گزارش جنجالی‌ از جزئیات ساخت «روستای تزاری پوتین»

 تصویری برگرفته از گزارش ویدئویی درباره «روستای تزاری پوتین»  رادیو فردا، آنا رایسکایا:
جنجالی‌ترین گزارش تحقیقی هفته گذشته به مجموعه‌ای از اقامتگاه‌های مجلل اختصاص یافته که در کنار سکونتگاه رسمی رئیس‌جمهور روسیه در حومه مسکو ساخته شده است. «ولادیمیر پوتین همچون امپراتورهای روس برای خود و بستگانش روستایی مجلل احداث کرده است». همین روستای تزاری ایستگاه اصلی خط راه‌آهن محرمانه ویژه رئیس‌جمهور روسیه است که پیشتر وجود آن افشا شده بود.

سه نشریه مخالف دولت در روسیه در همکاری با «پروژه گزارش‌های فساد مالی و جنایات سازمان‌یافته» و با دستیابی به مکاتبات شخصی کریل شامالف، داماد پیشین پوتین، از ماجرای احداث «روستای تزار پوتین» و استفاده سران حکومت روسیه از مراکز مالی فراساحلی برای فرار از مالیات و غارت اموال افراد تنبیه‌شده پرده برمی‌دارند.

براساس این گزارش، خانه‌های مجلل در نووا- اوگاریوا جهیزیه دو دختر پوتین بود، اما مالک رسمی آن شرکت ارمیرا مستقر در قبرس است. قبلاً نشریه پروئکت در گزارشی تحقیقی افشا کرده بود این شرکت به‌عنوان «کیف پول ولادیمیر پوتین» عمل می‌کند.

قیمت هر قطعه‌زمین در این مجتمع به‌طور متوسط ۳۲۵ میلیون روبل معادل چهار و نیم میلیون دلار ارزیابی شده است. در یکی از این قطعه‌ها برای کاترینا دختر کوچک پوتین و کریل شامالف، پسر یکی از دوستان نزدیک رئیس‌جمهور روسیه، خانه‌ای چهارطبقه با مساحت ۱۸۰۰ متر مربع ساخته‌ شده است. هر لوستر آن ۷۲ هزار یورو خریداری شده و در میان سایر اموال این زوج، تابلوی نقاشی ایوان شیشکین دیده می‌شود که به‌گفته صاحب‌نظران، ارزش آن ممکن است چند میلیون دلار باشد.

لیودمیلا، همسر سابق پوتین، نیز با همسر جدیدش در «روستای تزاری» اقامت دارد. سایر اقامتگاه‌های خانوادگی پوتین پیش از آغاز جنگ و وضع تحریم‌های گسترده علیه روسیه در فرانسه و سوئیس قرار داشت. در فاصله اندکی از «روستای تزاری»، اقامتگاه دمیتری مدودف، قائم‌مقام دبیر شورای امنیت ملی و رئیس‌جمهور پیشین روسیه، و همچنین خانه اصلی گنادی تیمچنکو، یکی از دوستان نزدیک پوتین، قرار دارد.

احتمالاً همین خانه‌ها هدف اصلی پهپادهایی بود که اخیراً به مسکو حمله‌ور شده بودند.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.