کاظم صدیقی در نماز جمعه: هر کسی در زندگی تقوا داشته باشد خدا او را از رزق‌های مادی و معنوی سرشار می‌کند

ایسنا: صدیقی در دومین نماز جمعه پس از ماجرای اختلاس باغ ازگل گفت: برای هر گناهی که در زندگی برایمان پیش می‌آید باید حساسیت به خرج دهیم و بترسیم و جبران کنیم و به آبرومندان درگاه الهی متوسل شویم که در اوج همه آنان اهل بیت عصمت و طهارت هستند.

کاظم صدیقی، در خطبه نماز جمعه امروز تهران حج را سمبل و نماد جامعیت احکام دین دانست و گفت: هر یک از عبادات یا بُعد فردی دارد و یا بُعد اجتماعی؛ اما در حج همه این ابعاد تعبیه شده است.

به گزارش ایسنا، کاظم صدیقی در نماز جمعه این هفته تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: هر کسی در زندگی تقوا داشته باشد خدا او را از رزق‌های مادی و معنوی سرشار می‌کند.

صدیقی دهه کرامت را به مردم تبریک گفت و افزود: آثار و برکات زیارت امام رضا فوق عقل ما است. زائران زیارت امام رضا در روز قیامت در دایره و گردونه حساب و کتاب قیامت قرار نمی‌گیرند بلکه در اداء انبیاء الهی به حساب می‌آیند. زیارت حضرت معصومه نیز چنین آثار و برکاتی دارد. بنده هم از علی بن موسی الرضا و هم از حضرت معصومه مستقیماً حاجت گرفتم.

امام جمعه موقت تهران گفت: عبادت‌ها سه قسمت‌اند؛ عبادت‌های بدنی، مالی و فکری. خدای متعال در عبادت حج، همه این عبادت‌ها را تعبیه کرده است. خدا به اعمال انسان‌ها نگاه نمی‌کند بلکه به نیت‌های آنان توجه دارد.

صدیقی ادامه داد: همه دغدغه مومن، خداست. خدا با بندگانش به گونه‌ای رفتار می‌کند که گویی غیر از آن بنده، بنده دیگری ندارد، اما بنده به گونه‌ای با خدا رفتار می‌کند که گویا خدای دیگری دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: امت سازی و جامعه سازی را باید در حج در دستور کار داشته باشیم. تا امامت در جامعه نهادینه نشود وحدت در جامعه معنا پیدا نمی‌کند. پیام رهبری در حج باید به گوش جهانیان برسد. امسال شبکه سازی و ایجاد تشکل بین المللی توحیدی در دستور کار است. حج بدون برائت از مشرکان خاصیت اصلی‌اش را از دست می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی مسئله حج ابراهیمی را به عنوان رکن اصلی دین احیا کردند.

صدیقی در بخش دیگری از سخنانش گفت: جریان غزه نشان داد دشمن تا چه حد با انسانیت دشمنی دارد. بچه‌ها، اطفال، زنان و بیماران غزه‌ای در آتش قساوت صهیونیست‌ها می‌سوزند. پیام عاشورایی امام حسین در غزه موجب شد تبلیغات هماهنگ و پرحجم قدرت‌های بزرگ، به وسیله دانشجویان و مردم غرب در کشور‌های غربی رنگ ببازد. دانشجویان مظلوم دختر در آمریکا و استادان پیر دانشگاه‌های این کشور زیر زانو‌های پلیس آمریکا تحت فشار قرار می‌گیرند و به زندان می‌افتند.

وی در خطبه اول نماز جمعه همچین گفت: مرگ حق است و همه ما این مسیر را خواهیم پیمود. آنچه بعد از انتقال ما از این خانه ویران به خانه ابدی دستمان را می‌گیرد، تقوا است. بهترین توشه برای زندگی ابد تقواست. تقوا بازدارنده و نگهدارنده از شیاطین درونی و بیرونی است. همه ما موظفیم در برابر فشار‌های درونی و بیرونی تسلیم باطل نشویم.

صدیقی ادامه داد: برای هر گناهی که در زندگی برایمان پیش می‌آید باید حساسیت به خرج دهیم و بترسیم و جبران کنیم و به آبرومندان درگاه الهی متوسل شویم که در اوج همه آنان اهل بیت عصمت و طهارت هستند.

وی گفت: از امروز همه تصمیم بگیریم یک چله مواظب اعضا و جوارحمان باشیم و به دلمان غیر دوست را راه ندهیم. اگر یک چله در برابر بازی‌های نفسانی مقابله بکنیم و خدا را از یاد نبریم خدای متعال به ما حکمت می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران گفت: در نماز که نزدیک‌ترین حالت انسان به خداست هدایت بر صراط مستقیم را از خدا طلب می‌کنیم. صدیقین کسانی هستند که بی‌صداقتی در ابعاد وجودی آنان راه ندارد. آنان در مقام فکر، انگیزه و عمل صادقانه با خدا تعامل می‌کنند. ما هم اگر در این مقام‌ها با خدای خودمان حقیقت را بگوییم، در مسیر صدیقان خواهیم بود.
 
+3
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فقط موندم کدوم مادر کافی میره چرندیات این حیوون گواد را گوش میده
  2
  73
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  حکومت فاسد خامنه‌ایی، برای بسیاری از کلمات معانی جدید و متضاد با آنچه قبلا رایج بود، بوجود آورد! کلماتی مثل تقوا، شرف، پاکدستی…حلالزادگی!!
  2
  41
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  فکر میکنین یک همچین دروغگویی راجع به وجود خدا راست میگه؟ 😀
  2
  40
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  دزد با تقوا هم دیدیم
  1
  40
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اونائی که میرن پشت سر این ابوگریان زمینخوار وایمیستن، ابله هائی هستند که از خانه های 40 متری اجاره ای شون در جنوب شهر راه میفتن و میرن تا پشت سر کسی وایسن که خونه اش چند میلیاردی است تا او اوونا رو به بهشت بفرسته! این جماعت ابله حقشونه که هر بلائی سرشون بیاد!...
  2
  36
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  متاسفانه هیچکس پیدا نشد یک منافق و دزد رو خونه نشین بکنه
  0
  21
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  samamos - میدلزبرو، انگلستان
  از آخوند ...تر پیدا نمیکنید، پر کردن جای خالی با خودتون
  1
  5
  شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  در اطراف خامنه ای فقط امثال صدیقی و طوسی باقی ماندند .
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.