وخامت حال فاطمه سپهری در زندان؛ شعار «مرگ بر خامنه‌ای» خانواده او در مقابل بیمارستان

 فاطمه سپهریصدای آمریکا: برادر فاطمه سپهری، زندانی سیاسی، می‌گوید او در پی «ناراحتی قلبی» از زندان وکیل‌آباد در مشهد به بخش اورژانس بیمارستان قائم در مرکز خراسان رضوی انتقال یافت.

محمدحسین سپهری، معلم و فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه پنجم مهر در یک پیام ویدئویی از مقابل بیمارستان قائم، محل بستری خواهرش فاطمه سپهری، گفت که این زندانی سیاسی «در دو سال گذشته سه بار عمل جراحی انجام داده» که «سومین بار از طرف زندان» اعزام شده است.

به گفته او، پس از عمل جراحی با وجود این که پزشک معالج تأکید داشت «تکمیل دوره درمان باید خارج از محیط زندان باشد، زیرا فشار عصبی زندان روال درمان را کاملا متوقف می‌کند»، اما «متأسفانه آقایان نه تنها مخالفت کردند بلکه به روش‌های مختلف شکنجه‌هایی را اعمال کردند.»

برادر فاطمه سپهری در شرح وضعیت او در ماه‌های گذشته توضیح داد، «دستور و تجویز پزشک را برای کار درمانی، فیزیوتراپی، و حتی یک ام‌آر‌آی ساده انجام ندادند» و در ادامه «این فشارها و شکنجه‌هایشان آخرین روششان این بود که در اتاقشان پنجره‌هایی را که فقط می‌شد روز و شب را تشخیص داد به طور کامل بستند.»
خانواده فاطمه سپهری در مقابل بیمارستان قائم محل بستری این زندانی سیاسیبه گفته محمدحسین سپهری، «فشارهایی که اعمال کردند موجب شد» فاطمه سپهری دچار «بیماری قلبی» شود و «هفته گذشته پزشک زندان توصیه کرده بود» از او «اکوی قلب و تست ورزش بگیرند و متأسفانه در این ۱۰ روز باز هم انجام ندادند.»

برادر فاطمه سپهری اضافه کرد که در پی ممانعت مقامات قضایی از طی روند درمانی این زندانی سیاسی، «یک نصف شب گذشته قلب خواهرم گرفته و با داد و فریاد هم‌اتاقی‌هایش منتقلش کرده‌اند به بهداری زندان و با مخالفت مأموران اطلاعات و قاضی ناظر زندان» او را «تا بعد از ظهر نگه داشتند تا شرایط کاملا اورژانسی شد و الآن منتقلش کردند به اورژانس بیمارستان قائم.»

محمدحسین سپهری خطاب به رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید: «علی خامنه‌ای! تو که مدام روضه می‌خوانی از زندان‌های هارون، از زندان حجاج [بن یوسف]، از موسی ابن جعفرتان که بی‌گناه در زندان بود، خبر داری در زندان‌های خودت چه خبر است؟ بله خبر داری! لعنت بر خامنه‌ای!»

در پایان این پیام ویدئویی، خانواده فاطمه سپهری شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» را با هم تکرار کرده‌اند.
فاطمه و محمدحسین سپهری، دو فعال سیاسی مخالف حکومت، هر دو از امضاکنندگان بیانیه‌های موسوم به «بیانیه ۱۴» برای گذار از جمهوری اسلامی و استعفای رهبر آن علی خامنه‌ای بوده‌اند.

فاطمه سپهری که در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد، پیش از بازداشت به صدای آمریکا گفته بود: «مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کرد.»
فاطمه سپهری به صدای امریکا: مردم جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و این بار کار را تمام خواهند کردمحمدحسین سپهری پیش از این نیز بارها نسبت به وضعیت سلامت خواهرش در زندان هشدار داده و در گفت‌وگو با صدای آمریکا درباره تغییر عقیده‌اش پس از تجربه زندان گفته است.
گفتگو با محمدحسین سپهری درباره تغییر عقیده‌اش پس از تجربه زندان و آخرین وضعیت فاطمه سپهریفاطمه سپهری که همسر یکی از جان‌باختگان جنگ ایران و عراق است، پیش از این تأکید کرده بود اگر علی خامنه‌ای از «شهدا» سوءاستفاده کند، «از خجالتش در می‌آیم.»

فشارها بر این زندانی سیاسی در زندان وکیل‌آباد مشهد، پس از این اظهارات افزایش یافته است.

اهمال در رسیدگی درمانی فاطمه سپهری در حالی است که در روزهای گذشته فرامرز جاویدزاد، زندانی کلیمی دوتابعیتی در پی محرومیت از حق درمان در زندان اوین جان باخته است.
+90
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  با آرزوی بهبودی کامل و آزادی هرچه زودتر ایشان. زندگی اش را نابود کردید،
  6
  69
  ‌چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  VidaR - وین، اتریش
  ایشون و امثال ایشون ،نسرین ستوده ،خانم قلیان ،آرش میثمی ،خانم محمدی، ووووو که در زندان و در ایران هستند،،،،،حق دارند ،درباره ایران نظر بدن ،و یا رهبری کنند ،نه کسایی که در خارج هستن ،نه علی نژاد ،نه رضا پهلوی ،نه کریمی، نه فرخ نژاد ،،،از اونجا ،فریاد زدن آسونه ،،ایشون بارها ،شخص خامنه‌ای رو هدف قرار دادن ،،،از ایران ،،،،نه از آمریکا
  11
  18
  ‌پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  ین اظهار نظر تو Vida در مورد رهبری کردن معترضان داخلی , نظری درست نیست و خیلی تفرقه برانگیزانه است . امکان دارد خودت یا کسانی مثل خودت باشن که در ایران دچار زندان و شکنجه های نظام اخوندی نشده باشید ولی خیلی از این خارج نشینها توسط مزدوران نظام اخوندی دچار زندان و شکنجه ووو شده اند. خیلی ها برای این نیامده اند به خارج تا تحصیل کنن و کار کنن و سرمایه ای بدست اورند. خودم را برایت به نمونه می اورم در داخل ایران در شهری که در ان زندگی میکردیم همه امکانات زندگی را داشتم بغیراز ازادی بیان و دیگر ازادیهای که باید هر شخص داشته باشد و اینک حدود 30 سال است در خارج از ایران بسر میبرم و مانند یک مسافر که بخاطر نرسیدن به اتوبوس یا هواپیما مجبور میشود در سالن فرودگاه یا مسافرخانه ای بماند که بتواند فردا سفر کند, زندگیم را در این سی سال گذرانده ام و بغیراز اخبار و حوادث و اتفاقاتی که در ایران رخ میدهد هیچ اخبار و اتفاقاتی دیگری را نه گوش میکنم و نه میبینم و نه میخوانم. به غیراز بازگشت به ایران ارزوی ندارم که امیدوارم این ارزو را با خود زیر گل نبرم!
  2
  8
  ‌پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.