نیویورک به‌دلیل وزن آسمان خراش‌هایش در حال غرق‌شدن است

العربیه: محققانی که مشغول بررسی افزایش سطح دریاها در سراسر جهان بودند، متوجه شدند که شهر نیویورک زیر وزن ساختمان‌های بزرگ و آسمان‌خراش‌هایی که در آن ساخته شده در حال غرق‌شدن است، و این شهر در آینده می‌تواند دچار انواع و اقسام سیل‌های ادامه‌دار شود.

محققان دریافتند که فشار رو به پایین اعمال‌شده توسط محیط دست‌ساز بشر باعث می‌شود تا شهر نیویورک با نرخ 2 میلی‌متر در سال، و در برخی قسمت‌ها سریع‌تر، در آب فرو رود، که نرخ نشست نسبتا سریع‌تری در مقایسه با سایر شهرها می‌باشد.

وزن 1.68 تریلیون پوندی ساختمان‌های نیویورک فشار نزولی زیادی بر زمین ایجاد می‌کند. نیویورک نمونه‌ای از شهرهای ساحلی در حال رشد در سراسر جهان است که در حال فروکش کردن هستند، که نشان می‌دهد این یک چالش جهانی مشترک برای بسیاری از اَبَرشهرهای ساحلی است.

به گفته محققان، خطر فزاینده فرو رفتن نیویورک در آب، به طور خاص ناشی از وزن زیاد ساختمان‌های مرتفع آن است. بر اساس پژوهش آنها، مجموع دو وضعیت فرو رفتن شهر در آب و افزایش سطح دریا خطرات سیل در آینده را افزایش می‌دهد.
برای محاسبه میزان خطر غرق‌شدن شهر نیویورک، محققان داده‌های ماهواره‌ای برای تعیین وزن انباشته‌شده در شهر و میزان فرونشست آن مورد را مطالعه قرار دادند.

آنها دریافتند که فشار کلی که ساختمان‌های بزرگ به زمین وارد می‌کنند، نه تنها از نشست اولیه ناشی از فشرده‌سازی خاک و کاهش فضای خالی، بلکه از نشست‌های ثانویه بالقوه ناشی از خزش لایه‌های خاک رس که می‌تواند به طور نامحدود ادامه یابد، سرچشمه می‌گیرد.

محققان در پایان پژوهش خود نتیجه گرفتند از آنجایی که انتظار می‌رود شهرهای بزرگ در سراسر جهان طی دهه‌های آینده به طور نامتناسب رشد کنند، وزن جهان به زودی در مکان‌های خاص متمرکز خواهد شد، که اگر آن مکان‌ها در کنار دریا باشند، احتمال بالا آمدن سطح دریا و غرق‌شدن آنها را افزایش می‌دهد.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.