نیروی انتظامی یک کودک دیگر را با شلیک گلوله به قتل رساند

صدای آمریکا: شلیک نیروی انتظامی شوشتر به یک خودرو در شامگاه جمعه ۱۹ خرداد منجر به مرگ یک کودک ۹ ساله شد. پدر «مرتضی دلف زرگانی» ساعاتی پس از این حادثه به وب‌سایت «جماران» گفته است که «پلیس بدون هیچ هشداری ماشین را به رگبار بست و گلوله به فرزندم برخورد کرد و در همان لحظه جان داد.»

جعفر دلف زرگانی همچنین به نقل از ادعای پلیس مبنی بر بازداشت قاتل گفت: «به ما گفته شد که قاتل بازداشت شده است اما خود ما هنوز مطلع نیستیم که چه کسی بازداشت است.»

کمال دلف زرگانی عموی کودک کشته شده نیز به وب‌سایت جماران گفته است که ماشینی که برادر و برادرزاده‌اش سرنشینان آن‌ها بودند متعلق به یکی از بستگان آن‌ها بوده است. او روایت کرده که این ماشین پیشتر توسط برادرش تعمیر شده بود. شب حادثه برادر و برادرزاده‌اش برای تسویه حساب به خانه او ‌می‌روند اما صاحب ماشین می‌گوید که مشکل خودرو همچنان برقرار است. در نتیجه پدر کودک تصمیم می‌گیرد که خودرو را بازگرداند. بر اساس گفته‌های عموی کودک کشته شده، در هنگام بازگشت صاحب خودرو به پلیس گزارش می‌دهد که «خودرو او به زور اسلحه ربوده شده است.»
مرتضی دلف زرگانی کودک ۹ ساله کشته شده در شوشتر عکس‌های منتشر شده در کانال ۱۵۰۰ تصویراو در ادامه به جماران گفته است که در مسیر به برادرم اطلاع می‌دهند، او تصمیم می‌گیرد که برای رفع مشکل با صاحب خودرو ملاقات کند که در هنگام بازگشت پلیس بدون هیچگونه هشدار و آژیری به آن‌ها شلیک می‌کند و «مرتضی» بلافاصله کشته می‌شود.

اما اظهارات پلیس شوشتر با آنچه که خانواده کودک کشته شده روایت کرده‌اند در تضاد است. فرمانده نیروی انتظامی شوشتر می‌گوید: «هیچ تخلفی صورت نگرفته و نیروی انتظامی طبق قانون عمل کرده است.» آنگونه که روح الله بیگدلی به جماران گفته است: «عملیات طرح مهار پس از تماس یک شهروند با سامانه استانی ۱۱۰ و گزارش خودرو سرقتی صورت گرفت.» به گفته این مقام انتظامی، شلیک پس از «دستور به توقف و بی‌توجهی راننده به هشدار‌های پلیس» صورت گرفته است و تیم عملیاتی «قانون بکارگیری اسلحه» را اجرا کرده‌اند و هیچ اقدامی خلاف قانون صورت نگرفته است.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان شوشتر جعفر دلف زرگانی پدر کودک کشته شده «سابقه دار و دارای ۲ فقره سابقه حمل مواد مخدر و یک فقره سرقت خودرو در سال ۹۴ بوده است» که در حال حاضر در بازداشت است. ادعاهایی که ساعتی پس از انتشار مصاحبه جعفر دلف زرگانی با وب‌سایت جماران منتشر شد.

کشته شدن کودکان در خودرو بر اثر شلیک گلوله توسط نیرو‌های نظامی در ایران به دفعات تکرار شده است.

کیان پیرفلک کودک ۱۰ ساله ایذه‌ای یکی از کودکانی است که شامگاه ۲۵ آبان سال گذشته در جریان تیراندازی ماموران نظامی جمهوری اسلامی، زمانی که به همراه خانواده در خودرو پدرش بود کشته شد. مرگ این کودک ۱۰ ساله بازتاب جهانی به همراه داشت. پس از آن دادگاه انقلاب اسلامی ایذه «مجاهد کورکور» را به‌اتهام قتل کیان پیرفلک بازداشت و او را به اعدام محکوم کرد. حکمی که خانواده کیان آن را نپذیرفته و معتقد بودند که شلیک مستقیم از سوی نیرو‌های انتظامی موجب مرگ فرزندشان شده است.

در اوایل دی ۱۴۰۱، کودکی ۱۲ ساله به نام سها اعتباری در استان هرمزگان با شلیک مستقیم نیرو‌های جمهوری اسلامی در خودرو پدرش کشته شد. مهرداد مشوق جانشین فرمانده انتظامی استان تهران در واکنش به این واقعه به ایسنا گفته بود که «ماموران به یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس با شیشه دودی غلیظ مشکوک شده و دستور توقف دادند که به دلیل عدم تمکین راننده به فرمان‌ایست، به سمت خودرو تیراندازی کردند.»

اسفند سال گذشته نیز حادثه‌ای مشابه در استان هرمزگان رخ داد و یک کودک دو ساله بر اثر شلیک ماموران یگان ویژه به خودرو یک خانواده کشته شد.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح این استان در واکنش به این خبر گفته بود علت تعقیب خودرو «گزارش مشکوک بودن» اعلام شد اما از آن هیچ «اقلام ممنوعه‌ای کشف نشد» محسن بنیمی، رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان اصفهان گفته بود که «ماموران انتظامی طرح مهار خودرو» را اجرا کردند.
+77
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  حتی با فرض درست بودن ادعای نیروی انتظامی، فرماندهی این نیرو غلط می‌کند اسلحه بدست این موجودات بی سواد و آموزش ندیده می‌دهد و جان انسان‌ها را به خطر می اندازه، این ادعا خودش یک مدرک غیر قابل انکار از بی کفایتی فرمانده نیروی انتظامی است، که باید علاوه بر انفصال فوری از خدمت در یک دادگاه نظامی به اتهام مشارکت در قتل به همراه شخص شلیک کننده محاکمه شود!!
  5
  64
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  این دیگه چه رژیمی هست که از یک طرف مرتب تشویق به فرزند آوری میکنه از اون طرف جان انسانها براش مهم نیست و اونها رو به هر وسیله و هر بهانه ائی به کشتن میده
  6
  60
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  بخاطر همین هست که هر ننه قمر عمامه بسری تبلیغ فرزندآوری میکنه ، گلوله هاشون زیاد اومده ، سیبل زنده کم دارن بی ناموسهای پست فطرت ، یه ننه هزار بابا !
  4
  52
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان

  دین بچه کُش
  4
  48
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  این کشتن ها با سناریو ها و دروغهای دیگر همچنان ادامه دارد ، اما ما بزدلهای فرصت طلب و احمق هنوز بفکر رهبر اتحاد و همبستگی هستیم و جنگ و جدال بر سر انتخاب رضا پهلوی دماغو یا زن رجوی لچک بسر یا آن فاحشه سیاسی را داریم. یکی جنگ را تجویز میکند یکی کودتا را ، یکی منتظرحمله آمریکا است دیگری در کنج خانه مشغول کشیدن تریاک و شاید در خماری . بدور از هر ایده و مسلکی که دارید بیایید یکباره قیام کنیم تا بعدها با آسوده خاطر و با علم و یقین خوب و بد تصمیم بگیریم که چگونه با هم زندگی را ادامه بدهیم . با شاه یا بی شاه ، با لچک یا بی لچک ولی بیاد داشته باشیم این جنایتکاران هر روز ما را میکشند یا فرزندانمان را با شلک مستقیم در خیابان یا در زندان
  23
  7
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  tabarzinn - اوپسالا، سوئد
  اگر جانِ پلیس در خطر نباشه چرا باید خودرو ، و یا شخصی رو مورد هدف قرار بدن ، و آیا امکانِ این هست که راننده دستورِ ایستِ پلیس رو نشنیده باشه .
  24
  12
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.