مزار مجید کاظمی، معترض اعدام شده به آتش کشیده شد

 مزار مجید کاظمی، قبل و بعد از به آتش کشیده شدنصدای آمریکا: پس از به آتش کشیده شدن مزار مجید کاظمی، معترض اعدام شده در اصفهان، در صبح پنج‌شنبه ۱۸ خرداد، پسرخاله او با انتشار توییتی گفت که این کار «مأموران» حکومت بوده است.

محمد هاشمی، پسرخاله مجید کاظمی، روز پنج‌شنبه ۱۸ خرداد اعلام کرد که آتش زدن مزار پس از آن رخ داد که شب قبل مقامات امنیتی جمهوری اسلامی در تماسی با خانواده مجید کاظمی، به آنها گفتند که حق ندارند در سالروز تولدش به مزار او بروند.
مزار مجید کاظمی که توسط «مأموران» به آتش کشیده شد.مجید کاظمی یکی از سه معترض اعدام شده در ارتباط با پرونده «خانه اصفهان» است.

پسرخاله او در ادامه خطاب به مقامات جمهوری اسلامی نوشت: «این آتش، گریبانگیرِ عبای خودشان خواهد شد و برای ما ملت ایران، آنچه باقی می‌ماند نوری است که از مزار قهرمانانمان می‌تابد.»

هاشمی تأکید کرد که از دل این آتش «هزاران مجید»، «آوازخوان و "مرگ بر جمهوری‌ اسلامی"گویان، به‌سان ققنوس، متولد خواهند شد.»

او اضافه کرد: «جنایت را به بی‌نهایت برسانید، آتش بزنید، مزار عزیزانمان را بسوزانید، نور راهمان، مشعل پیروزی‌مان خواهد شد.»
آتش زدن مزار این معترض اعدام شده در آستانه تولد ۳۱ سالگی‌اش، در حالی است که در سیدنی، بیلبوردهای متحرک به یاد او به نمایش در آمده است.

تخریب مزار کشته‌شدگان اعتراضات و معترضان اعدام شده پیش از این نیز سابقه داشته؛ از جمله نیروهای حکومتی تاکنون دو بار شیشه‌های مزار مهسا امینی را شکسته‌اند و سنگ قبر محسن شکاری را نیز دو بار در یک هفته تخریب کرده‌اند.

علاوه بر این، مقامات جمهوری اسلامی پیکر برخی زندانیان اعدام‌شده را به خانواده‌ها و نزدیکان آنها تحویل نمی‌دهند.

جلوگیری از دفن شهروندان بهائی در گورستان‌های عمومی و خاکسپاری اجباری آنها از موارد دیگر نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی در ایران است که سیمین فهندژ پیشتر در گفت‌وگو با صدای آمریکا درباره آن توضیح داده است.
+10
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  انسان باشیم - هیفا، اسرائیل

  هر حکومت و سازمانی که از مرده هم بترسد بدون شک بشدت در ترس و شک و ظن و عدم آرامش و هراس از سایه خود هم به سر میبرد و با رفتار و کارهای عجیب که بشدت باعث بی اعتباری و بدنامی خودشون میشه ، عاقبت باعث افزایش مخالفان و از دست دادن دوستان و طرفداران خود و غرق در جنایات و قتل و جنایات خود و در انتها نابودی حقارت آمیز و همراه ذلالت و بدبختی .
  1
  42
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان

  منتظر آتشی که خودتان شعله اش را روشن کردید باشید، چرا که این آتش به دینتان زده خواهد شد، بزودی دین اسلام در ایران به دینی منفور بین ایرانیان تبدیل خواهد شد، این آتش، شعلهزاش به تکیه ها و مساجد و امامزادهزها خواهد رسید، ب دراز است و قلندر بیدار. دین و آئین و حکومتی که از قبر بک مرده ترس داره، یعنی اون دین هیچه، همش دروغه. تو اون دین اگر اسلام هست یا هر دینی دیگه، باید نجس ترین نجسات رو به مقدساتشون زد، اگر دین اسلام اینی هست که با وجود یک کتاب مقدس بین چند کشور اسلامی، اختلاف سلیقه وجود داره و و و ، پس باید ... به از بالا تا پایین این دین
  2
  43
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  صدای خسته - بروج، بلژیک

  اینها نمونه بارز وحوش اسلامی هستند .این حـ... ها بیشتر از اونکه فکرشو بکنید افراطی و بی شعور و بی عقل و مضر برای این کره خاکی هستند.
  0
  40
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  از زنده اش ترس داشتند،از مرده اش هم ترس دارن.اون موقع میگن اسلام دین صلحه،ننگ بر این صلحتون.
  0
  43
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  تف تو اون شرف نداشته تان، ننگ و نفرین بر یکایک شما ذوب شدگان در بیضه های سیدعلی مفعول. فقط بدانید که روز انتقام نزدیک و نزدیکتر می شود...
  2
  44
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  خوش باور - تهران، ایران
  این بچه مسلمانهای صد پدره و مادر اجار ه ای از مرده قهرمان های ایرانی هم میترسند ، لعنت بشما ای بی وجود های گثافت ، ،از مادری اجار های این لجن ها متولد میشوند البته از عقب متولد میشوند ,
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.