خودارضایی مردان احتمال بچه‌دار شدن را افزایش می‌دهد

انزال با خودارضایی، باعث بیرون ریختن منی کم‌کیفیت می‌شود و به این ترتیب برای جفت‌گیری اسپرم تازه مهیا می‌شودایندیپندنت فارسی: بر اساس نتایج یک تحقیق جدید، خودارضایی می‌تواند احتمال بچه‌دار شدن نخستی‌سانان [یکی از راسته‌های پستانداران از رسته جفت‌داران شامل انواع میمون‌ها و انسان] نر را افزایش دهد.

به گزارش اسکای‌نیوز، طبق این مطالعه که کالج دانشگاهی لندن (یوسی‌ال) انجام داد، خودارضایی با توجه به آنکه برانگیختگی قبل از آمیزش جنسی را افزایش می‌دهد، به باروری موفقیت‌آمیز کمک می‌کند.

به گفته این محققان، انزالی که در پی خودارضایی رخ می‌دهد، باعث بیرون ریختن منی کم‌کیفیت می‌شود و به این ترتیب برای جفت‌گیری اسپرم تازه مهیا می‌شود. از طرفی خودارضایی می‌تواند ابتلا به بیماری‌های آمیزشی را نیز کاهش دهد.

با این حال محققان خاطرنشان کردند که مزایای خودارضایی برای زنان‌‌ــ از منظر تکاملی‌ــ چندان روشن نیست.

به گزارش اسکای‌نیوز، دکتر ماتیلدا بریندل، محقق ارشد این مطالعه، گفت: «یافته‌های ما به روشن کردن یک رفتار جنسی بسیار رایج اما کمتر شناخته‌شده کمک می‌کند و نشانگر پیشرفتی چشمگیری در شناخت ما از کارکردهای خودارضایی است.»

خودارضایی در حیوانات هم رایج است اما گمان می‌رود در میان نخستی‌سانان شامل شامپانزه‌ها، میمون‌ها و انسان‌ها شایع‌تر باشد.

این مطالعه که در مجله گزارش‌های انجمن سلطنتی ب (Proceedings of The Royal Society B) منتشر شد، بر حیوانات نخستی‌سان اعم از وحشی و در اسارت متمرکز بود.

دکتر بریندل و همکارانش با هدف شناخت زمان و علت پیدایش خودارضایی از ۲۴۶ مقاله دانشگاهی منتشرشده و ۱۵۰ پرسشنامه اطلاعات گردآوری کردند. آن‌ها گزارش‌های شخصی کارشناسان نخستی‌سانان و نگهبانان باغ‌وحش را هم تجزیه و تحلیل کردند.

طبق این یافته‌ها، نیاکان مشترک انسان و تمامی نخستی‌سانان دیگر به احتمال زیاد خودارضایی می‌کرده‌اند.
+6
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  پس علت بدرد نخور بودن ۱۲ الاغ شیعی و ۱۴ توله هاشون اینه
  1
  4
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.