کریم بنزما: زبان عربی را روان و با تسلط صحبت خواهم کرد

العربیه: کریم بنزما، فوق‌ستاره فرانسوی باشگاه الاتحاد سعودی که اخیرا با قراردادی سه ساله و به ارزش 600 میلیون یورو به این تیم پیوسته فاش کرد که ضمن آرزوی مسلط‌شدن به زبان عربی، مایل است یک پیوند خاص و استثنایی را با هواداران «ببرهای آسیا» ایجاد کند.

کاپیتان فصل پیش رئال مادرید در مصاحبه‌ای با تارنمای باشگاه الاتحاد گفت: «اکنون احساس خوبی دارم، خوشحالم که به باشگاه بزرگ و با سابقه‌ای مانند الاتحاد پیوستم، این یک چالش جدید برای من در زندگی جدیدم است. برای شروع تمرینات بسیار مشتاق و هیجان‌زده هستم.»

دارنده توپ طلای 2022 فوتبال جهان به سوالی که چرا الاتحاد را انتخاب کرد، پاسخ داد: «چون الاتحاد یکی از بهترین باشگاه‌های لیگ برتر حرفه‌ای سعودی است. هوادارانی پرشور و جاه‌طلبی دارد. الاتحاد یکی از پرافتخارترین تیم‌های سعودی است. من به‌دنبال این هستم که رابطه‌ای نزدیک و استثنایی را با هواداران الاتحاد ایجاد کنم.»

وی در پاسخ به سوالی که چرا پیشنهاد کشور سعودی را به سایر پیشنهادات ترجیح داده گفت: «از آنجایی که من مسلمان هستم و این کشور مسلمان است این انتخاب را کردم. همیشه دوست داشتم در این کشور زندگی کنم.»

وی افزود: «من پیراهن رئال مادرید را به تن کردم و عناوین بسیاری را با آن کسب کردم و به این موضوع افتخار می‌کنم. علاوه بر این از نحوه جدا شدنم از این تیم نیز خرسند هستم. امیدوارم که بتوانم در باشگاه جدیدم به خوبی فوتبالم را ارائه کنم و مهم‌تر از همه بتوانم فاتح عناوین بی‌شماری شوم. کسب عناوین و جام‌ها را دوست دارم، این بخش جدیدی از زندگی برای من است و مایل هستم به پیشرفت باشگاه و ارتقا به جایگاهی بالاتر از این کمک کنم.»

در بخشی از این مصاحبه بنزما تاکید می‌کند که آرزو دارد در آینده‌ای نزدیک بتواند زبان عربی را روان و با تسلط صحبت کند. او گفت: «مایل هستم به زبان عربی تسلط پیدا کنم، این برای من مهم است. قبلا به سعودی سفر کرده بودم، شهر مکه بسیار به جده نزدیک است و برای منی که با ایمان هستم، مهم است.»

بنزمای 35 ساله درباره حضور کریستیانو رونالدو پرتغالی در تیم النصر اظهار داشت: «کریستیانو رونالدو نیز در سعودی است. او رفیق و هم‌بازی سابق من در رئال مادرید است و ملاقات کردن او در این کشور عالی است. این نشان می‌دهد سعودی پیشرفت و رسیدن به سطحی بالاتر را آغاز کرده است. این در سطح بین‌المللی مهم است بازیکنان بزرگی به سعودی بیایند. کریستیانو رونالدو اینجاست و حالا من نیز به اینجا نقل مکان کردم؛ پس مهم است که نشان دهیم فوتبال سعودی می‌تواند تاثیری جهانی داشته باشد. من باید نشان دهم که تمام کارهایی که توانستم به‌همراه رئال مادرید در اروپا انجام دهم را می‌توانم اینجا نیز تکرار کنم.»

بنزما در پایان گفت‌وگوی خود با ارائه پیامی به جوانان گفت: «پیام من به همه جوانانی که فوتبال را دوست دارند و بازی می‌کنند، این است که رویاهای خود را بسازند و سخت تلاش کنند. ما همیشه وقتی سخت کار می‌کنیم، می‌توانیم به اهداف‌مان برسیم.»
+5
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.