پناهیان: حکومت اسلامی نباید بگذارد کسی مردم را به سمت جهنم ببرد

عصرایران: خداوند می‌فرماید: «لا اِکراهَ فِی الدین» (بقره، ۲۵۶) در ارتباط تو با خدا که اکراهی نسیت، پس دعوا سر چیست؟ دعوا سر بردگی غیرخدا است، سر اینکه تو نباید غیرخدا را بندگی کنی. بعضی‌ها می‌گویند حکومت اسلامی نباید به زور مردم را بهشت ببرد. در واقع باید گفت: حکومت اسلامی فقط باید جلوی به جهنم بردن مردم را بگیرد و نگذارد کسی به زور، مردم را به سمت جهنم ببرد، همین!
 
امام حسین (ع) در واقع می‌خواست مردم را نجات بدهد تا آن‌ها را به زور به سمت جهنم نبرند، وقتی دید که مردم نمی‌خواهند نجات پیدا کنند، فرمود: خُب اگر نمی‌خواهید من بر می‌گردم...، ولی آن‌ها گفتند: نه، خودت هم باید بیایی با هم به سمت جهنم برویم! اینجا بود که جنگ شروع شد. پس فلسفه قیام امام حسین (ع) آزادی و رهایی بود. گفت‌ای مردم، می‌خواهم شما را آزاد کنم، اگر رهایی و آزادی را نمی‌خواهید من برمی‌گردم! ولی آن‌ها نگذاشتند.
 
ادبیات دین، اصلش باید بحث آزادی باشد؛ آزادی فردی و آزادی اجتماعی، یعنی آزادی یک فرد و آزادی یک ملت. آزادی یک ملت لازمه‌اش چیست؟ لازمه‌اش مدیریت ولایی است، چون فقط مدیریت ولایی است که می‌تواند کاری کند که خوب‌های یک ملت بجوشند و بالا بیایند. این روش را هم نمی‌تواند دیکتاتور مآبانه انجام بدهد بلکه باید در فضای باز و در فضای آزاد انجام بدهد. هم پیغمبر اکرم (ص) هم أمیرالمؤمنین (ع) می‌خواستند این آزادی را به مردم بدهند که گل‌های این مردم شکفته بشود و رو بیاید؛ لذا به هر دوی این بزرگواران، گفتند که شما مدیریت بلد نیستید! چون فکر می‌کردند که مدیریت یعنی زورگویی!
امام زمان (ع) کسی را دین‌دار نمی‌کند؛ از بردگی رها می‌کند
 پس دین چه می‌گوید؟ دین می‌گوید من فقط می‌خواهم تو را رها کنم. امام زمان (ع) هم کسی را به زور دین‌دار نمی‌کند؛ بلکه انسان‌ها را از بردگی نجات می‌دهد، فقط همین! وقتی آزادی و رهایی در دین ما این جایگاه را دارد، خیلی عجیب است که یک کسانی در مقابل این دین، شعار آزادی بدهند؟ حتماً اینجا یک اشتباه و سوءتفاهم بزرگ اتفاق افتاده است.
 
دین دعوایش سر آزادسازی است! دعوای دین سر ارتباط با خدا نیست، اصلاً ارتباط با خدا که دعوا بردار نیست، موعظه‌بردار هم نیست، تلقین‌بردار هم نیست! ارتباط تو با خدا از سرِ عشق و عاطفه است و با احساس امنیت است، فقط دیگران نباید تو را اذیت کنند و باید اجازه بدهند تو خودت رشد کنی.
+8
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  آن لیوان آب را بخور ، گلوت خشک شده . سر و ته همه آخوندا یه کرباس است
  1
  50
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Omide por jalal - تبریز، ایالات متحده امریکا

  اتفاقا ما خیلی دوست داریم تو و دوستانت به جهنم بروید ! الهی آمین !
  1
  49
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  این پناهیان الدنگ چقدر با کلمات بازی میکند بزک دوزک میکند تا بوی ناء را از اسلام متعفن بزداید و چه راحت آیه*لا اِکراهَ فِی الدین* بنفع خودشان تفسیر میکنند پیامبر شارلاتان اسلام زمانی این آیه را از خود بدر کرد که یهودیان بنی‌ نضیر زمانیکه میخواستند از سرزمین آبا و اجدادی خود بخاطر ظلم محمد تازه پیامبر شده کوچ کنند آن عده از یهودیان بنی‌ نضیر که مسلمان شده بودند مانع خروج یهودیان بنی‌ نضیر شدند و این پیامبر روباه صفت چون ترسید اگر مخالفانش در بین مسلمانان باشند ممکن است رای اوس و خرج تازه مسلمان شده را بزنند و اینگونه شد که بخاطر ترسش گفت گفت در دین اجباری نیست آزادند بروند همانگاری که 44 ساله طویله اسلام با مردم میکند مرزها را باز گذاشته تا مخالفان طویله اسلامی از سرمین مادر خود کوچ کنند
  1
  49
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  تنها کسانی که مردم رو به جهنم می‌برند شماها هستید.از قدرت دست بکشید همه چی بهشت میشه.
  1
  48
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان

  جالب هست،بهشت و جهنمی که وجودشان محدود به این ادیان هست و در خارج از آن وجود ندارند،حالا این وحشیهای ضد بشر جوری حرف میزنند انگار عقاید اینها حقایق فیزیکی دنیاست.حتی در مذهبهای مختلف یهود،مسیح و اسلام تعریف بهشت،جهنم و خدا کاملا با هم متفاوت و در تضاد هست.در مذاهب دیگر مثل زرتشت ،میترائیسم یا هندو و سیخ و جنیسم که کل قضیه جور دیگری هست.یا در بودائیسم که اصولا خدا وجود ندارد.این آخوند بیشعور فکر میکنه عقاید عربهای بیابان نشین ۱۴۰۰ سال پیش واقعیت مسلم هست و همه یکسان.
  0
  39
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  مسخره اینجاست که یک مشت جهنمی عمامه بسر میخوان ملت رو بسوی بهشت هدایت کنند!!
  1
  40
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  تا زنده هستید در جهنمی که ملاها براتون ساختند زندگی کنید تا ملاها شما رو به بهشتی ببرند که روز تا شب سکس کنید و بخورید یعنی تصور از یک زندگی حیوانی که آخوند از زندگی بعد از مرگ داره
  1
  29
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  ای آخوک کلاش، اول ثابت کن که بهشت و جهنمی وجود دارد بعد در موردش روده درازی کن!
  0
  30
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  یعنی از این جهنمی که ساختید هم بدتر هست؟ الان هرکی بخواد بره جهنم باید یه ترم ایران رو بگذرونه اگر تونست ببرنش جهنم. شیطان تو ایران با وجود شماها اعلام بازنشستگی کرده بعد تازه هنوز شماها میگید دولت اسلامی نذاره و نگه دارن ملت در در برزخ اسلامی شما؟ آقا ما در حد جهنم رفتن هم اختیار نداریم؟ نمیخوایم بهشت شما رو.
  0
  15
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  یارو پای منبر از آخوند پرسید تمام اینها که داری میگی نقشه راهه رسیدن به بهشته؟؟آخوند گفت بله من وظیفه دارم شما رو به بهشت ببرم.طرف جواب داد پس من میخوام برم جهنم چون شما آخوندا تموم باغهای لواسون و محله های خوب و ویلاهای کنار دریا و شغل‌های خوبو ماشین‌ها و امکانات عالی و .....رو تنهایی بلعیدیدو یه لقمه هم به غیر خودی ندادید.مثلمآ اگه بهشت جای خوبی بود ما رو اونجا هم نمیبردی
  0
  18
  جمعه ۰۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.