دو برادر فاطمه سپهری در جلوی بیمارستان بازداشت شدند

 حسین سپهری و محمد حسین سپهری، به ترتیب نفر اول و نفر سوم از سمت راستصدای آمریکا: در حالی که فاطمه سپهری از زندان به بیمارستان انتقال یافته و به عمل فوری قلب باز نیاز دارد، برادر او به صدای آمریکا گفت که ماموران حکومت جمهوری اسلامی دو برادر دیگرش حسین و محمدحسین سپهری را بازداشت کردند.

اصغر سپهری، برادر این زندانی سیاسی، روز پنج‌شنبه ششم مهر با تأیید خبر بازداشت دو برادرش، به صدای آمریکا گفت که خواهرزاده‌هایش، یعنی فرزندان فاطمه سپهری بازداشت نشده‌اند.

او همچنین در توییتی نوشت: «نیروهای امنیتی با حضور در بیمارستان قائم مشهد، برادرم محمدحسین سپهری و برادر دیگرم حسین سپهری (نفر اول در سمت راست) را بازداشت کردند.»

محمدحسین سپهری، برادر فاطمه سپهری، در ساعات گذشته اعلام کرد نتایج عمل آنژیوگرافی نشان داده دو رگ از سه رگ اصلی قلب این زندانی سیاسی مخالف جمهوری اسلامی گرفتگی ۹۵ درصدی دارد و انجام عمل قلب باز ضروری است.

او همچنین در پیامی ویدئویی گفت: «خواهرم یک پیام داشت و از من خواست به علی خامنه‌ای بگویم آن علف هرزی که در سال ۵۷ در خاک پاک این مملکت رشد کرد و ما برایش همه چیز دادیم و حتی خون دادیم را تا از ریشه در نیاورم دست‌بردار نیستم! مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی!»

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد، روز چهارشنبه در پی «ناراحتی قلبی» به بخش اورژانس بیمارستان قائم در مرکز خراسان رضوی انتقال یافت.

این زندانی سیاسی «در دو سال گذشته سه بار عمل جراحی انجام داده» که «سومین بار از طرف زندان» اعزام شده بود، اما پس از عمل جراحی با وجود این که پزشک معالج تأکید داشت «تکمیل دوره درمان باید خارج از محیط زندان باشد، زیرا فشار عصبی زندان روال درمان را کاملا متوقف می‌کند.» اما به گفته محمدحسین سپهری «متأسفانه آقایان نه تنها مخالفت کردند بلکه به روش‌های مختلف شکنجه‌هایی را اعمال کردند.»

فاطمه سپهری که در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد، پیش از بازداشت به صدای آمریکا گفته بود: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.»

فشار بر خانواده فاطمه سپهری و وخامت حال این فعال سیاسی در زندان، در حالی است که در روزهای گذشته یک زندانی دوتابعیتی در پی نقض حق درمان، در زندان اوین جان باخت.
لینک مرتبط:فاطمه سپهری از بیمارستان: تا «علف هرز ۵۷» را از خاک ایران در نیاورم دست‌بردار نیستم
+37
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  و از ما هم به تو ای مفعول مفعول زاده ای خامنه ای چلاق، آن علف هرزی که در سال ۵۷ در خاک پاک این مملکت رشد کرد و ما برایش همه چیز دادیم و حتی خون دادیم را تا از ریشه در نیاوریم دست‌بردار نیستیم! مرگ بر تو ای خامنه‌ای و لعنت ابدی بر خمینی منفور دجال
  0
  19
  جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  فرق بین خانواده سپهری (شجاع و با شخصیت)با خانواده لاریجانی(پاچه خوار و مفتخور و بی شخصیت) ، تفاوت از زمین تا آسمان است
  0
  19
  جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.