این زن کثیف قاجاری می تونید جز زنان تاثیر گذار ایران بدانید . این زن روسپی رجوی ، خمینی و صدام و حالا امریکا و اسرائیل است . مایه ننگ چنین هرزه ای ایرانی میدانید .
  17
  205
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  در ضمن رژیمیها و اسلامیون رژیم -----انتقاد شما از این گروه به اندازه ی پهن ارزش ندارد چون شمشیرتان یکیست.مثل زلفقار امام اول ۲ لبه!!!!!!!!
  101
  96
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  نمیدانم این گروه که افتخارشان ترور چند مستشار آمریکایی زمان شاه بود !!!!!با چه رویی در واشنگتن دفتر دارند .و آمریکا با چه رویی موافقت کرده!!!!
  42
  185
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  گروه مجاهدین خلق در ابتدای انقلاب بزرگترین گروه سیاسی و بسیار مورد احترام بود ولی آنها با پیوستن به صدام فاتحه سیاسی خودش را خواندند . البته آنها به دلیل کار تشکیلاتی که بلدند تنها گروه اپوزیسیون حرفه ای در خارج از کشور هستند و آمریکایی ها هم روی آنها حساب باز می کنند ولی مشکل این است که آنها کوچکترین پایگاهی در ایران ندارند که برای آمریکا اهمیتی ندارد مگر کرزای و عیاد علاوی پایگاه داشتند که آمریکا قدرت را به آنها داد ؟ به هر حال در صورت حمله نظامی از دید آمریکا آنها باید دولت موقت را در ایران اداره کنند که البته مردم ایران هرگز آنها را به رسمیت نخواهند شناخت
  136
  93
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
  ۴۸
  vickie - هیوستون، ایالات متحده امریکا

  اگه وطن فروشی جز معیارهای تاثیرگذاریه، تاثیرگذاران زیاد هستند.
  10
  250
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
  ۴۷
  bardia700 - اوترخت، هلند

  شما(یوکی) مریم رجوی رو جزو زنان تاثیر گذار ایرانی‌ میدونین؟؟؟؟!!!! این خانم چه کار مثبتی برای ایران کرده که ما خبر نداریم.
  11
  214
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران

  میگن مسعود رجوی مثل ملا عمر چند ساله به درک واصل شده ولی صداشو در نمیارن. اوایل انقلاب جمهوری اسلامی و سازمان مجاهیدن خلق در یک جهت گام بر میداشتند که همانا مبارزه با رژیم شاه و ساقط کردن سلطنت شاهنشاهی بود. و الحق مجاهدین نقش خیلی پررنگ تری در این جهت برداشتن. ولی با برگشتن خمینی از فرانسه ناگهان ورق برگشت و این دو از هم فاصله گرفتن تا جایی که مجاهدین خلق جمهوری اسلامی رو متهم به دزدیدن انقلابشان کرد و شروع به موجی از ترور سران جمهوری اسلامی گرفت که از ان جمله بهشتی رجایی باهنر مطهری و حتی خیلی از افراد عادی بجهت ایجاد رعب و وحشت کرد.در زمان جنگ بعد از دستبوسی صدام از طرف مسعود رجوی اوج نفرت رو در بین مردم واسه خودشون به ارمغان اوردن و در یک عملیات حتی لشگر کشی به شهر های ایران رو داشت که اونجا شکست سنگینی خوردن . بعد از روی کار اومدن شیعه ها تو عراق اردوگاه اشرف با اون وضع فلاکت بارش نزدیک عراق خاری به چشم دولت عراق و سران نظام جمهوری اسلامس بود که نهایتا بعد از چند سال التیماتوم از طرف دولت عراق کار به درگیری کشید و اونجا هم کلی کشته دادن در صورتی که مریم رجوی تو فرانسه داشت استراحت
  20
  117
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  ۵۱
  bulgaria - اندن، بلژیک

  این خانم جنون قدرت دارد و نه تنها دشمن جمهوری اسلامی ‌ست بلکه دشمن ملت ایران هم هست بسیار زن کثیف و پلید افکار است جای ایشان در صفحات تاریخ نیست بلکه در زباله دانی تاریخ است
  11
  198
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
  ۳۳
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  لعنت برمجاهدین خلق . خائن ترین قشر به ایران
  22
  205
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  میکرد و اونجا هم از مسعود رجوی در انظار عمومی خبری نشد. تو این سالهای اخیر بهترین دستاویز برای مبارزه با جمهوری اسلامی و منزوی کردن اون در جامعه جهانی همین مساله هسته ای ایران بود که بعضا هم قدم هایی در جهت تولید بمب اتمی برداشته شده بود که با ایجاد سر وصدا در جامعه جهانی توسط مجاهدین توجه همه منجمله اسراییل دشمن درجه یک خارجی نظام رو بخودش جلب کرد. البته با مخفی کاری های بموقع سایت های سانتریفیوژ این پلیتیک مجاهدین هم راه به جایی نبرد و نهایتا با توافق ایران با کشورهای غربی کلا تمام نقشه های مجاهدین خلق و تنها اهرم برای ایجاد فشار جهانی علیه جمهوری اسلامی از بین رفت و در حال حاضر مجاهدین هیچ برگ برنده ای برای رو کردن ندارند که هیچ از طرفی هم جمهوری اسلامی با خوندن دست اونها در توافق وین از دو منظر صاحب پیروزی شدند. یکی از بین رفتن تحریمها و انداختن تمام مشگلات به گردن دولت قبلی یعنی احمدینژاد و دیگری دور زدن اهرم فشار و تنها بهانه دست اسراییل و منافقین. این توافق از هر جهت به نفع همه بود . هم ازجهت بازار فروش عالی برای غرب و هم از جهت پایداری نظام جمهوری اسلامی و هم برای مردم. ;)
  35
  43
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران

  کاربران سایت بیاموزید که با نظر افراد یا موافقید با مثبت و یا مخالفید با منفی و اعلام نظر کنید. این که یکی یه چیز میگه در عین دموکراسی چهار نفر این کامنت رو به سودشون نمیبینن شروع به فحاشی کردن میکنند و یا میخوان بزور نظر خودشونو بقبولونن این باعث مجادله لفظی میشه که باعث میشه من هم از الفاظی استفاده کنم که شایسته دیگر کاربران محترم نمیشه و نهایتا سایت مجبور به دادن تذکر میشه.از سایت محترم تقاضا میکنم برای هر ایدی اجازه فقط یکبار مثبت یا منفی دادن رو بده تا ما که از ایران در حال حاضر با فیلتر شکن روزی دو بار به سایت ورود پیدا میکنیم با موجی از منفی هایی که توسط دو سه کاربر معلوم الحال ایجاد میشه نشیم. ;)
  32
  54
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
  ۴۷
  kshamillan - مونترال ، کانادا

  چرا این عجوزه رو کنار زنان بزرگ تاریخ گذاشتین....مثل این که نمیدونید که جنایت هایی این عفریته به همراه شوهرش مسعود که فکر کنم گور به گور شده ...صداش رو در نمیارن ..به سر مردم آورده ...کدوم حزب مخالف رو دیدین که با مردم خودش بره به جنگ .کثافت کاری‌ها و جنایت‌های این گروه تروریستی ...دست کمی‌ از رژیم فعلی‌ نیست ..چه جوان هایی که این‌ها فریب ندادن و به کام مرگ نفرستادن ...
  9
  162
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۳
  ۱۰۴
  pars_iran - دوسلدرف، آلمان

  تاثیر گذار ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بابا بی‌خیال ، مگه می‌شه ؟؟؟ مگه اینجوری هم داریم ؟؟؟؟ ما رو چی‌ فرض کردین ؟؟؟ تو کل این فرقه از بدو پیدایش یه آدم حسابی‌ وجود نداره . اگر هست نام بیارید تا براتون پرونده رو کنم
  9
  98
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مسعود رجوئی کنار دست امام زمان در چاه جمکر ان است.
  18
  51
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  کاربران ایرانی‌ ----اجازه ندهید نفرت شما از این گروه به رژیمیها و طرفداران آنها---حقانیت-بدهد در این صورت انتقادتان با د هوا---بین این‌ها و اسلام ملا فقط جنگ منافع است----پوئن مثبت شما به ---سرباز رهبر----خیانت است---از من گفتن
  39
  56
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
  ۴۱
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  جای تاسف داره این جنایت کار شده تاثیرگذار ! این بشر 16 هزار هموطن خودش رو کشته حالا مقامات دولتی به درک . به کشور خودش حمله کرده و کلی غلط دیگه!؟. واقعا متاسفم :
  7
  89
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
  ۴۱
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  خوشحالم دوستان با عقاید متفاوت نظر یکسانی نسبت به این خائن دارن
  8
  97
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  [::یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا::]. گرامی‌ با تأسف از اعدام برادرتان باید بگویم در حمله ی آنها به ایران در جوار صدام---شاید حدود ۵-۶ هزار جوان فریب خورده ی چپیها و مجاهدین در تابستان ۶۷ اعدام شدند-و این لکه ی ننگی بر دامان اینهاست----ولکه ی ننگی بر دامان اسلام ورژیم
  13
  67
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
  ۳۵
  faramarz65 - تهران، ایران

  لعنت به هرچی وطن فروشه . کسی که با دشمن ، متهد میشه تا بچه های این مملکت رو بکشه .
  7
  108
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
  ۵۴
  حسن کچل - کلن، آلمان

  مجاهدین خلق نه تنها ننگه ایران بلکه ننگی برای بشریت هست
  5
  85
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۵
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد

  خیلی جای تاسف داره که در این سایت از این زن منفور و خائن که مورد نفرت قشر زیادی از ایرانیان هست بعنوان زنان تاثیر گزار نام برده شود
  8
  68
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۰
  ۳۲
  Jaser - برلین، آلمان

  خیانتی که این زن به ایران کرد رو هیچکس با کشورش در طول تاریخ نکرد. ننگ‌ بر این زن پست فطرت
  10
  77
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
  ۷۳
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  هر شخصی که این گروهک را لعن کند، گناهان صغیره خود را کاهش میدهد.
  47
  39
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۸
  ۷۳
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  منافقینی که در سایت هستید و خوب هم این کامنتها رو میخونید ولی جیکتون در نمیاد. خود من زمانی که در ولایت بودم مأمور شناسایی و انهدام خونه‌های تیمی و در چهار حمله به این خونه‌ها جزو تک‌تیراندازها بودم. همین الآنش هم سایتونو با تیر میزنم. از نگاه کردن به اون عکسی که مسعود سیبیل داره به صدام دست میده؛ شرم نمی‌کنید؟
  44
  42
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
  ۵۳
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  خب معلومه که تأثیر گذار بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این آشغال و شوهر بیمارش بیشترین کار رو برای خمینی جلاد انجام دادن و مملکت رو به ورشکستگی کشوندن!تأثیر که همش مثبت نیست ! تأثیر منفی هنوز نشنیده اید!؟ سایت هم گفته تأثیر گذار و اشاره ای به مثبت و منفی اون نکرده!گنجشک مرده هم بعد از این همه سال میدونست که این زینب کماندوی فکولی اگه به قدرت میرسید چه بلایی سر مردم می آورد!!!
  3
  43
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۰
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. بی شرم ، رجوی هم یک ملا بی ریش می باشد ، و مثل أربابت خامنه ای شایسته مجازات ، اما اینکه در کشتار مخالفین نظام شرکت کردی نشانه از همان ذات منغور شما ساندیس خوران است، شرم بر شما
  15
  42
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
  ۷۰
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  کثیف تر و پست تر از این گروه بخصوص مسعود رجوی و مریم هر جائی بی حیثیت و هوس باز در دنیا نمیتوانی پیداکنی .اینها خیانت و جنایت و پستی را با تمام بدی های دنیا درخود جمع کرده اند . تأثیر گذاری از نوع منفی که اینها روی مردم ایران نسبت بخودشان گذاشتن بجرئت میتوان گفت که برای همیشه تاریخ منفور ملت باقی خواهند ماند.بخصوص1- خیانت به وطن درحال جنگ و هم پیمان شدن با دشمن 2- اجبار کردن زنان شوهردار گروه خود به طلاق اجباری و پیوستن به حرمسرای رجوی شهوت پرست بنام (انقلاب ایدئولوژیک) احتمالا" مریم هرجائی هم با دوربین مدار بسته نظاره گر این انقلاب در حرمسرای رجوی بوده.مرگ و ذلت بر این خائنان وطن فروش که بوئی از انسان بودن نبرده اند.
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۷
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  [::کارمن مهوش کش - تهران، ایران::]. دوست عزیز در مورد انفجار دفتر ریاست جمهوری مجاهدین خلق همواره این مسئله را تکذیب کردند و هیچ مدرکی هم علیه آنها بدست نیامده بیشتر تاریخدانان معتقدند این انفجار بدست خود جمهوری اسلامی انجام شد
  51
  14
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۳
  ۷۰
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  آنطور که در خبرها خواندم مسعود رجوی خائن توسط امریکائی ها فرستاده شده به اردن و بعضی خبرهای تأئید نشده هم حاکی از آن دارد که در حمله نیروهای نظامی به کمپ اشرف در پناهگاه زیر زمینی محاصره و بدرک واصل میشود.
  2
  20
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۳
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. متشکرم از توضیحتون. ولی معمولا بد یه اقدام تروریستی بک گروه مسولیت انرا بعهده میگیره و هدفشو از ان بیان میکنه. در ان ایام که فقط منافقین دست به ترور و انفجار میزدن بیشترین ظن به همینا میرفت. خوب این صحبت شما که خود جمهوری اسلامی بیاد در اونروز های متشنج بیاد دفتر ریاست جمهوری خودشو منفجر کنه تقریبا شبیه اون داستانه که میگن امریکا خودش علیه خودش نیویورک رو به اتش کشید و سپتمبر الون رو راه انداخت. کاملا بعید بنظر میرسه.با تشکر :) راستی ما با هم خیلی رفیقیما ..اینو یه نفر عنوان کرده همینجا. درسته ؟ ;)
  7
  13
  ‌پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۸
  ۲۲
  Mammal - لندن، انگلستان

  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. آن‌ زمانی‌ که تو بچه بودی شاه این گروه را شناخته بود و می‌دانست که چه حـ... هستند، این شماها بودید که با اینها کلی‌ سال از قبل از آن فتنه 57 با هم سرتون تو یک کاسه بود، حالا جا نماز آب میکشین؟
  2
  34
  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۹
  ۳۷
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  زنکه ملعون همین کثافت ها بودن که اتیش این انقلاب رو روشن کردن و بعد مثل سگ انداختنشون بیرون
  3
  34
  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۳
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  [::کارمن مهوش کش - تهران، ایران::]. این را من نمی گویم اکثر تاریخدانان می گویند که انفجار دفتر ریاست جمهوری و انفجار در حرم امام رضا و کشتار کشیشها کار حکومت بوده نه مجاهدین البته مجاهدین خلق دسته متعفنی بودند که ترورهای احمقانه ای انجام می دادند ولی نمیشه هر تروری را به آنها نسبت داد . مثلا صیاد شیرازی و لاجوردی را مجاهدین ترور کردند خودشان هم به این امر اعتراف می کنند پس چه دلیل دارد انفجار دفتر ریاست جمهوری را تکذیب کنند
  11
  8
  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
  ۵۰
  کارمن مهوش کش - تهران، ایران
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. بعله . چه عرض کنم. خدا عالمه ;)
  2
  3
  جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۰
  ۵۷
  MehranIrani - وین، اتریش

  منفور مغرور ،‌ بسیجی از نوع دیگر
  2
  27
  شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۰
  ۴۴
  Xavii - لندن، انگلستان
  اتفاقاً ن تاثیر گزار ترین زن ایرانی ایشونه ، حتماً نباید تاثیر مثبت داشته باشه، ایشون بیشترین تاثیر منفی رو تو ایران داره.
  2
  11
  یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.