ترامپ: بایدن می‌کوشد مرا به زندان بیاندازد تا با من روبرو نشود

العربیه: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، شنبه 20 خرداد در اولین سخنرانی پس از طرح کیفرخواست علیه خود که بر رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 تأثیر می‌گذارد، خطاب به هوادارانش گفت: «جو بایدن می‌کوشد مرا به زندان بیاندازد تا با من روبرو نشود.»

ترامپ در سخنرانی خود در جورجیا، ضمن حمله به عواملی از وزارت دادگستری آمریکا، آنها را فاسد توصیف کرد و افزود: «طرح اتهامات علیه من، هرگز مانع از نامزدی‌ام برای ریاست جمهوری نخواهد شد.»

او همچنین با این بیان که «به ریاست جمهوری بازگشته و آمریکا را به عظمت می‌رسانم»، افزود: «اتهاماتی که وزارت دادگستری به من وارد کرده، به اندازه موارد پیشین، مسخره است.»

ترامپ ادامه داد: «اتهامات وارده به من، محبوبیت مرا بسیار افزایش داده است» که به گفته او نشان می‌دهد در نبرد انتخاباتی آینده با تحقق آمار بالا، پیروز خواهد شد.

ترامپ همچنین با تاکید بر این که مقامات فدرال نباید دراقدامات برای متهم کردن او دخالت کنند، اسنادی که در اختیار دارد را به عنوان آرشیو و غیرمحرمانه، توصیف کرد.
بایدن از چین پول گرفته
او در سخنرانی خود به صراحت اعلام کرد که رئیس جمهوری کنونی از زمانی که معاون اوباما بود، اسناد محرمانه را نزد خود نگاه می‌دارد.

او با متهم کردن بایدن به دریافت پول از چین برای نگهداری اسناد طبقه‌بندی شده گفت: «بایدن 1800 جعبه مملو از اسناد طبقه‌بندی شده را نگاه می‌دارد.»

رئیس‌جمهوری پیشین همچنین ضمن حمله به مدیریت دولت بایدن در قبال بحران مهاجران در مرز، تاکید کرد که خروج دولت بایدن از أفغانستان، این کشور را به بزرگترین منبع تسلیحات آمریکایی تبدیل کرده است.
37 فقره اتهامات جنایی
کیفرخواست علیه ترامپ که جمعه منتشر شد، 37 فقره اتهام از جمله «نگهداری غیرقانونی اطلاعات مربوط به امنیت ملی»، «کارشکنی در کار دستگاه قضایی» و «شهادت کذب» را شامل شده است.

با توجه به اتهامات فدرال علیه ترامپ در زمینه نگهداری اسناد دولتی، رئیس جمهوری پیشین، کشور را در مقابل احتمال ورود یک نامزد پیروز به کاخ سفید قرار می‌دهد که همچنان با اتهام دست به گریبان است و چه‌بسا مجبور شود دولت را از درون زندان مدیریت کند.

ترامپ با تحقیقات فدرال دیگری نیز به خاطر نقشش در حوادث کنگره در ششم ژانویه 2021 مواجه است. به پیش‌بینی گزارش‌های رسانه‌ای، او در ماه اوت با اتهامات تقلب و توطئه در ایالت جورجیا در تلاش برای برهم‌زدن نتایج انتخابات، روبرو خواهد شد.

این دو رویداد چند روز پیش از حضور ترامپ در سه‌شنبه آینده در دادگاه میامی برای تفهیم اتهامات رخ می‌دهند.

کیفرخواست مزبور همچنین نگهداری اسنادی حاوی اطلاعات درباره برنامه‌های هسته‌ای ایالات متحده، آسیب‌پذیری‌های احتمالی آمریکا و متحدانش که آنها را در معرض حملات نظامی قرار می‌دهد و برنامه‌ها برای پاسخ به یک حمله خارجی را نیز شامل می‌شود.
20 سال حبس
مجازات اتهامات مطرح شده توسط جک اسمیت، دادستان ویژه که وظیفه نظارت مستقل بر تحقیقات را بر عهده دارد، هر کدام تا 20 سال حبس است.

از سویی ترامپ در مقام پاسخ، در شبکه خود «تروث سوشال» با این بیان که «اینجا دیگر آمریکا نیست» تاکید کرد که هیچگاه چیزی برای پنهان کردن نداشته است.
+24
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  تو شانس روبرو شدن نداری چون تو اونقدر که فکر میکنی طرفدار نداری تا رقیبها را پشت سر بزاری.بجز چندتا ایرانی و یه مشت white trash بی دندون طرفدار دیگه ای نداری. در ضمن برا این همه کثافتکاری زندان کمترین مجازاته برات
  20
  6
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.