شماری از وکلای دادگستری خواستار پیگرد قضایی کاظم صدیقی شدند

کاظم صدیقیدویچه وله: طبق گزارش‌ها، جمعی از وکلای دادگستری با ارسال نامه‌ای به دادستان ویژه روحانیت خواستار پیگرد قضایی کاظم صدیقی شده‌اند. آنها می‌گویند که صدیقی و سایر افراد دخیل در ماجرای موسوم به "باغ ازگل" باید مورد تعقیب قرار بگیرند.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی در ایران، شماری از حقوق‌دانان و وکلای دادگستری در این کشور با ارسال نامه‌ای به دادستان ویژه روحانیت و دادستان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، خواستار تعقیب قضایی کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در پرونده مربوط به "رسوایی زمین‌خواری" شده‌اند.

صدیقی در این زمینه متهم است که باغی به مساحت ۴۲۰۰ متر مربع در منطقه ازگل تهران را به تصاحب خود و پسرانش درآورده است.

بر اساس اسناد منتشر شده، شرکت "پیروان اندیشه‌های قائم" که متعلق به کاظم صدیقی و دو پسرش است، باغی را به مساحت مذکور در کنار حوزه علمیه خمینی در ازگل، تصاحب کرده است.

صدیقی مدعی است که امضای او در این اسناد جعل شده است. با این حال، همچنان پرونده‌ای به علت زمین‌خواری، دروغ و جعل اسناد در قوه قضاییه جمهوری اسلامی تشکیل نشده است.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که حال پانزده حقوق‌دان و وکیل در نامه‌ای که توسط آنها امضا شده است خواستار پیگرد قضایی این ماجرا و "اتخاذ تصمیم متناسب در باب این پرونده" شده‌اند.

محمدرضا فقیهی، ابوذر نصرالهی، علی شریف‌زاده اردکانی، مصطفی نیلی، مصطفی دانشجو و رضا شفاخواه جزو پانزده وکیل دادگستری امضاکننده این نامه هستند.
محتوای نامه
در این نامه با اشاره به اسناد موجود آمده است مدرسه علمیه خمینی "که تولیت آن در اختیار کاظم صدیقی است، با نمایندگی و امضاء ایشان، مقدار ۴۲۰۰ متر مربع از زمین‌های آن مدرسه علمیه واقع در منطقه ازگل شمیران را به موسسه پیروان اندیشه‌های قائم که متعلق به وی و فرزندان و شرکایش بوده، واگذار شده است."

در ادامه این نامه ذکر شده است: «اثر انگشت الکترونیک کاظم صدیقی و محمدمهدی رجبی صدیقی و جواد عزیزی به عنوان نمایندگان فروشنده و خریدار در ذیل سند مورد اشاره درج گردیده است که به وضوح، حکایت از علم و اطلاع نامبردگان از معامله دارد. با انتشار خبر این انتقال از سوی فعالان عرصه رسانه و مبارزه با فساد، آقای کاظم صدیقی ابتدا موضوع را تکذیب و آن را به رسانه‌های برون مرزی و بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی منتسب نمود.»

امضاکنندگان این نامه تاکید کرده‌اند که بازگرداندن زمین توسط شرکت "پیروان اندیشه‌های قائم" به مدرسه مذکور "مانع از رسیدگی به جرایم و تخلفات آقای کاظم صدیقی و منسوبین و مرتبطین ایشان نیست."

در همین زمینه پیشتر کامبیز نوروزی، حقوق‌دان، نیز تصریح کرده بود: «اثر انگشت امضا نیست که جعل شود. صدیقی اطلاع داشته که مؤسسه‌ای به نام "پیروان اندیشه‌های قائم" با سهامداری او و دو پسرش وجود دارد.»

این حقوق‌دان همچنین گفته است: «سکوت و عدم پیگیری قضایی دستگاه‌های رسمی و نظارتی در برابر این ماجرا، همانند سکوتی که در مورد درخواست ویزای مهاجرت فرزند محمدباقر قالیباف اختیار کردند، باز هم نشان می‌دهد برای گروهی در هرم قدرت هر کاری مباح است ولو خلاف شرع و قانون و عرف باشد.»
+78
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  این وکلا برای محاکمه صدیقی از یک طرف و سعید طوسی از طرف دیگر ، باید از روی نعش خامنه ای بگذرند .
  14
  14
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  خامنه ای حاضر میشه بره تو یه گروه کر پسر بچه های یه کلیسای کاتولیک آواز بخونه ولی این یارو یا یکی دیگه از نوکرهای سر سپرده خودشو نذاره دادگاهی بشن.
  2
  21
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  از همین الان ممنوع الکار شدید خبر ندارید . همراه با زندانی و مفسد فی الارض
  1
  18
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  دوشنبه - تهران ، ایران
  تنها گروه های کوچک بسیارو متعدد که بین دو تا چهار نفر باشند طرح حذف فیزیکی یک یک این اشغالگران میهن بصورت عملیات چریکی و پارتیزانی. این روش به همه انرژی مثبت میده. اینا همش شعر و دری وریه 😭شکایت وکلا؟ قوه قضاییه؟! کدوم قضا؟ کدوم عدالت؟ کدوم قانون؟ کدوم قاضی؟؟. همون که حکم قتل جوانان شرافتمند و آزادیخواهان میهنم را صادر و اجرا می‌کند!!؟. وقت تنگ است، تا دیر نشده، فردا دیر است، دیروز باید شروع کنیم ✌️
  0
  8
  یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.