عکس روز: من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود

در رفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخنمن خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود داریوش معمار در صفحه ایکس خود نوشت : این تصویر ۱۳ جوان فارغ التحصیل دانشگاه شریف است که همگی در یک پرواز به آمریکا مهاجرت کرده‌اند. هرکدام از این چهره‌ها نخبه‌ای هستند که ناامید از فراهم شدن فرصت ناچار به مهاجرت شده‌اند.

این حاصل حکمرانی سرکوب و تهدید در ایران است. (تصویر و اصل خبر از صفحه اینستاگرام صادق خرازی)
+183
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  حکومت و حکمرانی که به چشم گروگانهای آینده به این افراد نگاه میکنند. با بلایی که سر مردم ایران میارن خدایش الان اون پنج نفر گروگانی که مثلا آزاد کردند بیشتر احساس غرور و تعلق به پاسپورت آمریکایی میکنند یا پاسپورت بی ارزش جمهوری اسلامی؟ خفت بار تر و حقارت بارتر برای ولی امر مسلمین و مثلا ولایت فقیه و دارو دسته گروگان گیرش اینه که از اون ایرانی هایی که از طرف آمریکا آزاد شدند هیچکدوم حاضر نشدند برگردند زیر سایه جمهوری اسلامی زندگی کنند .
  4
  52
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران

  افراد نخبه ،باسواد و تحصیل کرده ، در حکومتی که بالاترین قدرت اجراعیش ۶ کلاس سواد دارد ، مزاحم خواهند بود .
  4
  65
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  به امید موفقیتهای روز افزون برای این عزیزان، و بدبختی و ذلت هر کسی که در ایران هست و مثل قشر خاکستری دست به پروستات نشسته تا خود بخود مملکت درست بشه. بکشید که لیاقتتون‌همینه، بیشتر از اینها باید به سرتون بیاد
  4
  51
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  دردیست دارم اندر دل اگر گویم زبان سوزد وگر پنهان کنم دانم که مغز استخوان سوزد سرمایه های سازنده مملکت عزیز ایران در بند که با اطمینان میشه گفت که نا خواسته قدم در این راه میگذارند و بامید آینده بهتر.
  1
  34
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  romano - تهران، ایران

  داشتم نشست شبکه‌های عصبی مایع رو تماشا میکردم از چهار نفر پشت این صحبت دونفر ایرانی بودند و این در دانشگاه ام آی تی بود (میتونید برید liquid neural networks رو در یوتیوب سرچ کنید). این رژیم حیرت انگیزه یعنی اگر شما برنامه کره شمالی شدن رو هم داشته باشید باید برای این جوانها در حد یک منزل خوب در یک جای خوب هزینه کنی بعد برای مقاصد پلیدت ازشون بهره برداری کنی. افراد این رژیم حتی ضد منافع خودشون هستند مردم که هیچ. من خیلی تاریخ خوندم ولی واقعا اینها یک استثنا هستند. البته از قشری هم هستند که هیچ وقت در تاریخ سازنده و انجام دهنده نبوده‌اند.
  4
  35
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یکی از اهداف بیشمار آمریکا از ساپورت برای روی کار آمدن این رژیم اهریمنی و ضد ایرانی در سال پنجاه و هفت ، تا امروز ، همین مهاجرت نخبه های مملکت و شکوفا شدن و ثمر دادن برای آمریکا بود ! نمونه بارزش هم زنده یادان مریم میرزاخانی و فیروز نادری و دیگر چهره های غرور آفرین ایرانی در خارج از کشور !!
  5
  46
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  بسیار کار درستی‌ کردن. پس می‌‌خواستین بمونن ایران که تازه اگر به دفتر استخدام راه‌شون بدن، ازشون توضیح‌المسایل سوال کنن و بعد سهمیه‌ای‌ها را به‌جای ایشان استخدام کنن؟. / من در پاییز سال ۱۳۷۳، به‌جای هنرستان هنر، به‌زور والدینم فرستاده شدم دبیرستان ریاضی‌، که دبیرستانی مذهبی‌ هم بود و هفتاد درصد دانش‌آموزان، فرزندان محترم شهدا بودن. زمان ما، مساله‌ی سهمیه بیداد می‌کرد!. به‌چشم خودم دیدم که تمام فرزندن شهدای گرامی‌ که درس‌هاشان بسیار بد بود، همگی‌ در رشته‌های دانشگاهی‌ پر‌طرفدار آن‌زمان همچون "طراحی‌ صنعتی و هوا‌فضا" به‌راحتی‌ قبول شدن، آن‌وقت شاگرد ممتاز کلاس ما که همچون من جزو خانواده‌ی محترم شهدا نبود، دانشگاه آزاد تونست قبول بشه!. یکی از فرزندان محترم شهدا، که حتا یک خط هم نمی‌تونست بکشه، با داشتن سهمیه، شده بود نفر اول کنکور هنر دانشگاه تهران!. / برادر من حدود ۱۰ سال از من کوچک‌تر هست. فوق‌لیسانس یک رشته‌ی مهم مهندسی‌ هست. رفته بوده استخدام، بعد آن ابلهی که آن‌جا بوده، گفته بوده گونی‌ها رو از یک سمت کارخونه ببر سمت دیگه. بعد هم یک سهمیه‌ای رو به‌جای ایشون استخدام کرده بودن.
  1
  16
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  شیخ اجل سعدی شیرازی در مورد شایسته سالاری زمانه خود می فرماید: هنر در نفس خود دولت است، و باهنر هر جا که رود قدر بیند و در صدر نشیند و بی هنر لقمه چیند و سختی بیند. روستازادگان دانشمند به وزیری پادشا رفتند، و پسران وزیر ناقص عقل به گدایی به روستا رفتند. اینها دیگر شعر نیست، بلکه پند و اندرز سعدی روایتگر زمانه خود اوست. این رژیم خفت بارترین حاکمیتی است که تاریخ هزاران ساله تمدن بشری در خاورمیانه به خود دیده است. پاینده باشید
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  اشکهایم امان نمی دهند
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  گرامی‌، سپاس برای نکات ادبی‌-اجتماعی و حکمت‌آمیز بسیار به‌جایی‌ که مطرح ساختید. موفق و سلامت باشید همگی‌ ~
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عوضش اخوند دونیها با کلی اخوند بیرون آمده از خمرهای اخونددونی کل مراکز اموزش را الوده کردند و میخوان جامعه را به عهد مفرغ برگردونن.
  0
  2
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ......تومملکتی که مداحی یعنی ی هم شده یک رشته دانشگاهی و هر اخوندی بجای پیشوند کربلایی یا مشدی کلبعلی و قربانعلی و غلامحسین شدن دک...تررررر یا مهندزد اگر نخبه ای بمونه نخبه نیست بلکه پخمه.اخه برای یک نخبه شکست شخصیت نیست که به محسن خله رضایی.....بگه دک....ترررر و بره سر کلاسش در دانشگاو که از این قبیل اجناس اوراقی کارخانه خلقت چیز یاد بگیرند.
  0
  4
  جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.