تمسخر زمین استادیوم آزادی توسط سعودی‌ها: به درد اسب‌دوانی هم نمی‌خورد

رادیو فردا،ایلیا جزایری:
بازی دو تیم النصر عربستان سعودی و پرسپولیس تهران در استادیوم آزادی تهران که ۲۸ شهریور با نتیجه دو بر صفر به سود تیم مهمان به پایان رسید، به‌خاطر حضور بازیکنان سرشناسی چون کریستیانو رونالدو در تیم النصر مورد توجه زیادی قرار گرفت.

در این مسابقه، سکوهای تخریب‌شده ورزشگاه آزادی را با پارچه‌های قرمز پوشانده بودند. علاوه بر سکوها، چمن ورزشگاه هم شرایط مساعدی نداشت و اعتراض بازیکنان النصر را در پی داشت.

مهدی ترابی، بازکن پرسپولیس، دقایقی پس از شروع بازی «بدون هیچ برخوردی با پیچیدگی پا» دچار مصدومیت شد و با برانکارد زمین را ترک کرد و در هشتمین دقیقه تعویض شد».

آن‌چه از این بازی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی عربستان بسیار به آن پرداخته شد، همین موضوع بود، یعنی کیفیت زمین و چمن استادیوم آزادی که کارشناسان ورزشی و کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را «دور از استاندارد» توصیف کردند و برخی نیز آن را به تمسخر گرفتند.
بزرگ‌ترین دستاورد مصدوم نشدن بازیکنان بود
احمد العقیل، منتقد ورزشی عربستانی، در برنامه «کوره» شبکه روتانا در این باره گفت: «کادر فنی و مربیان تیم النصر می‌گویند که با توجه به بدی زمین استادیوم، خدا را شکر سالم از زمین خارج شدیم. بزرگ‌‌ترین دستاورد در چنین بازی‌های به دست آوردن سه امتیاز نیست، بلکه بزرگ‌ترین دستاورد مصدوم نشدن هیچ‌کدام از بازیکنان است.»
ایرانی‌ها می‌خواستند از وضعیت زمین به سود خود بهره ببرند
عبدالعزیز السوید، خبرنگار ورزشی عربستانی، نیز در این برنامه گفت: «بازی در زمین پر چاله و چوله برگزار شد. بازیکن خودشان (پرسپولیس) در اول بازی به خاطر وضعیت زمین افتاد. من از فدراسیون فوتبال سعودی و تیم النصر می‌پرسم که آیا در ایران فقط این استادیوم وجود دارد؟ من نمی‌گویم بازی در ایران برگزار نشود، می‌گویم در یک زمین دیگر برگزار شود. اما گویا ایرانی‌ها می‌خواستند از این زمین به عنوان نقطه قوتی برای خود بهره ببرند.»
زمینی که حتی به درد مسابقات اسب دوانی نمی‌خورد
یکی از کاربران شبکه ایکس (توئیتر سابق) با انتشار ویدئویی از بازی پرسپولیس-النصر نوشت: «تا کی سکوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در برابر بدی وضعیت زمین استادیوم آزادی ادامه دارد؟ تا کی رقبا مجبور به بازی در زمینی می‌شوند که حتی به درد مسابقات اسب‌دوانی نمی‌خورد؟ چه کسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا اجازه برگزاری مسابقات در این زمین را صادر کرده است؟ خدا را شکر همه بازیکنان تیم النصر سالم هستند. برای مهدی ترابی که به خاطر وضعیت بد زمین در دقیقه چهارم بازی زمین خورد هم آرزوی بهبودی داریم.»

یکی دیگر از کاربران عربستانی هم نوشت: «خدا را شکر که با وجود بدی شرایط زمین که حتی به درد بازی راگبی نمی‌خورد، بازیکنان ما سالم هستند.»

کاربر دیگری با انتشار ویدئویی در اشاره به مصدومیت مهدی ترابی، بازیکن پرسپولیس، نوشت: «مهدی ترابی بازیکن تیم پرسپولیس ایران به دلیل بدی وضعیت زمین مصدوم شد».

دقایقی پیش از آغاز بازی و در هنگام بازی نیز کاربران عربستانی به وضعیت زمین استادیوم آزادی پرداخته بودند. یکی از کاربران در این باره نوشته بود: «خدا رحم کند، چقدر وضعیت زمین بد است. امیدوارم کسی مصدوم نشود».

کاربر دیگری هم از کنفدراسیون فوتبال آسیا گله کرده و نوشته بود: «سکوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در برابر بدی شرایط استادیوم آزادی، ستارگان تیم النصر را در معرض مصدومیت قرار می‌دهد».

حساب کاربری عربستانی «ترند اسپورت» نیز ویدئویی منتشر کرده و درباره آن نوشته بود: «ویدئو بدی شرایط زمین استادیوم آزادی در تهران را نشان می‌دهد».

کاربران عربستانی که درباره وضعیت زمین و چمن استادیوم آزادی اظهارنظر کردند، بسیارند. شمار زیادی از آن‌ها نیز پیروزی تیم النصر را با وجود شرایط زمین تبریک گفتند.
+113
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  تو بهتره که اگر فکر میکنی مدرن شدید اون لباس دوره جهالت رو از بدنت در بیاری و لباس امروز رو بپوشی . چیکار با عقایدتون میکنی ؟ زنهای متعدد و ۲۰ تا ۳۰ تا بچه با چند زن ؟ کتک که می‌زنید و کارگران فیلیپینی رو زجر میدید؟. اون عبای بو گندوت رو بزن بالا اول که شرت زیرش نپوشیدی دوم واقعیت خودتونو نشون بده زیر عبات !!!!. ماتحتت رو هم که هنوز با آفتابه میخوری. ظاهر رو درست کردید و گرنه باطن همون عرب وحشی سوسمارخور هنوزم هستید .
  53
  42
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  دوستان عاشقان ایران بزرگ درود بر شما، پذیرفتن حقایق از خواص انسانهای فرهیخته و با چشم انداز باز است. ایران .ترکیه افغانستان جمهوری آذربایجان عراق سوریه یمن پاکستان و کلا خاورمیانه بین ابرقدرتها حتی در جزییات تقسیم شده و کسانی‌که از هوش و قدرت های موجود خود به خوبی استفاده میکنند برنده جنگ نابرابر حیات بوده‌اند و خواهند بود. گواه من جنگهای قادسیه چالدران و غیره بوده و در دنیای کنونی که همه چیز به لطف رسانه های آزاد قابل فهم و درک هستند. دوستان هر روزی که مردم ایران در مورد رسیدن به آزادی تعلل کنند و بدون هدف تظاهرات کرده فقط خون بدهند، راه رسیدن به آزادی سخت تر و بعد از آن حتی نسلها بعد باید برای آبادانی تخریبها وقت بگذارند. این انقلاب نوین متاسفانه بدست اشغالگران ایران تحریف شد و حجاب محور شد. چون مردان و جوانان ایران تصورشان و مقیاسشان از انقلاب و پیروزی آن فتنه ۵۷ است، با این اختلاف که مغزهای متفکری آن فتنه را با توجه به اخلاقیات و فرهنگ ایرانی به هدف رساندند. اما من مطمئن هستم که نسل های جدید با تمرکز بیشتر به هدف دیر یا زود به کورسویی در تاریکی خواهند رسید و پیروز خواهند شد.🌹
  1
  19
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  حرف شما درست هست. / اگر این هموطنان ایرانی‌ما، دیگه نرن به صحرای این‌ها، اون‌وقت این سوسمار‌خور‌ها دیگه حرف گنده‌تر از دهن‌شون نخواهند زد. همیشه از ماست که بر ماست. یک عمر عشق‌ این هموطنان ایرانی‌ما، نماز هست و عبادت و رفتن به صحرای سوسمار‌خور‌ها و جاهای مشابه. اون بدوی‌ها هم روز‌به‌رو پر‌روتر می‌شن. / خدا مگه انسان هست که در یک مکعب سیاه زندگی کنه؟!. این باورها همه یعنی بت‌پرستی‌.
  8
  19
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  یا رب مدار که عرب ....شتر خور و وحشی معتبر شود ، که گر معتبر شود ز خدا بیخبر شود !! پهلوی پدر و پسر روح هر دوتون شاد که زمان شما این عربها غذاشون ملخ و سوسمار و ....شتر بود و آویزون !! لعنت بر باعث و بانی روی کار آمدن رژیم ایران ستیز ، مذهبی لواطی مفعولی !
  7
  23
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  با اینکه این انتقاد تلخ است ولی متاسفانه باید پذیرفت. کشور ایران از نظر امکانات ورزشی ضعیف است. این در حالی است که کشورهای منطقه در این سالهای اخیر بسیار در زمینه های فرهنگی و اجتماعی بسیار سرمایه گذاری کردند. یاد ناصر حجازی بخیر که سالها پیش گفته بود ما هنوز یک زمین استاندارد نداریم و اگر زمین استاندارد نداشته باشیم یعنی فوتبال نداریم. شرم بر مسیولان ما که درآمد کشور را خرج خود می کنند نه منافع کشور
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  پریروز فقط پرسپولیس نباخت. جامعه ی فرسوده و بسته ی ایران هم باخت. اقتصاد فرسوده و خراب ایران هم چهره ی عریان خود را نشان داد . ورزشگاهی مخروبه با زمینی خراب که پای بازیکنان به راحتی پیچ میخورد . امدند و پیرزنی سالخورده و بیمار را چند ساعتی بزک کردند و جای نوعروس نشان دادند غافل از اینکه این پیرزن نای ایستادن را هم نداشت و همه ی دنیا خندیدند. دیروز فاصله ها از همه نظر به خوبی احساس شد یعنی ویرانی و عقب ماندگی بی اندازه ان هم از کشوری که تا دیروز نماد فقر و فلاکت و خودخواهی بود. چقدر دیروز سخت گذشت نه بخاطر باخت یک تیم فوتبال بلکه نمایان شدن عقب افتادگی ورزشی ،سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی. چه سخت بود اتلاف وقت بیرانوند در مقابل یک تیم عربی که تا دیروز ارزوی بازی در ورزشگاه ازادی و کم گل خوردن را داشتند. چه دردناک هست توجیه اوردن دختر مدیر عامل جناب درویش کنار یک بازیکن پا به سن گذاشته، تا دست در دست او عکس یادگاری بگیرد. وتوجیه این چابلوس متملق چه بود:. من دخترم را اوردم تا درباره ی فلسطین از رونالدو بپرسد. چقدر عرب ها به حال و روز این مردم و این کشور خندیدند.
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  متشکرم . ماها باید بمیریم تا نسل هشتادی ها به بعد بتونن مملکت رو درست کنن . نسل ماهاست که با مغزهای پوسیده مون میریم صحرای تازی های سوسمارخور دختر زنده بگور کن ، زیارت و حج و حیف پول که میریزیم تو شکم این وحشی‌های اسب سوار شمشیر کش. تا نسل دهه هشتادی ها که مردند اونوقت ایران درست خواهد شد.
  4
  8
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  عزیز; چون نیک نظر کرد پر خویش در آن دید
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  نسل بی سواد - اسلو، نروژ
  گرامی‌، سلامت و زنده باشید همیشه ~ / به‌امید محو‌شدن بت‌پرستی‌ در بین ایرانیان تئوکراتی ~
  0
  2
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.