یاسمین پهلوی می‌گوید مخالفت با ایده چپ به معنی موافقت با کشتار چپ‌‌‌ها به دست رژیم نیست

یاسمین پهلویرادیو فردا: یاسمین پهلوی، در پی انتقادها از موضع‌گیری‌اش در قبال جریان چپ، در بیانیه‌ای در قالب یک استوری اینستاگرامی نوشت با آن که با ایده چپ «به شدت مخالف است»، این به معنی موافقت وی با کشتار آنها به دست جمهوری اسلامی نیست.

خانم پهلوی نوشته که مارکسیست‌ها و اسلام‌گرایان «عوامل اصلی» انقلاب ۵۷ بودند و «در نتیجه بانیان فلاکت کنونی ایران و ایرانی هستند».

او چپ‌ها و پیروان سازمان مجاهدین خلق را در کنار یکدیگر «ارتجاع مغلوب» نام نهاد که پس از کنار زدن رقبا از سوی اسلام‌گرایان و پیروزی آنها به عنوان «ارتجاع غالب» در این جایگاه قرار گرفتند.

به نوشته خانم پهلوی، اندیشه چپ هر کجا به قدرت رسیده، جز «مرگ و ویرانی و فقر و فلاکت» چیز دیگری به بار نیاورده و از نظر وی «ارتجاع مغلوب» از «ارتجاع غالب» بهتر نبود.

او نوشته با این که «به شدت» با «ایده چپ و مجاهد و ملا» مخالف است، اما هرگز منظور او این «نبوده و نیست» که «صاحبان این ایده‌ها باید کشته شوند».

به نظر می‌رسد این موضع‌گیری به اظهارات حامد اسماعیلیون در جریان یک نشست برمی‌گردد که اگرچه عملکرد سازمان مجاهدین خلق را غیرقابل قبول خواند، اما بر حق دادخواهی آنها به‌دلیل کشتار نیروهای عضو و هوادار این سازمان به دست جمهوری اسلامی تاکید کرد.

حامد اسماعیلیون در اوایل فروردین‌ماه سال جاری در نشستی در کمیته‌ای در پارلمان کانادا در کنار سایر اعضای «ائتلاف همبستگی» که هنوز پابرجا بود، از جمله شاهزاده رضا پهلوی، به پرسش یک سناتور کانادایی پاسخ داد که پرسید: «درباره مجاهدین خلق باید چه بدانیم.»

او پاسخ داد: «درباره مجاهدین خلق دو مسئله مطرح است. یکی مسئله دادخواهی کسانی است که در حق آنها ظلم شده و دیگری اعمال غیرقابل فراموشی این سازمان است.»

او گفت:‌ «من خودم در غرب ایران زندگی می‌کردم و هرگز شبی که مجاهدین خلق از غرب کشور به ایران حمله کردند را فراموش نمی‌کنم. مجبور شدیم خانه‌مان را ترک کنیم و تا حدود ۴۰ روز نتوانستیم به خانه‌مان برگردیم.»

آقای اسماعیلیون تاکید کرد: «آنها با ارتش عراق علیه ایران همکاری کردند و مردم ایران این موضوع را فراموش نخواهند کرد. هیچ‌ یک از ما در همبستگی مهسا با مجاهدین خلق هیچ تماسی نگرفته و نمی‌گیریم و معتقدیم آنها نماینده مردم ایران نیستند.»
آقای اسماعیلیون اما در عین حال اضافه کرد: «هیچ‌کس نمی‌تواند حق خانواده‌ها برای دادخواهی را نادیده بگیرد و برای کمک به این دادخواهی باید حداکثر تلاش را کرد.»

این سخنان در همان زمان با واکنش یاسمین پهلوی مواجه شد و وی در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: «برای من روشن نیست چرا آقای اسماعیلیون، وقت این جلسه را صرف دادخواهی برای خانواده‌های مجاهدین می‌کند. من فکر می‌کنم آقای اسماعیلیون باید روی خانواده‌های قربانیان انقلاب مهسا تمرکز کند.»

سخنان خانم پهلوی در عین حال در شبکه‌های اجتماعی به نوعی «دخالت در سیاست» نیز تلقی شد و او به همین دلیل در بیانیه خود چنین توضیح داده است که خوب است رسانه‌ها «تمایز» میان نظرات او و شاهزاده رضا پهلوی را بفهمند و سوالات از او را از خودش بپرسند، نه از همسرش.

با این حال شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز از سخنان یاسمین پهلوی حمایت کرده و عملکرد چپ‌گرایان و نقش آنها در انقلاب ۵۷ و سرنگونی حکومت پهلوی را مورد انتقاد قرار داده‌اند.
+395
رأی دهید
-110

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ایده چپ یا مذهبی اگر قدرت رو بدست بگیره ، نتیجه اش دیکتاتوری و تمامیت خواهیست ، خصوصاً در کشورهایی با فرهنگ سنتی و جهان سومی مثل کشور بینوای خودمون ایران !! شما کشوری رو نمیتونید در این شرایط مثال بزنید که مدرن و دموکراسی برش حاکم باشه !!
  38
  124
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  کلمه ی چپ در بین سیاسیون ایران اغلب به اشتباه به کار گرفته میشود. چپ یعنی گروه مخالف با حکومت مستقر و در دموکراسی وجود گروه چپ لازم است. برای اینکه اشتباه نشود من گروه هائی مثل مجاهدین و کمونیست های قوزمیت ایرانی را چپول می نامم که همگی یا گمراه و یا خائن به ارمان های ملت ایران هستند.
  25
  106
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  اکثرا با نظر شما موافقند ولی ذات و کینه بعضی ها خیلی خراب است ، آنها فقط منفی بافی و مخالفت را میشناسند. حتی اگر با نظر خودشان مطابقت داشته باشد. شما کار خودتان را بکن و اهمیتی به اراجیف چپ و راست نکن . اینان که میبینی پس مانده هایی هستند از رهبران و گذشته
  50
  80
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  تحصیلات و درک سیاسی این خانم اگر از شوهرش بیشتر نباشد کمتر نیست! همانطور که درک سیاسی فرح پهلوی از شاه بیشتر بود، این ها که نظرات این خانم را تحت شعاع نظرات رضا پهلوی قرار میدهند، هنوز در تحجر باستانی قرار دارند که زن ها را موجوداتی ناقص العقل و وابسته به مردان می انگاشتند!
  42
  82
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  یاسمین جون نظرات ارزشمندت در باره موسیو فرانسوی رو هم ذکر کن.
  135
  113
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  خانم یاسمین پالانی در واقع خیلی شیک و مجلسی فرموده اند که شکر خوردم که با حامد اسماعیلیون کل کل کردم! ایشون بجای دخالت در موضوعاتی که در اون تخصصی ندارن، بهتره امشب بساط کباب و ویسکی شوهر ....
  148
  59
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران

  الان هست که سایبری های پولکی و چپی و جدایی طلب ها کله پوک ها و جنگ طلب ها ۰۰ رم میکنند و میریزند اینجا ۰۰ تهمت میزنند و فحش میدهند۰۰۰۰
  135
  103
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  سیوپنجساله بانویاسیمین و پخمه پهلوی باهم ازدواج کردن.بجز امسال سیوپنج تاکلمه ازاین کسی شنیده بود ?اگع کسی شنیده بماهم بگع.امسالم که اومده باتوپ پر.ازاون پخمه بدتر این بانوعه.انگارعرث باباشو ازبقیع تلبکاره.
  113
  97
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  دروغ نگفته ولی شیوه گفتن جنجالی است. به جای مرگ بر سه مفسد فقط کافی‌ است به اسناد این سه گروه مراجعه کرد. آنجا که اعیان است چه حاجت به بیان است. ۵۷ اتی ایرانی‌ نه ربطی به روشنفکر دارد نه ربطی‌ به انقلاب .خلق یا مستضعف.اگر به این نسل دقت و زندگی‌ نامه آن ها خواند .کم و بیش از نواده‌ها قجار و فهدالیست ایران بودند. بسیاری از پدران این‌ها در زمان رضا شاه منافع مفت خوری قطع شد و امروز انتقام می‌‌گیرند .در زیر لقاب انقلابی‌.یک مقایسه ساده میان گذشته و امروز کافی‌ است. شاید بهترین دلیل بر این باشد. که همه این‌ها در سفره امریالیست می‌‌چرند و هنوز همان پیک‌ها سال ۵۷ را می‌‌دهند. با این تفاوت که سیبیل استالینی مثل سال ۵۷ را تراشیده.
  37
  68
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  خوب شما هم تشریف ببرید حوزه همان کاری که تا به امروز انجام می‌‌دادید. به عنوان طلبه خوشگل خدمت به ایتلا. مچ شما سایبری‌ها را اینجوری می‌‌شود گرفت. از کی‌ تا حالا مصدقی مخالف ویسکی‌ و الکل شده ؟ تا آنجا که ما می‌‌دانیم مصدق در زمان سکونت در سویس با معشوقه سویسی بجز شراب فرانسوی شراب دیگری قبول نداشت. حالا بدو برو با یک اسم جدید بیا. لو رفتی کلب علی‌ ساکن حوزه حجره ۵۱
  25
  63
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  یاسمین هرزه! از دوست پسرت چه خبر؟؟
  87
  43
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  اسمی که برازنده خودت هست به مردم نذار ....پالون بدرد خودت و ابا و اجدادت میخوره و بس🤣😂
  33
  73
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  بسیار به جا و با منطق موشکافی شده، هر خانواده‌ای که از طرف اشغالگران ایران ضرر جانی و مالی دیده اند باید با آنها با عدالت رفتار بشه اما بطور انفرادی نه بر اساس حزب و ایدولوژی خاصی که دارن. مجاهدین خلق و سایر گروه‌های خاین میهن تحت هیچ شرایطی حق ورود و اعلام موجودیت در خاک ایران را چه در حال چه در آینده ندارند چون هیچ جایگاه مردمی ندارند. مسلم است که آنها اگر اجازه فعالیت بگیرند بلافاصله با ترور خرابکاری خانه های تیمی وووو باعث انحراف افکار جوانان بی تجربه خواهند شد. تکرر تاریخ معنایی جز حماقت ندارد. پاینده باد ایران بزرگ تحت فرماندهی پیشوا شاهرضا پهلوی شاهنشاه ایران زمین 🌹❤️🌿
  41
  56
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  حاجی زرتشت , کجایی بابا ؟ دلمون برات کلی تنگ شده . تو نباشی دیگه این سایت صفا نداره . جون من قهر نکن . شما دیگه جز مشاهیر سایت هستی . به خودت خوب برس لازمت داریم . برای شیرینی هم امروز سر به سرت نمیزارم کمی خوش باشی . به دیگر فحاشان گرامی سلام منو برسون . امضا : ضد بشر
  62
  21
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  این بانوی عفیفه تبتی و شاخزاده از "مفاخر" این مملکت هستن. (البته اگه مفاخر رو جمع کلمه مفتخور بدونیم) ایشون بعد از هر موضعگیری سیاسی همراه با شاخزاده و مهمانان گرامی از جیب ملت مظلوم ایران کباب و ویسکی مفت میخورن و به تمرینات یوگا میپردازن.
  84
  30
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  انقلاب ایران یک باعث و بانی داشت و آن هم شخص محمدرضا شاه پهلوی بود و نه هیچ احدی دیگر. انقلاب امروز اما بجز خامنه ای یک بانی بزرگ دیگر دارو و آن هم ایدئولوژی است. چپ ها در همه دموکراسی های دنیا فعال هستند و اتفاقا امروزه طرفداران زیادی هم دارند. بدون چپ ها حقوق کارگر و قشر پائین جامعه در هیچ جای دنیا حالا حالاها درست نمی شد. همین تعطیلات دو روز در هفته را مطالعه کنید ببینید چه کسی پی گیری کرده وبه ثمر رسانده،قدیم ها فقط یک روز بوده آن هم نصفه و نیمه برای حضور در اماکن مذهبی. بزرگترین دشمن چپ ها مذهبیون و پادشاهان هستند یعنی د پو گروه مفت خور
  70
  22
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان

  چپ و کمونیسم در ایران امروز هیچ شانسی نداره.دقت کنید شرایط جامعه امروز ایران کاملا ایده آل هست برای چپگرایی (مذهب گریزی بی سابقه،فقر و بی پولی،نابرابری،شرایط سخت معیشتی،حکومت مستبد و ظالم) ولی با اینحال در داخل ایران گرایشی به چپ و کمونیسم نمیبینیم.تنها صدای اینها گروههای خارج از ایران هستند با اعضای میانسال و پیر بازماندههای قبل از انقلاب.نمیبینیم افراد جوان و تازه نفس عضوشان بشه.در اوج تظاهرات و شعار و دیوارنویسی ،یک مورد هم ندیدیم کسی شعاری به حمایت از چپ و کمونیسم و یا مجاهدین سر بده.جای بحثی باقی نمیمونه.
  15
  57
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  مخالف یک ایده بودن، در جناح مخالف یک جریان قرار گرفتن و نقد کردن یک ایده کاری نیکوست و »لازمه ی« یک دموکراسی است، و اما »اتهام فله ای« زدن، تنها یک هدف دارد: جلوگیری از شکل گیری گفتمان دموکراتیک. در سال 57 دولت حاکم از ترس »شبح« سرخ، ملت را »هل« داد به زیر پرچم »مذهب« و ارتش را هم آرام همراه آنان کرد! آنگاه اکنون که به بن‌بست رسیده است، همان طبقه ی حاکم می خواهد کار revers انجام دهد، یعنی اول از اتهام زنی شروع کند: و ملت ایران را »چپول«، 57 تی و »ارتجاع مغلوب« و غالب بنامد، و بدون اینکه دموکراسی را تعریف کند، به سوی هژمونی« بخزد و بار دیگر یک حکومت »مغولیسم« دیگر بر مردم ایران تحمیل کند! ولی دیگر دیر شده است، نسیم دموکراسی خواهی در تمام دنیا وزیدن گرفته است و دوران حکومت های خاندانی پایان یافته است، زنده باد دموکراسی ایرانی
  9
  33
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  فاطی کابلی چند بار بشت گفته کردم که تو در حد یک ایرانی نیستی که در امور ایرانیان دخالت کنی...
  30
  55
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  عزیز جان تو همیشه پالانی را برای تحقیر رضا شاه بکار میبری اما عزیز پالان یک ایلی در مازندران است که به معنی پهلوان است با یک سرچ کوتاه در اینترنت میتونی خودت بخونی برا ی بهتر شدن سوادت بد نیست. از ما گفتن بود
  36
  58
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  والا اون ممرضا پالانی بود که تو سویس از دوست پسرش ارنست پرون نزدیک بود حامله بشه! من با کباب ویسکی مشکلی ندارم. با مفتخوری و گنده قوزی مشکل دارم. البته منبع اینکه مرحوم مصدق معشوقه سویسی داشت رو اگه بفرمایید ممنون میشم و دعا میکنم شما هم مثل عفیفه پالانی به مراد دلتون برسین!
  69
  23
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  نگاه دوم - لندن، انگلستان

  آریتما - استکهلم، سوئد
  هموطن عزیز آیا به نظر خودتون چنین کلمه و چنین برخوردی شایسته شماست؟. یعنی شما به جای پرداختن به حرفی که این خانم زده ( کاری به درست و غلط بودنش ندارم) به چیزی پرداختی که اولا اطلاعی ازش نداری و دوما اصلا ربطی به موضوع بحثش نداره. من متوجه نمیشم چرا باید شما خودتون رو تا حد خانم های پیری که ( که البته الان نه ) سالهای سال پیش ته کوچه می نشستند و سبزی پاک میکردند و پشت سر عالم و آدم حرف میزدند, پائین بیارید.شخصی خاطره ای رو از آیت الله بهشتی در اوایل انقلاب نقل می کرد که به ایشون گفتند حالا که انقلاب در حال پیروزی هست یه شعار درست کنیم که شاه حـ... زاده است آیت الله بهشتی واقعا آشفته شد و گفت این چه حرفی هست که میزنید درسته که داریم مبارزه می کنیم ولی مردانه داریم مبارزه می کنیم . مادر محمدرضا شاه همسر دائم و عقدی رضا شاه بوده چطور میتونیم با نامردی بگیم شاه حـ.. .زاده است؟ آقای آریتما مبارزه کنید با آنچه به نظرتون درست نیست به نظرتون ظلمه به نظرتون بی عدالتیه ولی مردانه مبارزه کن و پیرزنهای سبزی پاک کن ته کوچه رو از ذهنت حذف کن. واقعا برازنده تون نیست.
  6
  45
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  یه با دیگه هم گفتم. بابا اسم پالانی اصلا برای پالانیها توهین نیست. رضا خان از یه ایل سوادکوهی به نام پالانی بود که تو ویکی پدیا هم صفحه داره. به خاطر اینکه بعد از سلطنت تو مراسم شاهنشاهی مردم با شنیدن اسم "اعلیحضرت رضا شاه پالانی" از خنده روده بر نشن اسمشو عوض کرد و گذاشت پهلوی!
  62
  22
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان
  Munchen - مونیخ، آلمان
  مشکل شما اینستکه چپگرایی را با کمونیسم جمع می زنید.البته فکر میکنم شماهمان *سیمرغ ایران* باشید چون هم یک عقیده دارید وهم ادبیاتتان دقیق یکی است.
  18
  9
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان

  به به یاسمن گولا، دوست پسر فرانسویت کجا رفت شیطون، شنیدم خیلی جفتک وارو زدی با این یارو فرانسوییه؟ چشم رضا دماغ روشن 😅😅😂
  42
  20
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  آریتما - استکهلم، سوئد
  برادر یا خواهر سایبری،اخه چقدر سخته یه ذره فکر کردن!!چقدر سخته یه نگاهی به مملکت بکنی ببینی مردم چی میکشن از دست اخوند!؟چقدر سخته یه کتاب بخونی ببینی خاندان پهلوی چکار کرده واسه ایران!؟
  48
  35
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  سایبری عزیز!چتونه!؟ به چه قیمتی خودتون و وجدانتو فروختین!؟ به کتاب بخون یه تاریخ نگاه کن ببین خاندان پهلوی چه خدمتی به مملکت کرده
  55
  39
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  حالا اگه کسی گفت چرا به بانو یاسمین پالانی گفتم عفیفه "تبتی" یه صد آفرین بهش میگم.
  44
  13
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بله. خودم هم میدونم. اصلا قصد جسارت به هموطنان عزیز مازندرانیمون رو ندارم. من فقط میخوام رضا خان رو از مقام شبه خدایی که بعضی از سلطنت طلبها براش قائلن پایین بیارم. ضمنا اگه مازندرانی هستین ممنون میشم برای بهتر شدن سوادم جوابم رو بدین که بالاخره رضا خان از این ایل بوده یا نه؟
  38
  11
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بله. خودم هم میدونم. اصلا قصد جسارت به هموطنان عزیز مازندرانیمون رو ندارم. من فقط میخوام رضا خان رو از مقام شبه خدایی که بعضی از سلطنت طلبها براش قائلن پایین بیارم. ضمنا اگه مازندرانی هستین ممنون میشم برای بهتر شدن سوادم جوابم رو بدین که بالاخره رضا خان از این ایل بوده یا نه؟
  42
  8
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان

  هرچه در احوالات این خانم وهمسرش دقیق میشوم می بینم اینان همان خط ومشی *اتوکراتیک ارثی*رادنبال میکنند وبه قول معروف دیدشان ازبالا به پایین است.حتی ازداشتن نگرشی مانند نگرش یک خانواده طبقه متوسط هم عاجزند.برای همین است که برای اتوکراتی مانند رضاپهلوی توقع دموکرات بودن نمی رود.همین دید اتوکراتیک ناشی از به ارث رسیدن قدرت باعث میشود اوذاتا از همفکری وهمکاری با دیگران عاجز باشد ودرنتیجه هرتشکیلاتی تحت همکاری اوپس ازمدتی منحل بشود.
  44
  21
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  نگاه دوم - لندن، انگلستان
  من با بقیه نظرات شما آشنا نیستم. اما از نوع جواب دادن شما به نظر میرسه که آدم محترمی هستین. ولی در برابر افرادی که با وقاحت مردم رو رعایای ناسپاس و خودشون رو مالک یک مملکت میدونن و از تجاوز جنسی تو روز روشن تو خیابون تو لندن به یک مرد نسبتا مسن هم ابایی ندارن چه کار دیگه ای جز مقابله به مثل میشه کرد؟ در مورد یاسمین خانم هم خود عکسهای منتشر شده گویاست. نیازی به توضیح نیست.
  49
  13
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  نگاه دوم - لندن، انگلستان
  من با بقیه نظرات شما آشنا نیستم. اما از نوع جواب دادن شما به نظر میرسه که آدم محترمی هستین. ولی در برابر افرادی که با وقاحت مردم رو رعایای ناسپاس و خودشون رو مالک یک مملکت میدونن و از تجاوز جنسی تو روز روشن تو خیابون تو لندن به یک مرد نسبتا مسن هم ابایی ندارن چه کار دیگه ای جز مقابله به مثل میشه کرد؟ در مورد یاسمین خانم هم خود عکسهای منتشر شده گویاست. نیازی به توضیح نیست.
  42
  12
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  عزیزم اینکه فکر کنی با گفتن رضاپالانی و صد کلمه زشتتر چیزی از رضا قزاق کم میشود کاملا اشتباه میکنی و فقط نشان میدهد که اگر عقده ای نیستی حتما پدرت شدیدا مذهبی یا چپول بوده است چون این دو طبقه ی مفتخور و خائن با رضاشاه کبیر سازنده ی ایران نوین دشمنی تاریخی دارند. مختصر اینکه لیاقت امثال تو همین حکومت اخوندی است که با دکترین مذهبی چپولیسم اداره میشود
  10
  48
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  سایبری و بسیجی که اصولا تکلیفش معلومه،چپی ها و دارو دسته مجاهدین اما الان اگه صحبتهای بودا و زرتشت رو این خانواده مردمی ایران دوست بگویند اینقدر تنگ نظر و حسود و زخمی و گشنه قدرت (که هرگز بدست نمیاورند) هستند که فقط حمله میکنند و توهین.مثل سگی زخمی که حتی وقتی برای درمان نزدیکش بشی پارس و حمله میکنه.
  32
  50
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  شعور و درک اینها در همین حده عزیز جان.دارن میترکند.
  34
  46
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  شعور و درک اینها در همین حده عزیز جان.دارن میترکند.
  33
  44
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گفتن پالانی به رضا خان در واقع لطف به اونه. این قزاق خونخوار با کمک انگلیسی ها روی کار اومد و مسیر تاریخ ایران رو که بعد از انقلاب مشروطه به سوی یک دموکراسی نوپا در حرکت بود دوباره به دیکتاتوری کشوند. بسیاری از اقداماتی که پالان طلبها به نام او سند میزنن در واقع ریشه در دوران مشروطه داشته و بدون رضاخان هم به تدریج انجام میشده ( مثل ساخت دانشگاه و موسسات جدید). اگه رضاخان انسان شریفی بود چرا باید با مصادره زمینهای مردم بزرگترین زمیندار ایران در هنگام فرار باشه؟ چرا راه آهنی که او کشید بجای اینکه شهرهای بزرگ ایران رو به هم وصل کنه فقط خلیج فارس و دریای خزر( در اصل دریای مازندران یا دریای قزوین) رو به هم وصل کنه و مورد استفاده انگلستان برای کمک به شوروی قرار بگیره؟ چرا ارتش رضاخان که در مقابل ایلات داخلی شیر بود، در مقابل قدرتهای بیگانه موش شد و حتی در حد یک شکست آبرومندانه هم مقاومت نکرد؟ در حالی که همون زمان ارتش فنلاند قهرمانانه در مقابل ارتش شوروی ایستادگی کرد؟ فریب تبلیغات رو نخورید. دیکتاتورها در گندکاری مثل هم هستند. پدر من هم نه مذهبی بود و نه چپگرا. اون هم عاشق مرحوم مصدق بود.
  52
  9
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  انسان باش - لندن، انگلستان
  خاندان پالانی دست نشانده انگلیس بود و خیانتهای بسیار بزرگتری به ایران کرد؟ کی انگلیس به نفع مردم ایران عمل کرده؟
  52
  10
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  وجود اندیشه چپ و تفکرات سوسیالیستی در هر جامعه سالم و پویایی لازمه ، کاپیتالیسم خشن اولیه براحتی حاضر نبود که شصت ساعت کار در هفته را به ۴۸ ساعت تقلیل بده ، اکنون به ۴۰ ساعت رسیدیم و در آینده صحبت از ۳۰ ساعت است ، و یا ممنوعیت کودکان‌کار ، حق اعتصاب ، و تلاش برای یکسان کردن حقوق زنان و مردان و غیره ،اما اون سبک سوسیالیسم دولتی که ما شاهد بودیم جز دیکتاتوری و سرکوب اندیشه آزاد چیزی نبود ، بنابراین در اینگونه مباحث باید با دقت نظر داد .
  18
  17
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  تو مریضی ذیل یه جای مهمت مبخاره بدبخت، دوست داری همه بارت کنن چون اصلیتا ....🤣😂..😅 گفتم الان هم فصلشه پالونهای ضد عرق سبک برای تابستون اومده رفیقات همه از اونا دارن به صاحابت بگو برات بخره😊😅😂🤣
  31
  34
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  واقعا که خود گول زدن خیلی قشنگ است!؟ بسوی دموکراسی!؟ کدام دموکراسی!؟ یعنی هرج و مرج و بی قانونی و ملوک الطوایفی نامش آغاز ورود به دموکراسی است! متاسفم که نه چیزی از روانشناسی و نه چیزی از جامعه شناسی و نه چیزی از سیاست میدانی. کدام حکومت عنان گسیخته ی هرج و مرج و بی قانون در دنیا به دموکراسی ختم شده که ایران کشور دوم باشد!؟ دموکراسی یک پروسسه ی اجتماعی بلند مدت است که در درجه ی اول به امنیت و بعد با تحصیلات در جهت مثبت بالا بردن شعور ملت را طلب میکند. عرض کردم هر چی میخواهی فحش بده. به من هم فحش بده چون بزرگتر میشوم. تو از سیاست جز احساسات و شعار چی میدانی؟ تقریبا هیچ. یک مملکت لخت و عنان گسیخته که گرگ شوروی ان بالا بود تا بکمک چپول های خائن ایران را ببلعد. دست خالی توقع داری از عمه ی من و تو کمک میگرفت!؟ وقتی دیوی می خواهد تو را بخورد البته دیپلماسی حکم میکند که از نیروهای برتر جهان کمک بگیری؟ نام این اقدام شجاعت است و نه برعکس باور یک عده چپول دماغ سوخته خیانت. دنیا حساب کتاب دارد. قدری به ماجرای اکراین دقیق شو تا سوادت بالاتر برود
  10
  33
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  دیگر اینکه نه تو و نه پدرت جز تصور و خیالبافی کوچکترین شناختی از همان مصدق هم نداشته و ندارید. با بودن مصدق 100% مطمئن باش که ایران سوئد نمیشد حتی به دموکراسی امروز ترکیه هم نمی رسید ولی مطمئن باش با نفوذ توده ای های گوش به فرمان استالین در ارتش حتما ایرانستان میشد
  12
  29
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  درست است عزیزم. هیچکس مخالف گروه های چپ نیست. مشکل ملت ایران با چپول های قزمیت است
  9
  20
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  انسان باش - لندن، انگلستان
  سایبری رو خیلی خوب اومدی عزیز،این آدم کاملا مشخصه مزدور رژیم و حقوق بگیرشون هست، چند ساله این سایت رو پیگیری میکنم.با بیشتر آیدیها و تفکرشون آشنا هستم.تعدادی چپگرا اینجا داریم و تعدادی طرفداران فرقه مجاهدین.یکی دو تا حزب اللهی هم از قدیم بودن،اما این آیدیهای جدید بعد از تظاهرات ایران و فعالیتهای اپوزیسیون، مخصوصا شاهزاده رضا پهلوی فعال شدند.اسمهای مردم پسند مثل مصدق یا اسامی ایرانی هم انتخاب کردند تا بخودشون اعتبار بدهند.دقت کنی این طرف تنها کارش توهین و حمله به پهلوی هست.یعنی دقیقا برای همین داره پول میگیره.دلیلش هم واضحه : محبوبیت پهلوی بین مردم داخل ایران خیلی بالا هست و اینها (و البته چپگراها) این رو میدونند.
  25
  33
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  کمشوووووو بابا با این مسخره پالونی ات! معلوم نیست کدوم خری گذاشته که هی یاد پالون میوفتی
  15
  27
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان
  می بینم کسی دراینجا سوادکافی برای به چالش کشیدن کامنت من نداشته ونقدی با رعایت تمام جوانب حقوقی واجتماعی دریافت نکرده ام.
  30
  12
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گرامی ، در کامنت شما حقیقت تلخی وجود داره . در مجموع جوانان چپ ایرانی ، آرمانگرا ، با دانش سیاسی اندک ، ‌‌عمدتا فناتیک و متعصب بودند ، از دنیا و از دیکتاتورهایی مثل استالین دیدگاه شدیدا اشتباهی داشتند . و شوربختانه نکات مثبت جامعه و رژیم گذشته را مغرضانه نفی می‌کردند . در عین حال باید پذیرفت که بسیاری از آنان انگیزه خوبی در راهشان داشتند و تاوان سختی هم پرداخت کردند
  12
  9
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد

  مشکل جامعه ما از آچار فرانسه هاست که هر پیچی را می خواهند با زور باز بکنند و همه فن حریفند. این خودشیفته ها روانشناس هستند. وکیل هستند. نویسنده هستند. شاعر هستند. مشاور اجتماعی و سیاسی هستند.در واقع این آدم های پر ادعا مثل یک منقل ذغالی می مانند که اگر یک چربی داخلش بیندازی فقط دود تولید می کنند دیگر هیچ! در ضمن بر پدر تئوری توطئه لعنت!
  40
  12
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  همه تو این صفحه دیدن که من با اونی که با ادب حرف میزنه با ادب جواب میدم. ولی به امثال تو عمله استبداد نباید رحم کرد. اونی که جونش میخاره تویی و اربابات. ممرضاتون که تو سوییس خارشش رو با ارنست پرون برطرف کرد و عفیفه پالانی هم که جلوی چشم شوهر خوش غیرتش داره از ساحل شرقی آمریکه همینجور یوگا یوگا میره به ساحل غربی! پالان هم که پوشش طبیعی پالان طلبهایی مثل توئه.
  35
  13
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  رضا خان پالانی خیلی شکر خورد که از قدرتهای بزرگ کمک گرفت. حالا دیگه انگلیسی بودن افتخاره؟ اون چه حقی داشت که با فروش خودش به انگلیس و خونریزی برای ملت ایران تصمیم بگیره؟ اگه نیتش خیر بود چرا سلطنت رو تو خانواده خودش موروثی کرد؟ چرا فقط از انگلیس کمک گرفت؟ جرا از مجلس اجازه نگرفت؟ دموکراسی مشروطه قطعا ناقص ولی رو به پیشرفت و اصلاح بود و بهتر از دیکتاتوری خونریز و انگلیسی پالانیها بود. رضاخان پالانی حتی به نوکرها و ملیجکهاش رحم نکرد و برای باز کردن راه سلطنت پسر الدنگش تمام رجال استخواندار زمان خودش مثل داور و تیمورتاش رو کشت. اون به هنگام فرار اونقدر منفور بود که پزشک احمدی رو که با تزریق آمپول هوا دستورات مافوق هاش رو برای کشتن زندانیان سیاسی ( امثال فرخی یزدی شاعر) انجام داده بود تو میدون توپخونه اعدام کردند. تو هنوز خطر دیکتاتوری رو درک نکردی. اگه قرار به دیکتاتوری باشه چه فرقی بین ناصر الدین شاه و رضا خان پالانی هست؟ دستکم ناصرالدین شاه انگلیسی نبود. آرزوی رفاه و دموکراسی برای ایران داشتن خیالبافی نیست. همین که تو الان تو ایران نیستی نشون میده که چقدر برای کشورت اهمیت قائلی.
  37
  10
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تو که قبلا گم شدی ملیجک پالان طلب. معلوم نیست الان تو‌ کدوم گوری داری جون میکنی‌ عمله استبداد. تو علاوه بر پالان طلبی، پالانت کج هم هست!
  36
  11
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  عجبا! یعنی دست روی دست میگذاشت تا مثل نصف اروپا و اکثر جمهوری های اسیائی جناب استالین و وطن فروشان وابسته به او ایران را ببلعند و ایرانستان کنند و مشتلق بگیرند و شما و دیگر وطن فروشان خوششان بیاید!؟ ببینم وقتی یک گرگ در بیابانی به تو حمله کند شعار میدهی و میگذاری تو را بخورد و یا از چوپان و سگ او کمک می گیری!؟ به شما و ابوی محترم تسلیت میگویم که بور شدید و ایران ایرانستان نشد تا مزد وطن فروشی خودتان را بگیرید. ببینم اینکه امثال تو تا مرفق دست توی دهن شوروی بکنند ایراد ندارد ولی وقتی وطن پرستان ایرانی برای دفع خرس شمالی و عواملش کمک بگیرند مقبوح است!؟ نوکری و جاسوسی برای شوروی را تائید میکنی و کمک گرفتن از ابر قدرت های ازاد که در ان ها دموکراسی جریان دارد به ذائقه ات خوش نمی اید!؟ اینکه روزی ایران کمونیست و چپول بشود را به گور خواهید برد زیرا این حنا دیگر در خود روسیه هم رنگ ندارد و شما روی قبری زار میزنی که مرده ای در ان نیست. بزودی ایران ازاد میشود و خائنین به ملت به سزای اعمال خودشان خواهند رسید. ضمنا من مطلقا سلطنت طلب نیستم ولی سگ پهلوی ها از چپول ها بهتر است
  7
  31
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  هی من پالون من پالون نکن بابا! یکی رو پشتت هست. هر جا باشم بهتر از جای توه 😀. پالون خیلی اذیتت میکنه تقصیر خودت نیست خوب. بد جایی گذاشتیش نمیذاره راحت بشینی
  11
  30
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  اولا یه نگاه به لایک و‌انلایکها بکن ببین کجای کاری!!دوما خمینی رو هم انگلیس آورد،سوما یه وطن دوس یه با منطق اصلا یه انسان باوجدان با شرف نمیتونه طرف این نظام جنایتکار باشه،ببین شما دیگه کی هستین!؟ خودتو به چی فروختی
  17
  31
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نکته ظریفی تو این بحث وجود داره عزیز پالان نطلب! در زمان عباس میرزا و امیرکبیر هم ایده دعوت از یک قدرت خارجی سوم (تئوری نیروی سوم) برای ایجاد تعادل بین دو قدرت روس و انگلیس وجود داشت. حتی ایرانیها برای استخدام معلمان اولیه دارالفنون بسیاری رو از دو کشور اتریش و لهستان انتخاب کردند. چون هم ایندو کشور سابقه استعماری نداشتند و هم اینکه دشمن روسیه بودند و احتمال خیانت اونها به ایران کم بود. ادامه این فکر در دوران ملی کردن نفت هم با اعتماد نسبی به آمریکا وجود داشت که البته به دلیل همراهی آمریکا با انگلستان به بدبینی و نفرت شدید ایرانیان از آمریکا انجامید. اما به هر حال نمیشه از ترس افعی به اژدها پناه برد. خود انگلیس اصلی ترین دولت استعمارگر در تاریخ ایران بوده و اعتماد کردن به اون کاملا اشتباه و ابلهانه است. بعلاوه رضا شاه با حمایت خود انگلیسیها به قدرت رسید. چطور ممکنه یک کشور استعمارگر فردی رو در ایران به قدرت برسونه و اون فرد به نفع منافع ملی ایران عمل کنه؟
  36
  10
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  واقعا هوادارانی مثل تو برازنده شاخزاده الدنگی مثل رضا پالانیه. طرف... اون وقت میخواد یه مملکت رو رهبری کنه. معنی " پالان کج" رو هم انگار نفهمیدی کوشولو!
  33
  11
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  میدانی مشکل تو چیست؟ همان مشکلی که مذهبیون دارند. یک مذهبی وقتی به دنیا می اید اگر پدر و مادری متعصب داشته باشد در نوزادی مغزش را با عقاید خودشان پر میکنند (یعنی مغز سفید نوزاد به اسانی شستشوی مغزی میشود) به اینصورت است که تا حد 99 درصد تابع دین و مذهب و عقاید پدر میشوند. اینگونه است که شریعتی ان اباطیل را می نویسد چون پدرش حسینیه داشته است. فرزند یک صیهونیست هم یک یهودی متعصب تندرو میشود. این ادمیان شستشوی مغزی شده تا ثریا هم بروند نمیتوانند از عقاید نوزادی که مثل زبان مادری به مغز کودک می چسبد فرار کنند. دوستی داشتم بهائی شد وقتی برادر خردسالش دنیا امد از او یک متعصب بهائی ساخت که بجای حقیقت فقط مغزش بهائیت را میدید. متاسفانه شما هم توسط پدری مصدقی شستشوی مغزی شده و جز مصدق ذهنت قادر به دیدن هیچ چیز نیست. با این وجود نه تو و نه پدرت جز ارزوهای طلائی هیچ چیز از مصدق نمیدانید. در این تصوری که با بودن مصدق ایران مثل سوئد شده بود و مانعش شاه بود. گرامی 45 سال است که شاه نیست. پس کو ان دموکراسی خیالی تو؟ متاسفانه حتی این را هم نمیدانی
  8
  27
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  متاسفانه این را هم نمیدانی که حکام درس دموکراسی نمیدهند چون فرهنگ تزریقی نیست. یک جامعه در روند تاریخ و در شرایط مثبت پیشرفت به دموکراسی میرسد. این ان ملت متبلور است که دموکراسی را انتخاب و رهبران را مجبور به اطاعت و رعایت دموکراسی میکنند و نه برعکس. ملت دموکرات حکومت دموکرات میسازد. 70 سال شوروی به هر کاری متوسل شد و در حالیکه ده ها کشور را در تیول خود داشت حتی نتوانست فرهنگ یک مملکت را عوض کند. امریکا برای عراق قانون اساسی جدید نوشت ولی موفق نشد دموکراسی بیاموزد. در افغانستان هم اتحاد 20 کشور اروپائی نتوانست ذره ای ملت افغانستان را عوض کند. چقدر خام اندیشی که تصور میکنی مصدق قادر بود ملتی را که در ماه عکس امام دید را عوض کند. بدون کوچکترین شک ادامه ی مصدق به این میرسید که توده ای ها کودتا کنند و ایران ایرانستان بشود. همین اذربایجان شمالی را ببین. 70 سال تلویزیون و مدرسه و همه جا درس کمونیستی داده و هنوز تقریبا همگی مسلمانند. حقیقت با ارزوها کاملا جدا هستند
  7
  26
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  انسان باش - لندن، انگلستان
  اولا بشتر بودن تعداد لایکهای پالان طلبها به این دلیله که اینها بیکار و سوشال خور هستند و کاری جز اومدن به این سایتها و فحاشی و پالان دوستی ندارن. دوم: من کی از نظام فعلی دفاع کردم؟ من دارم خطرات راه افتادن دنبال یه شاخزاده مفتخور بی عرضه رو به شما یادآوری میکنم.
  34
  9
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گرامی ، عقیده شما محترم ، اما لحن شما به کسانی که درست یا غلط سمپاتی با رضا شاه دارند خوب نیست ، نامیدن او با واژه پالانی درست نیست ، قبل از هر چیز یک مثال بزنم ، ناپلعون یک کودک روستایی در جزیره کورس بود ، در ۵ سالگی به پاریس آمد و چونکه فرانسوی بلد نبود آزار دید ، او بخاطر ذکاوت بالا افسر موفق و بعدها پادشاه و امپراطور شد ، برادرهایش را پادشاه چهار کشور دیگر کرد ، از لحاظ پرنسیپ های کنونی دیکتاتور نام دارد ، و پروژه نظامی و جهانگشایی او هم شکست کامل خورد ، اما حتی مخالفان او با احترام از وی یاد می‌کنند ، میدونی چرا ؟؟ چونکه زمینه های تحولات اجتمایی ، آموزش و پرورش مدرن ، شایسته سالاری ( حتی در حد ژنرال و وزیر شدن ) و دولت سازی ، و ادامه محدود کردن قدرت دین در سیاست تلاش ها و رفرم های بزرگی انجام داد ، لذا در تاریخ به روستایی بودن ، قد نسبتا کوتاه و دماغ عقابی و دیکتاتور بودن او‌گیر نمیدهند ، و بطرز شایسته بازنگری تاریخی می‌کنند ، اما روشنفکر ایرانی هنوز گرفتار سایز بینی پهلوی ، کم سوادی رضا شاه ، و غیره است
  16
  30
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ادامه ، اما بازنگری دوران مشروطه زیاد آسان نیست . انقلاب مشروطه خواهان انتقال تصمیم گیری به توده ها و نمایندگان مردم بود ، چقدر جذاب ؟؟!!!! اما خواست مردم بیسواد ، مذهبی ، متعصب ، مطیع و وفادار به طبقه روحانیت ، خان ها ، سران عشایر ، فعودال ها چه بود ؟؟؟ چند درصد مردم خواهان مدرنیت ، رفرم اجتمایی ، سیستم آموزش مدرن ، خصوصا برای دختر بچه ها بودند ، کاهش قدرت مذهب در سیاست ، ممنوعیت واحد های شبه نظامی ، عشایر مسلح و غیره بودند ، ضرورت اجتمایی در ایران آن زمان دیکتاتوری رفرمیست میطلبید ، اگر قرار باشه برای جدایی دین در سیاست و دولت انتخاب مردم و عوام باشه تا هزار سال دیگه تغییراتی رخ نمیدهد ، پطر کبیر با مشت آهنین کلیسای ارتدوکس را مغلوب کرد و توجه داشته باش که خواست مردم چنین نبود ، ناپلعون خودش شاه و دیکتاتور شد اما قدرت طبقه اشراف در کل اروپا را تضعیف کرد ‌و ‌جاده را برای مردم عادی باز کرد . رضا شاه کم سواد بو‌د اما باهوش بود ، او‌با زور واکسن زدن را اجباری کرد ، با قاطعیت توانست حجاب را اختیاری کند ، ایا براستی خواست مردم در دوران مشروطیت چنین بود ؟؟؟
  21
  23
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از کجا به این نتیجه رسیدین که من به وسیله پدرم شستشوی مغزی داده شدم؟ پدرم من تحصیلکرده علوم انسانی یکی از بهترین دانشگاههای ایران بود. خودم هم همینطور. اتفاقا سیاست تنها مساله ای بود که من با پدرم در اون تفاهم داشتم! جالبه بدونید که اون تا سالها رضا خان رو هم خادم میدونست و بعد از سالها بحث کردنم با او کم کم دیدگاهش عوض شد. کی گفته که انتقاد کردن از دیکتاتوری پالانیها به معنای حمایت از نظام فعلی ایرانه؟ در صفحه شاخزاده مفصل به ماجرای اتهام حمایت مصدق از توده ای ها جواب دادم. اگه مصدق به چپها گرایش داشت چرا اونها در روز کودتا ازش حمایت نکردند؟ ما تا کی باید بگیم که دموکراسی برای ایران زوده و هنوز زمینه هاش فراهم نیست؟ ما الان همون ملتی هستیم که دموکراسی می خوایم. چرا باید دنبال فردی راه بیفتیم که پدر و پدربزرگش دست نشانده کودتاهای انگلیس بودن؟
  36
  6
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  جواب شما دو بخش داره: اول اینکه پالانی نام واقعی رضاخانه. او از ایلی به همین نام بود. وقتی به وسیله انگلیسی ها به قدرت رسید، برای اینکه برای خودش اصل و نسبی جور کنه و نام طایفش مانع خشونت و دیکتاتوریش نباشه، نام پر طمطراق پهلوی رو برگزید و نمیشه من رو به دلیل نامیدن او به نام اصلیش ملامت کرد. دوم اینکه ناپلئون که سربازانش او رو به دلیل قد کوتاهش "سرجوخه کوتاه قد" مینامیدن و عاشقش بودن، یک نابغه نظامی و یک میهن پرست واقعی بود و هرگز نمیشه او رو با رضاخان که دست نشانده انگلیس بود و سربازان ارتشش حتی یک روز رو براش نجنگیدن مقایسه کرد.
  35
  9
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  جواب شما دو بخش داره: اول اینکه پالانی نام واقعی رضاخانه. او از ایلی به همین نام بود. وقتی به وسیله انگلیسی ها به قدرت رسید، برای اینکه برای خودش اصل و نسبی جور کنه و نام طایفش مانع خشونت و دیکتاتوریش نباشه، نام پر طمطراق پهلوی رو برگزید و نمیشه من رو به دلیل نامیدن او به نام اصلیش ملامت کرد. دوم اینکه ناپلئون که سربازانش او رو به دلیل قد کوتاهش "سرجوخه کوتاه قد" مینامیدن و عاشقش بودن، یک نابغه نظامی و یک میهن پرست واقعی بود و هرگز نمیشه او رو با رضاخان که دست نشانده انگلیس بود و سربازان ارتشش حتی یک روز رو براش نجنگیدن مقایسه کرد.
  34
  7
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  خودتان در جائی فرمایش فرمودید که شما و پدرتان مصدقی هستید و من این را از خودم نساخته ام بلکه فرمایش خودتان است. دوم اینکه تحصیلات خوب است ولی نفرت ها هیچ چیز را حل نمی کند. مهمتر از همه شما که همراه پدرتان علوم انسانی خوانده اید حتما میدانید که انتقال دین موروثی است. اخیرا دانشمندان کشف کرده اند که انتقال مذاهب و باورهای سیاسی و حتی ازادی خواهی در بین خانواده ها اغلب موروثی هستند. به هر حال این را خودتان فرمودید. اما چرا دنبال زضاپهلوی راه بیفتیم؟ سوال جالبی است که من در حد توانم به شما پاسخ میدهم. بعقیده من بهترین نوع حکومت شناخته شده در جهان امروز، سوسیال دموکراسی است.اما ملت ایران از نظر فهم اجتماعی به ان لحظه نرسیده و تزریق این عقیده باعث هرج و مرج و تجزیه میشود. بختیار سعی در تزریق ان داشت. امریکا خواست ان را در عراق تزریق کند. بطور کلی در حال حاضر کشورهای افغانستان و ایران و عراق پتانسیل حفظ و احترام به یک حکومت سوسیال دموکراسی را ندارند. امروز ندارند شاید 100 سال دیگر چرا. اما همیشه امکان انتخاب بهترین نیست . انتخاب بهترین ملت بهترین می خواهد....
  5
  28
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  اما همیشه امکان انتخاب بهترین نیست . انتخاب بهترین ملت بهترین می خواهد....با آرزوها و ترسیمات کاغذی نمیتوان ایده ای حتی بسیار مثبت را در جامعه ای پیاده کرد که مردم هنوز اماده ی پذیرش ان نیستند. همیشه شما بصورت عملی نمیتوانید بهترین را پیاده کنید. در کویر نمیشود خیار کاشت. لاجرم گاهی مجبور به انتخاب بین بد و متوسط هستید. در این میان حکومت متحجر و قرون وسطائی جنایتکار اخوندی همان بدتر است که برای هر حرکت رو به جلو مردم را به گلوله می بندد و با باور اینکه ترهات تشیع از اسمان نازل شده نه به کسی جواب میدهد و نه بدون زور یک قدم عقب می نشیند اما حکومت شاهی یک درجه بهتر است و در ان گاهی حرکت های اجتماعی روبجلو مثل حق طلاق زنان. عطای حق انتخاب به زنان و ده ها مورد مثبت مشاهده شده است. ملت می بیند که اخوند خودش را برگزیده ی خدا دیده و خودش را در مقابل ملت پاسخگو نمی بیند. اما حتی دیکتاتورترین شاه تا حدی پاسخگوی ملت است. کوتاه سخن که من مامور تفتیش عقاید نیستم و به تمام عقاید هم احترام میگذارم اما عقیده دارم کسی که منطق دارد احتیاج به توهین ندارد
  5
  30
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  مراسمی از کامنت ها : قبل از همه ما در زمان قاجار اسم فامیل نداشتیم‌، اکثر مردم حتی شناسنامه نداشتند ، لذا مردم با توجه به زادگاه ، شغل اسمی فامیلی میگرفتند ، تاکید تکراری شما به پالانی بودن وی نه از روی احترام به مثلا زادگاه ، بلکه در تلاش شما برای تحقیر او است ، و خود شما هم به همین نکته واقف هستید ، اما اگر فقط برای یک نکته حاظر به قول انگلیسی ها کردیت دادن به او‌هستید همین اجباری کردن اسم فامیل و شناسنامه رسمی است ، اما اینکه او نوکر انگلیسی ها بود ، خیر او با کمک انگلیسی ها که منافعشان ایجاب میکرد‌که امنیت و یکپارچه گی در ایران بوجود بیاید قدرت را گرفت ، اما چرا ، چونکه انگلستان خطر بلشویسم و تلاش دست اندازی شوروی در ایران را قوی میدید لذا رضا شاه را گزینه مناسب برای مقابله با دشمن شمالی خودش ارزیابی می‌کرد ، فراموش نکن اتفاقا خود لنین هم با کمک المان ها به روسیه بازگشت و قدرت را گرفت ، آیا لنین نتیجتا نوکر المان بود ، . این شیوه شما در تفسیر تاریخ ایراد داره ، اما رضا شاه دیکتاتور ، نوکر و بیسواد ، گزینه شما چه کسی بود ، آیا فکر میکنید،
  19
  32
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  کلی جواب تایپ کرده بودم که همش پرید! الان فقط یه سوال میپرسم. اگه به موروثی بودن اندیشه اعتقاد دارین چرا اول پدر من رو چپی و مذهبی دونستین؟
  30
  9
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  تحقیر کردن رضا خان با نام اصلیش کمترین مجازاتیه که به خاطر خیانتهاش میشه در موردش اعمال کرد. در مورد دوم: گیرم که مردم ایران بخوان کمونیست بشن. به انگلستان چه مربوط؟ آیا ما حق داریم که به بهانه مخالفت با سلطنت طلبی در امور داخلی انگلستان دخالت کنیم؟ این داستانها در مورد ترس از کمونیسم بهانه موذیانه انگلیس برای دخالت در ایران بود که در ملی کردن صنعت نفت هم ازشون استفاده کرد.‌ انگلیس به کمک رضا خان جلوی شکل گیری یک دولت ملی و دموکراتیک رو در ایران گرفت. گزینه من تمام رجال ملی و وطن دوست معاصر ایرانه. از عباس میرزا تا قائم مقام و امیرکبیر و مصدق.
  31
  8
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  ادامه ، من قصد قدیس سازی از رضا شاه ندارم اما جایگاه خاص او‌در تشکیل جامعه مدرن را هم نفی نمیکنم ، من در آن شرایط خاص تاریخی ، بیسوادی /‌جهالت ، قحطی ، فقر ، نا امنی ، گروه های شبه نظامی متعدد ، قوم گرایی تجزیه گرا ، و غیره ، رضا شاه را با تمام‌کاستی ها و بخشا اشتباهات ، گزینه بهتر در آن زمان میدانم ، گزینه شما چه کسی بود ، فراموش نکن‌که‌همان گروه های چپگرا و سوسیالیست چند دهه بعد خواهان تجزیه ایران بودند ، زیاد هم پرچم ملی گرایی را بلند نکنیم ، زنده یاد مصدق به تنهایی حتی نتونست حقوق چند هزار کارمند را پرداخت کند ، چونکه نه حامی خارجی داشت و نه مردم آستین بالا زدند، هنوز بعد از ۷۰/ ۸۰ًسال کل احزاب ملی گرا ،از جیب خودشان یک تلویزیون ملی ضدی اخوندی نتوانستند جور کنند ، و دستشان درازه ، کلام آخر ، رضا شاه یک ضرورت تاریخی بود ، حتی اگه قبل از وزیر جنگ شدن مثلا از مالاریا فوت‌کرده بود ، ضرورت جامعه یک نوع رضا خان دیگری می طلبید ، همان روند در افغانستان ، ترکیه و شمال آفریقا انجام شد
  14
  26
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  گرامی ، نکته خوبی را مطرح کردید ، کشور ما و روشنفکر ایرانی هنوز برای سیستم های پیشرفته اجتمایی به بلوغ فکری نرسیده ، شاه فقید هزاران دانشجو برای خدمت به کشور به خارج فرستاد ، چی شدند ؟؟ شریعتی رفت با ژان پل سارتر آشنا بشه ، برگشت و کتاب ( فاطی ، فاطی است ) را نوشت و یا جلال ال احمد ، اون گلسرخی شاه را مرتجع میدید اما برای حضرت علی دخیل می بست ، ملی گرای ما را سعودی با پول میخره و چپگرای ما یا دست به ترور میزنه و یا دستبوس احزاب کمونیست بیگانه میشه ، و این داستان ادامه دارد
  17
  29
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  ارتجاع سرخ که میگویند همین هست،این چپی ها مرتجع هستند درست مثل اسلامیون که ارتجاع سیاهند. رضا پهلوی بارها اعلام کرده نه تنها نمیخواهد شاه بشه بلکه اصلا تمایلی به هیچ نوع مقام اجرایی هم نداره.باز این افراد پر از نفرت،حرف مفت میزنند و دشمنی میکنند.هزار بار اعلام کرد تنها هدفش مبارزه تا سرنگونی این رژیم هست و بعد از اون ماموریتش تمام میشه و یک رفراندوم آزاد و واقعی توسط مردم نوع حکومت رو تایین خواهد کرد،باز این چپی ها میگویند نه! باید یک حزب چپ حاکم کشور بشه! وقاحت و طرز فکر دیکتاتوری تا چه حد؟ من شخصا برایم فرق نمیکنه حکومت جمهوری باشه،پارلمانی یا پادشاه مشروطه.تنها خطوط قرمز،هر نوع حکومت مذهبی و یا فرقه مجاهدین هستند.اصلا حتی حاضرم مسیح علینژاد (که بنظر من سودای قدرت در سر داره) بشه ملکه چون از رژیم اسلامی خیلی بهتر خواهد بود.هر سیستمی که مذهبی یا استبدادی نباشه.ترس و عقده و دشمنی چپی ها از چیه؟ شما تبلیغات چپی تان رو کنید،جمهوری خواه و مشروطه خواه و سلطنت طلب هم تبلیغات خودشان،ببینیم مردم به کدام رای میدهند!بالاخره در چهارچوب سکولاریزم دموکراسی باید باشه یا نه؟
  17
  29
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گرامی ، بحث‌من دفاع از انگیزه انگلستان در حمایت از رضا شاه نیست ، بلکه بیان شرایط آن دوران است . از طرفی شوروی نه در حرف، بلکه در عمل خواهان دخالت و حتی تجزیه ایران بود . فراموش نکن که همان شوروی چند سال بعد با کمک سازمان افسران مخفی در افغانستان کودتا کرد و چونکه با منافع غرب سازگاری نداشت ابر قدرت ها افغانستان را به نابودی کشاندند. ، مگر همان میرزا کوچک‌خان خواهان تجزیه‌گیلان‌نبود ، و بعدها پیشه وری در آذربایجان . بنابراین نقش رضا شاه در راستای عدم جنگ داخلی و اتحاد کشور را باید ستایش کرد . از طرفی اکثر مردم و حتی روحانیت خواهان برقراری جمهوری در ایران نبودند ، و شما مردمی را که با یک فرمان خان‌و رییس قوم عشایر مسلح میشه را دموکراسی طلب می سنجی ؟ شعار ندهیم ایران شرایط دمکراتیزه شدنداز نوع غربی را نداشت چرا‌که جامعه ایران فعودالی / عشایری و غیر صنعتی بود ، هیچ نمونه تاریخی وجود ندارد که یک کشور فعودالی یک شبه دمکراتیک بشه ، و هنوز هم این رنج ادامه دارد ، ۵ میلیون ایرانی که اکثرا در زمان شیخ بدنبال آمده اند در خارجند ، آیا دمکرات شده‌اند .
  3
  16
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  انسان باش = Munchen =سیمرغ ایران. انسان باش تو انگلیس چطور فرق آنلایک رو بادیسلایک نمیدونی کاکو؟بچه کوچولوهام الان اینومیدونن.بعداینهمه لایک خوردی.عجیبه.من بابحثاتون کاری ندارم.
  10
  3
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  اگر رضاخان (با اجازه شما) پالانی رو یک ضرورت تاریخی بدونیم، چرا نباید چنگیز رو هم ضرورت تاریخی بدونیم؟ مصدق راهی رو رفت که بعدها بسیاری مثل ناصر در جهان سوم از او تقلید کردند. اگه او اشتباه میکرد چرا موج ملی کردن صنایع و داراییها بعد از او به راه افتاد‌؟ در سرنگونی مصدق نقش اصلی رو استعمار خارجی و استبداد داخلی بر عهده داشتند. این رو فراموش نکنید. ما هیچ کانال ملی گرایی نداریم، چون ملی گرایان بر خلاف پالانی ها به هیچ جا از جمله دولتهای غربی وابسته نیستن.
  24
  6
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  عزیز دلم اینقدر به خودت نپیچ. مگر نمی بینی مذهب و اندیشه از پدر به نوزاد منتقل میشود؟ اینکه اظهرالمن الشمس است. فقط مذهب منتقل نمیشود بلکه عقاید پدر به نوزاد منتقل میشوند اما حدود 1 درصد هم تابع این روند نمیشوند که به ان ها جهشی میگویند. جهشی ها نقش مهمی در تغییرات فرهنگی دارند. دیگر من که علم غیب ندارم که شما کی هستی. چون خیلی تیزم از حرف های خودت استنباط کرده ام. به هر حال چون حالا دو دوست متضادالافکار هستیم در اینترنت به پروفایل من برو و چند کتابی را که تاکنون منتشر کرده ام بخوان. به حروف کوچک بزن کامران فرزان دات کام. متشکرم
  3
  20
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  پرنده ابی - لندن، انگلستان
  چی میگی؟ قرصهات رو نخوردی؟ سیمرغ ایران؟ کاکو؟ دیسلایک؟ با بحث هم کاری نداری؟ چی عجیبه؟ من کجام؟ این کیه؟
  9
  10
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آخه این چه بحث بی حاصلیه؟ من هم میتونم ادعا کنم که شما با شستشوی مغزی پدرتون سلطنت طلب شدین. شما به سوالات من در مورد رضا خان پالانی جواب ندادین. ۱. زمینخواری ۲. ارتش شکننده ۳. مسیر راه آهن ۴. وابستگی به انگلیس ۵. موروثی کردن سلطنت
  29
  3
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  آخه تا کی باید بگیم زمینه برای دموکراسی در ایران فراهم نیست و قدرت رو به فرصت طلبها و دیکتاتورها بدیم؟ کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ کاملا با طراحی انگلستان انجام شد و رضاخان تنها یکی از مهره های او بود. او هرگز رهبر مستقلی از جنس امیرکبیر مصدق ناصر یا تیتو نبود. ( کاری به مواضع دوتای آخر ندارم و فقط استقلال اونها مد نظرمه). ارتشش هم حاضر به فداکاری نبود چرا که اصلا ملی نبود. اگر رضاخان یک رهبر واقعی بود چرا باید آزادیخواهانی مثل فرخی یزدی شاعر بی آزار رو در زندان بکشه؟
  27
  1
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گرامی ، اتفاقا چنگیز هم یک ضرورت تاریخی بود ، یعنی فردی که توانست جنگ داخلی قبیله های مغول را تمام کند ، اتحاد بوجود بیاورد و جهانگشایی کند ، نادر شاه هم همان رسالت تاریخی را داشت ، با نگاه تاریخی حتی جهانگشایی آنان هم قابل قبول است ، با نگاه امروز هر دو رهبران جنایتکاری هستند که به زن و‌بچه هم رحم نمی کردند ، مشکل من و شما در این است که ما پرشپکتیو نگاه کردنمان به تاریخ یکسان نیست ، برای نمونه ۸ تن از رییس جمهورهای ایالات متحده حتی برده دار بودند ، از جمله واشنگتن ، اگر بی توجه به شرایط تاریخی به اعمال آنها نگاه کنیم باید روز و شب بهشان فحش هم بدهیم ، اما طبیعتا اینطور نیست ، رضا شاه را باید در زمان و شرایط خودش نقد کرد ، نه بر اساس ارزش های کنونی . شاد و‌موفق باشید . امیدوارم بتوانیم در فرصت دیگر در مورد زنده یاد مصدق هم بحث کنیم . او هم یک ضرورت تاریخی در خاورمیانه داشت
  5
  18
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  متاسفانه امثال تو ..با فارسی نوشتن و خواندن نمیتونن ایرانی و آریایی منش باشن، پاسخ آخر من به تو و امثال تو .... خیلی خلاصه هست، .... برای من در عالم ایرانی بودن دو رنگ وجود داره یا با مردم رنج‌دیده و نجیب ایران هستی که در کنار مایی یا مزدور بیگانه در لباسهای مختلف، و تو و امثال تو در قسمت دوم قرار داری. ....
  9
  26
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این مشکلش با پالان هست! خودش هم میدونه به هیچ چیز دیگه ای نمیتونه گیر بده عین ... خشک چسبیده به همین یک کلمه. حتی نمیتونه فضای سالهای ١٣٠٠-١٣١٦ ایران رو نصور کنه که رضا شاه با چه گد و گودولهای پس افتاده قاجار باید سر میکرد و براشون بانک ملی درست کنه و دانشگاه. اینها بقاشون توی پهلوی ستیزی است وگرنه هیچ چیزی برای ارائه ندارن.
  6
  27
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  نه عزیزم گیر داری چون من هرگز نگفته ام که از پدرم پیروی میکنم. هرگز هم تابع مذهب او نشده ام. اما پاسخ شما: شما پرفکت گرا هستی. اما من عقب ادم های پرفکت نمی گردم چون چنین موجودی در سراسر دنیا وجود ندارد.تمام ادمیان طیفی بین خوب و بد هستند و خدمات رضاشاه هزار برابر معایب او هست. ا- زمینخواری نکرد بلکه در ایران زمینداران بزرگ با فئودالیسم خون ملت را میمکیدند. رضا خان این زمین ها را میگرفت و مدیری بهینه روی ان میگمارد تا استفاده ی بهینه شود و عاقبت پسرش ان ها را بنیاد پهلوی کرد و تماما را به ملت باز گرداند. یعنی شما مدافع یک مشت خان بی پدر و مادر و فئودال هستی؟. 2- ارتش شکننده. این استنباط را شما در اثر هجوم 3 ابر قدرت دنیا به ایران رقم زده ای! ببینم کدام لشکر جرار میتوانست جلوی 3 ابر قدرت دنیا مقاومت کند!!! حتما توقع داری با تیر و تفنگ تمام ارتش را به فنا میداد و خون ده ها هزار نفر را می ریخت!!! ضمنا 3 ابر قدرت دنیا بی طرفی و استقلال ایران را تضمین کرده بودند.3 مسیر راه اهن. اولا جنوب را به شمال وصل کرده و دوما هزینه ی انرا ابر قدرت ها داده اند و نام این راه اهن پل پیروزی است.
  3
  19
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  4- تمام کشورهای دنیا به همدیگر احتیاج دارند. خود انگلستان تا چندی پیش با بازار مشترک همکاری داشت و حالا بیشتر با امریکا همکاری دارد. منافع مشترک باعث همکاری میشود و برعکس عقیده ی توده ای های بی وطن استالین پناه و امثال خمینی عقب افتاده نامش نوکری نیست. 5- رضاشاه میخواست ایران را جمهوری کند ولی اخوندها مانع شدند. به هرصورت شاهنشاهی بهتر در ایران کار میکند. ببینم کدامیک از 10 رئیس جمهور در طول این 45 سال حتی یک پنجاهم خدمات رضاشاه و پسرش را کرده اند؟ اما عیب رضاشاه بسیار کم و محمدرضا عیب داشت که با اشتباه بخاطر وطن فروشان چپول جناح مذهبی را ازاد گذاشت و مفتخورهای سرخ و سیاه ایران را به ذلت امروز افکندند. فرمایش دیگری نداری؟
  2
  19
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  پس یا این تعریف اصلا بحث ضرورت تاریخی بی فایده است. چون هر پدیده و اتفاقی یه ضرورت تاریخی بوده. بحث من درلاره خدمت یا خیانت رضاخانه. اون با کمک انگلیس روی کار اومد و دموکراسی نوپای مشروطه رو هدفمند از بین برد و ایران رو دستکم نیم قرن از این نظر عقب نگه داشت. کارهایی که بنام خدمات به نام او ثبت شده یا اصلا خدمت نبوده و در جهت منافع استعمارگران بوده (مثل راه آهن) و یا بهرحال در یا زود در ایران انجام میشده (مثل تاسیس دانشگاه و موسسات جدید). در مورد مرحوم مصدق کاملا آماده بحث هستم.
  28
  5
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  تو یکی به خودت زیاد فشار نیار. وگر نه بوش همه جا رو برمیداره! کار تو از پالان طلبی گذشته. تو دچار مشکل پالان طلبی افراطی شدی!
  24
  5
  شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بحث پدر رو خودت پیش کشیدی نه من. در مورد جوابات: ۱. واقعا اینم شد توجیه؟ مگه تو سرمایه داری غرب که رضا خان رو برای ما فرستاد مالکیت خصوصی محترم نیست؟ اگه واقعا قصد او تقسیم زمینها بود چرا همون زمان به نام مردم نکرد؟ اگه سقوط نمیکرد زمینها تا کی دستش میموند؟ ۲. ارتش به ظاهر گردن کلفت او (و پسرش) فقط در مقابل مردم قوی بود. حتی نتونست چند روز محض حفط آبرو مقاومت کنه. قدرتهای بزرگ هم دلشون به حال ما نسوخته بود که استقلال مارو تضمین کنن. اونها با اشغال ایران به اهدافشون رسیدن و بعد هم نیروهاشون رو تخلیه و یک دولت دست نشانده رو در ایران جایگزین کردن. ۳. در مورد هزینه راه آهن واقعا فکر میکنید انگلیسیها اونقدر ساده بودن که پول ساخت راه آهن ایرانو بدن؟ پول این راه آهن از مالیات بر کالاهای اساسی مصرفی مردم گرفته شد و تورم زیادی در ایران ایجا کرد. ۴. کاری که انگلیسیها در ایران با رضاخان کردن همکاری نبود. دخالت و استعمارگری بود. نمیشه ماستمالیش کرد. ۵. بحث جمهوری رضاخانی به نظر من فقط برای فریب مردم و ایجاد همراهی برای سرنگونی قاجار مطرح شد و واقعا قرار نبود اجرا بشه. ۶. فعلا عرضی نیست. قربانت!
  25
  4
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  ١٠ تا از خیانتهای رضا شاه رو بگو ...
  9
  13
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  من واقعا تعجب میکنم که چگونه کسی مثل تو انقدر خودش را کامل می بیند که همه را زیر سوال می برد. حالا از خودت بگو. کدام خدمت را به مردم کرده ای؟ فقط یک مورزد برایم بگوئی کافیست. رضاشاه بعقیده ی تو بدترین ادم دنیا بود و حالا رفته است. رفته ها رفته اند برنامه ی تو برای اینده چیست؟ تیر خالی در هوا رها نکن . عملی فکر کن. کسی مناسب را نشان بده تا دور او جمع شویم و ببین همراه تو چند درصد دورش جمع میشوند؟ جنس خودت چیست؟ مذهبی؟ چپول؟ بالاخره یک چیزی هستی ان چیز را رو کن تا دور تو جمع شویم و گر نه تا صبح صادق ایراد بگیر و فحش بده ولی مطمئن باش ذره ای از ارزش رضاشاه کم نمیشود و خودت را ازار میدهی
  5
  26
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ۱. کودتای انگلیسی سوم اسفند ۹۹. ۲. دادن شعار جمهوری و در نهایت ایجاد سلطنت موروثی ۳. کشتن آزادیخوانی مثل فرخی یزدی شاعر بی آزار . ۴. برباد دادن دستاوردهای دموکراتیک مشروطه و ایجاد دیکتاتوری. ۵. ایجاد پلیس سیاسی خشن و سرکوبگر. ۶. زمینخواری گسترده ۷. کشیدن راه آهن در مسیری که به نفع بیگانگان بود. ۸. به هدر دادن بخش مهمی از درآمد نفت برای تجهیز ارتشی که یک روز هم مقاومت نکرد. ۹.دادن بهانه به انگلستان برای حمله به ایران ۱۰. تربیت پسری خائن تر و انگلیسی تر ازخودش.
  29
  6
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نه نشد! اول تو بگو! جدا ازشوخی من هم مثل بقیه آرزو دارم تو یه ایران آزاد و آباد زندگی کنم. من هم با تمام وجود الان دارم مشکلات اقتصادی رو لمس میکنم. در حد خودم هم تا حدی برای هدفم هزینه دادم( جزئیاتش رو نمیتونم بگم). در مورد اینکه در چه کسی میتونه رهبر مردم باشه من نمیتونم جواب بدم. باید منتظر موند و دید. خودم هم که گفتم هم ملی گرا و هم معتقد به دموکراسی هستم. بزرگترین خیانت رضا خان هم به نظر من برگردوندن مسیر تاریخ ایران از دموکراسی نیم بند و ناقص مشروطه به دیکتاتوری وابسته به بیگانه بود.
  29
  6
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  اتفاقا شد عزیزم. من به ملتم هزاران خدمت کرده ام و این در سایتم هست و احتیاج به تکرار نداردو با این همه خودم را متولی مردم و الگوی کسی نمی بینم. زبانم بسیار کوتاه و به هیچ کس هم توهین نمیکنم و از هیچکس هم طلبکار نیستم. من روانشناس هستم. بیش از 8000 قطعه شعر سروده و مبتکر کاریکامراناتور هستم و بی نهایت واقع گرا. عرض کردم فقط یک خدمت را به ملت ایران ذکر کن که نداری اما بجای واقعیت فقط در رویا و آرزوهایت زندگی میکنی. میگوئی "آرزو دارم در یک ایران آزاد و آباد زندگی کنم". این که آرزوی همه است اما بگو چگونه؟ در عالم رویا!؟. اصولا مفهوم آزادی چیست؟ معنایش را بگو؟ ازادی اینه ای هست که هرکس تصویر منافع خودش را در ان می بیند. مفهوم کمونیستی که شعار میدهد ازادی 180 درجه با یک طالبان که شعار میدهد ازادی فرق دارد و این که ازادی چگونه و در چه شرایطی به دست می اید؟ سوال بعدی :ازادی مهمتر است و یا امنیت چون 99 درصد از مردم امنیت را مهمتر از ازادی میدانند
  2
  20
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران

  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  راستی به نظر شما ده تا خیانت برای رضاخان یکم زیاد نیست؟!!
  29
  7
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  عزیزم من دو تا می گویم. اول اینکه خا. مذهبی ها و آخوندها را کشید دوم اینکه نیت چپول های مفتخور و بی وطن را خوب شناخت و بال و پر ان ها را چید تا زیر سایه ی استالین سینه نزنند.
  3
  22
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  با درود و سپاس از شما ، البته من مطمعن هستم اون دوست طرفدار مصدق هم در راستای علاقه به کشور و میهن و آزادی هم چیزی کم ندارد . در هر حال هدف تبادل نظر و‌اندیشه است ،
  5
  7
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اذیت نکن دیگه! اینم مثل ماجرای شستشوی مغزی داره میشه ها! من کی گفتم که هیچ خدمتی نکردم؟ خارج از رشته خودم، اگه قابل بدونین منم به گروهی از بیماران به نوعی کمک کردم. ساکن ایران هم هستم و نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم. باید برخی محدودیتها رو هم رعایت کنم. من هم خودم رو بر خلاف شاخزاده متولی مردم نمیدونم و فقط نظرمو میگم (البته کمی محکم میگم!) چیزهایی هم که به پالانیها نسبت میدم اگه توهین هم باشه واقعیته. دیگه مدرکی بالاتر ازعکسهای زن شاخزاده میخواین؟ این بحثهای آزادی و امنیت و عدالت تمومی نداره. از نظر من هردو بسیار مهمن. ضمنا چرا شما باید از عقاید من سوال کنید؟ از چه جایگاهی؟
  8
  3
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Munchen - مونیخ، آلمان
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  کاربر محترم،احتمال زیاد در باره اش اشتباه میکنی،فراموش نکن اتاق فکر رژیم بخاطر فعالیتهای اخیر پهلوی و‌محبوبیت انکار ناپذیرش بین مردم معترض داخل بشدت در فضای مجازی به تکاپو افتاده،اینها ممکن هست در قالب هر شخصیت و دیدگاهی فعالیت کنند،سایبری لزوما یک حزب الهی نیست،ممکن هست در هر قالبی فعالیت کنند حتی سلطنت طلب،مشروطه خواه یا هر دیدگاهی.هدف اینها تفرقه،ضربه به محبوبیت پهلوی و جلوگیری از هر نوع اعتلاف و اتحاد مخالفین هست.شما به زمانبندی فعال شدن این کاراکترهای اخیر و مطالب خاصی که زیرش کامنت میزنند نگاه کنید..هم این شخص و هم کاربر ظاهرا پان ترک تجزیه طلبی که در مطالب مربوط به پهلوی پست میزنند.شباهت هدفشان رو ببینید..اتاق فکر رژیم رو دست کم نگیرید.
  8
  8
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  یکی پیدا نشد از این فدایی مصدق بپرسد که بر فرض اینکه رضا شاه کبیر و محمدرضا شاه هر دو خائن و نوکر خارجی بودند، دلیل توهین های تو به شاهزاده و همسرش چیست. در نهایت تلاشِ سپاه سایبری این هست که ضمن مظلوم نمایی تا جایی که میتوانند شک و دودلی را بجان ملت بیندازند که مبادا اعتمادی که مردم به شاهزاده پیدا کرده اند موجبات اتحاد اقشار و سقوط رژیم را فراهم بکند. این مثلاً مصدقی دوآتشه اگر قدری منطق و انصاف میداشت و واقعاً مامور سایبری نبود، در این مقطع از زمان که هر چند ساعت یک جوان کور یا اعدام میشود، به جان پهلوی نمی افتاد. اگر شخصیتی واقعی بود و چنانچه ادعا میکند دلسوز ایران بود، به تنها بارقه امید که در دلها زنده شده نمی تاخت. صبر میکرد و در همان دموکراسی که آرزویش را دارد با رای خود مهره ها را جابجا میکرد. اینکه میگوید نگران دیکتاتوری آینده هست، فقط بخاطر اینست که دست و پا میزند تا دیکتاتوری آخوند حفظ شود. با اینحال باید سپاسگذار اندیشمندان این سایت باشیم که با درایت و سخنوری خود مرحله به مرحله با کامنت های منطقی چراغ راه جوانان خواننده این سایت هستند.
  3
  11
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  یک مشت شر و ور! مثلا ایجاد دیکتاتوری؟؟؟ یعنی فکر میکنی مردمی که توی ارتش باید با گچ و ذغال دست چپو راست رو بهشون میفهوند دموکراسی میفهمید!؟؟ در امد نفت!؟؟ ارتش یک روز هم مقاومت نکرد؟ دو تا ابر قدرت أومدن جلو، برو اقا برو واقعا همون خدات روزی ات رو جای دیگه با همون مصدق توده ای ات حواله کنه. یعنی بقول خمینی خیلی خری
  6
  11
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  خیلی خوب است عزیزم. چون کمک به بیماران نوعی از خدمت است اما این کار هم شرایطی دارد تا آن را خدمت بدانی. اگر بدون دریافت مزد این کار را کرده ای خدمت است اما اگر مزد گرفته ای شغل محسوب میشود. رضا متولی مردم نیست بلکه یک نوع انتخاب تاریخی است که دور او جمع شویم و اخوند را سرنگون کنیم.شما هر کس و هر شیعی را، حتی یک بادمجان, را معرفی کن که مردم دور او جمع شوند تا ما هم همراه تو از او تابعیت کنیم و اخوندهای دزد را براندازیم
  2
  10
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  نخیر پول نگرفتم. من سالهاست که دارم هر چند ماه یکبار خون اهدا میکنم. در مورد انتخاب تاریخی رضا پالانی (با اجازه شما اسم واقعیشو بکار میبرم) باید بگم اشتباه میکنید. کل ماحرا یک فریب رسانه ایه. آخه چرا مردم باید همه هزینه های رسیدن به آزادی رو بپردازن بعد این شازده که تو عمرش یک روز کار نکرده ادعای رهبری بکنه. قبلا هم گفتم. خود مردم به تدریج رهبرشون رو پیدا میکنن من نمیتونم به این سوال جواب بدم.
  8
  5
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  باز تو بی تربیت شدی؟ وقتی بچه بودی و فحش میدادی، فلفل نریختن تو دهنت؟ چطوریه که مردم ایران تو سال ۱۲۸۵ و انقلاب مشروطه ظرفیت دموکراسی رو دارن. ولی تقریبا بیست سال بعد در سال ۱۳۰۴ ظرفیتش رو ندارن و باید رضاخان الدنگ همون پادشاهی مشروطه رو هم به پادشاهی عملا مطلقه تبدیل کنه؟ در مورد عدم مقاومت ارتش، تاریخ جنگ فنلاند و شوروی رو بخون. ارتش فنلاند از ایران خیلی کوچکتر بود ولی قهرمانانه با اشغالگران روس جنگید و اونها رو به ستوه آورد. مسئله اینجاست که اساسا ارتش رضا خان پالانی برای هدف ملی تربیت نشده بود.
  9
  6
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  راستی خر هم خودتی!
  9
  6
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آخه کدوم بارقه امید؟ مردم تو ایران اصلا این بی خاصیت رو پشم هم حساب نمیکنن. خود تو اگه با زحمت به یه هدف با ارزش برسی حاضر میشی اون رو مفت و مسلم به یه غریبه حاضرخور بدی؟ حالا چون این بچه پولدار مفتخور باباش مثلا شاه بوده (البته به کمک انگلیس) خودش هم باید رهبر ما بشه؟ چرا خانواده خودش تو درگیری با حکومت ایران کشته نمیدن؟ چرا نمیگه منبع درآمدش چیه؟
  9
  5
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  پس لطفاً شما بیفت جلو که ما پشم حسابت کنیم و دور بیرقت حلقه بزنیم و ایران رو آزاد کنیم. ماشالا با فداکاری و خون دادن صاحب مال و منال هم که شدی! فقط نمیدونم چرا هر کامنتی ازت میخونم حس میکنم مقابل یکی نشستم که تو مکتب آخوند بزرگ شده و مثل هر آخوندی با موذیگری تلاش میکنه که حرفش رو به کرسی بنشونه. خیر پیش، شما که معتقدی هشتاد میلیون از هشتاد و پنج میلیون جمعیتِ امروز مثل تو واله و شیدای مصدق هستند و به همین دلیل دشمن پهلوی، ببینیم که باز هم در تجمعات اشتباهاً بجای مصدق میگن رضا شاه روحت شاد یا نه!!
  5
  7
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  من روان شناسم و تو یکی از لجوج ترین کسانی هستی که در عمرم دیده ام. اگر وابسته به اخوند و دستگاه کثیف و گندیده ی خودفروشان وزارت اطلاعات نباشی و برای پست هایت پول نگیری، اما پهلوی و مصدق و خمینی را رها کن و خودت باش. از بالا تا پائین هزار بار اسم ازادی را بردی. معلم من بشو و به من یاد بده آزادی مورد نظر شما چگونه است چون از 1000 نفر بپرسی هزار جور پاسخ میدهد. مثلا مفهوم ازادی برای یک نفر کمونیست مغایر است با معنای ازادی از نظر یک عضو داعش یا طالبان. یک سنی یا یک بهائی یا یک بودائی سه دیدگاه متفاوت در مورد ازادی دارند. چون من هرگز لجوج نبوده و تا نفس اخر می خواهم بیاموزم. اگر حقوق بگیر مزدوران اخوند و یا سازمان های مشابه نیستی لطفا بگو ازادی مورد نظر تو چگونه است؟. ضمنا خون دادن افتخار و کار خارق العاده ای نیست. من هم بیش از 10 بار خون داده ام. چی ساخته ای. به چند نفر نان رسانی کرده ای؟ تالیفات تو چیست؟ ما را مستفیض کن تا پشت تو نماز بخوانیم
  0
  4
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  خیلی ممنون. شان پشم من بالاتر از اینه که شما به حسابش بیاری! نیازی به جلو افتادن من نیست. مردم خودشون خوب میدونن چکار کنن. من نگفتم تمام مردم ایران شیفته مرحوم مصدق هستن. شعار مشکوک " رضا شاه روحت شاد" هم توسط برخی شبکه ها برای ایجاد تفرقه بین مردم ساخته شد. چرا اون کلیپها برخلاف بسیاری از کلیپهای اعتراضات اکثرا در شب از پشت سر و بدون گرفتن چهره مردم ضبط شده بودن؟
  5
  3
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  کی؟ من؟ لجاجت؟ شوخی میفرمایید! آخه من چرا و چگونه باید به شما ثابت کنم که به دستگاه حکومت وصل نیستم؟ قسم حضرت عباس بخورم قبوله یا باید سند محضری بیارم؟ چرا شما نباید به من همین رو ثابت کنید؟ چرا باید مصدق رو ول کنم؟ دلم نمیخواد! آزادی مورد نظر من هم خیلی پیچیده و فلسفی نیست. منظورم از آزادی داشتن حداقلی از حقوق اجتماعی و سیاسی و فرهنگیه که توسط کسی مورد حمله قرار نگیره. مثل نبود سانسور، آزادی انتخابات، آزادی احزاب، آزادی های فردی و مواردی شبیه این. تقریبا همون چیزی که اکثر مردم ایران میخوان. همون آزادیهایی که تو یه نطام دموکراتیک تضمین شده است. اهدا خون هم به نظر من کمی افتخار داره! در مورد تالیفات فعلا کتاب ندارم. مقاله هم نمیتونم معرفی کنم چون نمیخوام اسمم منتشر بشه. میتونین نظراتمو تو همین سایت دنبال کنین. نیازی هم به نماز خوندن پشت سر من یا رضا پالانی نیست. فقط مراقب باشین فریب این مار خوش خط و خال رو نخورین.
  6
  3
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  طبق معمول شما برنده بحث شدی و البته بدون توهین و با متانت حرفت را به کرسی نشاندی! و کامنت آخری را حتما خواهی نوشت. پس من یک سوال میپرسم تا بهانه برای نوشتن کامنت نهایی در این صفحه را بدستت بدهم. ببینم، احتمالاً اطرافیان برایت تعریف نکردند که زمانی....صدا زده باشی “یا مصدق”؟!
  4
  2
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  خیلی جالب است چون چپول ها و مذهبیون ما به خون مصدق تشنه بودند ولی چون حکومتش شل و ول و هرکس برای خودش نغمه ای میزد در نهایت چپول های مفتخور استالین پناه ته حکومت وارفته ی او را پیروزی خودشان میدیدند و با اشغال پست های کلیدی در ارتش منتظر بودند تا استالین وار یک کودتا کنند و مزد خیانت های خودشان را از خرس شمالی بگیرند و تا حد 100% ایران را ایرانستان میدیدند تا در اثر قیام ملی 28 مرداد که به کمک امریکا به نتیجه رسید ورق برگشت و چپول ها بدجوری توپوزی خوردند. در موقعیت کنونی چون زورشان به شاه و ملت نمی رسید با این که به خون مصدق تشنه بودند ناگهان بطور دروغین همگی طرفدار مصدق شدند. یعنی از بغض عمر شعار یاعلی سردادند. دشمن دیروز مصدق، شعار مصدق مصدق میداد و از او یک اسطوره ای عجیب غریب ساختند تا شاه را بکوبند. این خودفروشان وطن فروش که از سیستم کمونیستی فقط گرفتن مال مفت را بلدند و در موقع دهش حتی یک قطره روغن از دست این ها نمی چکد از مصدق یک بت ساختند و ابلهان باور کردند! اما واقعیت غیر اینست و حتی ملی کردن نفت کار ی غلط و ضررش بیشتر از منافعش بود
  3
  4
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بالاخره مذهبیون عقب افتاده با همکاری چپول های زخم خورده ی وطن فروش طاس لجن را به سر ملت ایران ریختند که چهل و اندی سال است ایران در لجن می لولد. حالا هم فقط 2 الترناتیو باقی مانده است که طرفداران بعضا میلیونی دارند. گروه های مذهبی که شامل مجاهدین هم میشود. (تبصره بیاورم که هم اکنون هم اخوندها بعلت منافع مشترک با مجاهدین همکاری نزدیک دارند). اما تنها گروهی که میلیونی هستند و دستگاه اخوندی از ان ها بیم دارد گروه ناسیونالیست های ایران هستند که دور رضاپهلوی خیمه زده تا اخوندهای دزد و رذل را منهدم کنند. ناسیونالیست ها رضا پرست نیستند و او را یک الترناتیو می بینند ولی یقینا وطن پرست هستند. اینک دستگاه اخوندی میداند که از احزاب حداکثر 100 نفری مصدقی و یا اغلب چپول بخاری بر نمی خیزد اما هدف خود را کوبیدن رضا پهلوی قرار داده و مصدقی می تراشند تا بجای اخوند به وطن پرستان فحش بدهند. ان هفت تیرکش سپاه شناسنامه کورش عرفانی میگیرد و در راه مطامع اخوند به رضا و اسرائیل فحش میدهد. تمام این ها توطئه های وزارت اطلاعات اخوندی و عده ای هم اگر مامور ررسمی نباشند در خدمت اخوند وسیله هستند
  3
  4
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  ماذا فازا؟
  3
  2
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  قبلا هم به شما یا کس دیگه ای گفتم. درسته که چپها در دولت مرحوم مصدق آزادی داشتند اما این ویژه اونها نبود. حتی نشریات پالان طلب هم آزاد بودند و انواع توهینها رو به مصدق می کردند. اتهام چپگرایی به مصدق بهانه انگلیسیها برای دخالت در ایران و به ویژه کشوندن پای آمریکایی ها به کودتا بود. در مورد ۲۸ مرداد خود آمریکاییها و تاحدی انگلیسیها پذیرفتن که کودتا بود‌. شما بازم میگین قیام ملی؟! ملی کردن نفت اگه اشتباه بود ناصر و بسیاری از رهبران جهان سوم ازش پیروی نمیکردن. در انقلاب ایران خود ممرضا پالانی یکی از مقصران اصلی بود. اگه راه اصلاح رو نمی بست شاید مردم انقلاب نمی کردن. کدوم ملیون دور رضا پالانی خیمه زدن؟ اسم چنتاشون رو ببرین. ملیون واقعی ایران در خود ایران زندگی میکنن و رضا پالانی رو به "کتف" چپشون هم نمیگیرن. هرچی که به شاخزاده رضا پالانی مفتخور بگیم جواب گوشه ای از خیانتهاش هم نیست.
  5
  3
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  حالا که تا اینجا امدیم برای من مسلم و مسجل است که حقوق بگیر و مامور تخریب هستی منتهی بین دستگاه اخوندی و منافقین مرددم که بالاخره خودت خودت را لو خواهی داد
  4
  7
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  عجب! یکم دیر متوجه شدین! حیف اونهمه کامنتی که برای هدایت گمراهی مثل من تایپ فرمودین. اشکال نداره. امشب رو آسوده بخوابید. فرصت برای انتقام بسیاره!
  5
  4
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  اره جون خودت باور کردیم از الان تری ورد داشته نمیگی سایبری هستم،اصلا طرف پالانی باشه،به خدا هزارن هزار که کمه میلیون میلیون از اخوند مفختوره جلاد کثیف ظالم بهتره،اصلا خود خر رو هم بزارن بجای اخوند باور کن بهتر مملکتو اداره میکنه،در ضمن سایبری پاچه خوار تر از شما ها هنوز تاریخ ندیده خودتو جر هم بدین مردم دوسش دارن،حالا بگو پالان تالان مالان،راستی تو هم برو رفیق سایبری هاتو بگو بیان اینجا کامنتها رو لایک کنن،یا اونها جایی دیگه مشغولن؟
  3
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  انسان باش - لندن، انگلستان
  یواشتر! از الان اینجوری بری دو ساعته تسمه تایم پاره میکنی ها!
  4
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  من یواش میریم باشه،تو جونه هر کی دوس داری اون وجدانتو بیدار کن،والا بلا دیر یا زود اینها می‌رن هر چی هم که مونده با خودشون میبرن،بعدش شما میمونی ما مردم
  4
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  انسان باش - لندن، انگلستان
  من الان هم بین مردم کشورم دارم زندگی میکنم. شما درباره حمایت از این مفتخور بی خاصیت بیشتر فکر کن.
  3
  2
  ‌سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  انسان باش - لندن، انگلستان
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  ادم‌ انسان باشعور با فهم،اخوند رفت میخوایی چکار کنی!؟ چه جوابی میدی به مردم واسه ساندیس خوری!؟ یا رنگ عوض میکنی!؟
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  مصدق روحت شاد - تهران، ایران
  آخه این چه حرفیه افتاده تو دهن شماها؟ اگه من دنبال دم این شاخزاده مفتخور می افتادم آدم خوبی بودم؟ حالا که میگم نمیخوام این بی خاصیت حقمو بخوره ساندیسخور و مزدور رژیمم؟ این اگه ریگی به کفشش نبود اینهمه مدت از مال من و شما مفت نمیخورد....
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  شماها فقط کامنت گذاشتند بلد هستید ولی بدانید مردم ایران از آخوند و شاه و مجاهد و کمونیست خسته شده است بگذارید خود مردم انتخاب کنند
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.