خامنه‌ای: اسرائیل رفتنی است و از غیظ نرسیدن به «نیل تا فرات» خواهد مُرد

بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفرای کشورهای اسلامی گفت «قمار عادی‌سازی روابط» با اسرائیل «سراسر باخت است» و «اسرائیل رفتنی است». این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که عربستان ظرف یک هفته میزبان دومین وزیر اسرائیل است و آمریکا به دنبال عادی‌سازی روابط ریاض و تل‌آویو.

او که عمده گفته‌های خود را بر موضوع اسرائیل متمرکز کرده بود گفت «نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که دولت‌هایی که قمار عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی را برای خودشان سرمشق کار قرار می‌دهند ضرر خواهند کرد، باخت منتظر این‌هاست دارند اشتباه می‌کنند. به قول اروپایی‌ها روی اسب بازنده شرط‌بندی می‌کنند».

رهبر ایران تاکید کرد که نهضت فلسطین از همیشه «سرحال‌تر» است. او یادآوری گفته‌های آیت‌الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی اسرائیل را «سرطانی» توصیف کرد که «به دست نیروهای فلسطینی و نیروهای مقاومت در کل منطقه ریشه‌‌کن خواهد شد.»

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران گفت اسرائیل نه فقط با ایران که «به مصر و عراق و سوریه هم کینه» دارند و «از کشورهای اطرافش خرسند نیست.»

رهبر جمهوری اسلامی با استعاره‌ای از قرآن گفت در «خشم خود بمیرید» و این «در مورد اسرئیل در حال تحقق است.»

مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی نیز در این سخنرانی حاضر بودند.
سفر دومین وزیر اسرائیلی به عربستان
این اظهارات رهبر ایران همزمان با تلاش بیشتر و میانجی‌گری آمریکا برای عادی‌سازی روابط ریاض و تل‌آویو انجام بیان شد. عربستان میزبان شلومو کرحی، وزیر ارتباطات اسرائیل است که دوشنبه وارد این کشور شد.

اسرائیل در ماه گذشته اعلام کرد چارچوب توافقی که با میانجیگری آمریکا برای عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان تهیه شده ممکن است تا اوایل سال آینده محقق شود.

عربستان سعودی از زمان تاسیس اسرائیل در سال ۱۹۴۸ هرگز آن کشور را به رسمیت نشناخته است و اکنون گفته برقراری رابطه با اسرائیل را منوط به حل شدن مسئله فلسطین و مجموعه‌ای دیگر از تضمین‌ها است.

گفته می‌شود دولت آمریکا مدت‌هاست برای جلب توافق عربستان و اسرائیل برای عقد یک پیمان مهم عادی‌سازی روابط تلاش می‌کند.

ایران اما بارها نظر منفی خود را در خصوص عادی‌سازی روابط کشورهای منطقه و اسلامی با اسرائیل ابراز کرده است.

این تحولات همزمان است با افتتاح رسمی سفارت اسرائیل در منامه، پایتخت بحرین.

عادی سازی روابط اسرائیل و بحرین نتیجه یک مجموعه توافق با میانجیگری آمریکا در سال ۲۰۲۰ بود که به «پیمان ابراهیم» معروف شد، و علاوه بر بحرین، روابط مراکش و امارات متحده عربی و سودان هم با اسرائیل عادی شد.
+33
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گمان میکنم که بهتر باشد ازین پس به رهبر معظم کشورمان لقب “سلطان مفعول مافنگی” را اعطا کنیم!
  4
  99
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان

  مشخصه به این این ضحاک خونخوار بدجور فشار آمده،تمام سیاستهای منطقه ای رژیم ظالمش در این سالها شکست خورده،و برخلاف تلاش همه جانبه شان، اسرائیل با کشورهای عربی منطقه روابطش رو عادی کرد.حتی با عربستان مهد اسلام.این مفتضحانه ترین شکست ایرن رژیم بوده.چون حتی در زمان شاه اعراب با اسرائیل قطع رابطه بودند.گارانتی میکنم هموم رژیم بشار اسد که این کودنها سالها رویش برنامه ریزی کردن درنهایت به دامن سعودی برگرده و به جمهوری اسلامی پشت کنه.فقط هزینه و خفت و نفرتش برای اینها میمانه.
  4
  92
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  برو آخوندک پفیوز ح.زاده بافوری پی دادنت. بجای اینک هم و غمش ایران و ایرانی باشه فقط چسبیده به زر زدن و گ. خوری در مورد اسرائیل. سوریه و عراق و لبنان شده اولویت این آخوندک مادر. تازیزاده بیسروپا.
  4
  90
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  ببند در خلا را که ببوش خفمون کرد. هرومزاده شمع دزد ک...ی
  3
  92
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  رجوع به کامنت قبلی ام، قرار اینست که ظهور وقتی واقع خواهد شد که فقط در ارض "ط" که همان طهران بک کتابت قدیم، هشتاد هزار آخوند گردن زده شود! دجال فهمیدی؟!
  3
  70
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خودت هم خسته نشدی؟ ۴۳ سال داری ور می زنی. پس کی ؟
  3
  82
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ای پیر خرفت، ابله مفعول مفعول زاده، اینرا بدان که دست نوشته احمد کسروی بیشتر از قرآن تو در خانه هر ایرانی اصیلی الان قاب گرفته شده است. کمکی که مفعول قبل از تو، خمینی لعنت شده به ایران کرد، ناگفتنی است، چرا که چهره واقعی آخوند مفعول و اسلام واقعی را به میهن ما نشان داد، تو‌و‌امثال تو آرزوی حکومت اسلامی و‌شیعه گری را به قعر گور سیاه و پر تعفنت خواهی برد، زهی خیال باطل، بگذار تا از الان برایت بنویسم و به گوشت برسد، من یک ایرانی زاده با اصالتم، مثل تو نیستم که پدرم را نشناسم، مادایرانیان اصیل تا هفت جد پدری امان را نیشناسیم، مثل شماها نیستیم که نام‌پدرانمان را پشت پوست گاو‌بنویسند. ایران باز دوباره ساخته خواهد شد، حتی اگر بارها ویران شده باشد. با اسرائیل رابطه برقرار خواهیم کرد، سفارت اسرائیل بازگشایی خواهد شد، آنهایی که بخاطر مفعولینی چون شما جلای وطن کردند باز خواهند گشت و اموالشان به آنها باز گردانده خواهد شد، حتی به بازماندگانشان اگر خودشان در قیر حیات نباشند
  6
  67
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  مساجد به بهترین نحو ممکن تبدیل به بهترین دیسکو ها خواهد شد، حسینیه ها به مراکز رقص و شادی و‌پایکوبی تبدیل خواهد شد، و بجای نماز کنونی مسخره جمعه شما، هر جمعه از صبح تا غروب، بهترین مراسم شادی را در سراسر ایران برگزار خواهیم کرد. و اما قبور بی مصرف شما، حای اگر زیر خروارها خاک هم باشید، نبش قبرتان‌میکنیم و با بقایای نجس شما، شالوده ای درست میکنیم که در هر توالت عمومی از آن استفاده شود.
  7
  62
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  آخر آدم مخبط. اگر اسرائیل به فکر نیل تا فرات بود که صحرای سینا را با تمام وسعتش پس نمیداد
  4
  60
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  وقتی این سخنان را میخوانی و به انتهای همین صفحه میری ؛ میبنی که قاری قرآن چنان روی زانو نشسته که برادر زنش تونل اسرائیل را با تونل توحید یکی کنه واقعا پی میبری که این سخنان چقدر با واقعیت نزدیکه 😂😂😂😂. برادر زن دار داماد را مستفیذ میکنه بعد ابتدای از نابودی اسرائیل صحبت میشه اونهم با این ک..........نی ها
  2
  65
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  مفعول مفنگی متوهم!! اون رفسنجانی گور به گور بشه که توی ک..ی رو سوار ملت کرد.
  2
  45
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  sama128 - شیراز، ایران

  اسب بازنده کاملا در لینک خبر ایرانیان انگستان مربوط به قاری خوب و خوش صدای قرآن که برادر زنش داره حنجره اش را گریس کاری میکنه کاملا مشخصه::. 😂😂😂😂
  2
  42
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Herzl - امستردام، هلند

  از نیل تا زیر شلواریت رسیدن نمونش هروقت اراده کردن زدن.
  2
  43
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  نه این وری نه اونوری، درست وسط ..... رهبری
  3
  18
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  ینا رو یه عمر داریم می شنویم کرکری خونی و فحش. چیزی که نمی شنویم چیه، علت اینکه اسرائیل آدینه دنبال اشغالگری نیست چیه؟ این توی ۱۹۸۲ اتفاق افتاد اسرائیل لبنان و بیروت رو هم اشغال کرده بود. اما کشتار صبرا و شتیلا به گوش مردم اسرائیل رسید و اعتراض کردن، فشار افکار عمومی باعث شد دولت اسرائیل دادگاه تشکیل بده و فالانژ رو متهم ردیف اول و ارتش اسرائیل رو بخاطر معاونت در کشتار متهم ردیف دوم اعلام کنه. لذا از لبنان و بیروت بیرون کشید و دیگه هم پیش نیومد بخاطر اون سابقه صبراشتیلا
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.