نتانیاهو: ما برای دفاع از خود در برابر ایران هر کاری انجام خواهیم داد

بنیامین نتانیاهودویچه وله: نخست‌وزیر اسرائیل گفت، دیپلماسی نتوانسته مانع توسعه هسته‌ای ایران شود و کشورش اجازه تکرار یک هولوکاست جدید را نخواهد داد. بنیامین نتانیاهو همچنین عربستان را برای امضای یک توافق صلح با کشورش فراخواند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز جمعه ۱۹ خرداد (۹ ژوئن) در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه "اسکای نیوز" گفت، کشورش برای دفاع از خود در برابر ایران هر کاری را که لازم باشد انجام خواهد داد و دیپلماسی نتوانسته تهران را از توسعه قابلیت‌های هسته‌ای خود باز دارد.

نتانیاهو "حل این بحران فزاینده با تلاش‌های آمریکا صرفا از طریق گفت‌وگو" را رد کرد و افزود: «دیپلماسی تنها زمانی می‌تواند کارساز باشد که در صورت شکست با گزینه نظامی همراه شود و یا تمایل برای به‌کارگیری عوامل بازدارنده وجود داشته باشد.»

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه مصاحبه خود با اسکای نیوز می‌گوید، ایران متعهد به "تکرار هولوکاست و نابودی شش یا هفت میلیون یهودی اسرائیل شده" است و اسرائیل چنین اجازه‌ای به این کشور نخواهد داد.

نتانیاهو تاکید کرد: «اگر آیت‌الله‌ها فکر می‌کنند که می‌توانند ما را با هولوکاست هسته‌ای تهدید کنند، اشتباه می‌کنند، چون اسرائیل برای دفاع از خود هر کاری را که لازم باشد انجام خواهد داد.»

در حالی که شایعه شکل‌گیری یک توافق میان اسرائیل و عربستان قوت گرفته او با اشاره به این کشور و ولیعهد آن، محمد بن سلمان گفت، اسرائیل به سوی همه دولت‌های عربی و به‌ویژه عربستان سعودی که اهمیتی حیاتی دارد دست خود را دراز می‌کند.

نتانیاهو عنوان کرد که "فرصت‌های بزرگی برای پیشبرد صلح در منطقه فراهم شده و توافق صلح با عربستان سعودی می‌تواند "مسیر تاریخ را تغییر دهد". او در این رابطه به توافق صلح موسوم به "پیمان ابراهیم" هم اشاره می‌کند که در دوره قبلی نخست‌وزیری‌اش با امارات متحده عربی، بحرین، مراکش و سودان امضا کرده بود.

توافق عادی‌سازی روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و این کشورها در سال ۲۰۲۰ با میانجی‌گری دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا به امضا رسید.

نخست‌وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد که عربستان سعودی تأثیرگذارترین کشور عربی در جهان عرب و اسلام است که در حل مناقشه میان فلسطینیان و اسرائیل نیز می‌تواند کمک کند.
+42
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  نیایش - تهران، ایران
  هر چقدر از آخوند متنفرم از این هم بدم میاد اگه خیلی ملتت رو دوست داری کمتر بدزد!
  20
  12
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان
  تو خسته نشدی از این می‌زنم، می‌زنم، بی بی جون،بچه تو قنداق هم میدانه که شما با جمهوری اسلامی دستان تو یه کاسه اس.
  18
  9
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  ماینر - اسن، آلمان
  بخاطر همین تفکرات آبدوغ خیاری ،عامیانه و بی سر و ته و تئوری توطعه های لول ابتدائی هست که این رژیم میتونه به حاکمیت ادامه بده.با همین فرمون برید،اینها یک قرن دیگه هم سرکار میمونند.
  5
  14
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  خود احمقت خوب میدونی که با اخوند همکاری و از یه آخور یونجه میخورید و همه این چرندیات برا فروش اسلحه به اعراب نفهم هست. پس خفه شو چون دیگه حنات واسه ما رنگ نداره
  8
  12
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  هیچ غلطی نمی‌تونید بکنید، تنها کاری که میکنید 4 تا کوه و دشت رو تو سوریه بمباران هوایی میکنید و خالی بندی میکنید که فلان قدر ایرانی کشتیم، تنها کاری که شما توش خوب هستید ترور و آدم کشی هست.
  8
  9
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  ببین دادش اگر تو نشستی که ایران حمله کنه؛تا 50سال دیگه از حمله خبری نیست اگه کمی سرت تو حساب و کتاب باشه میفهمی که آخوندها 44ساله زرت و پرت میکنند. در قانون دعوا هرکی چک اول رو زد برنده است.افتاد؟
  8
  0
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.