حمله پناهنده سوری با چاقو به کودکان خردسال در پارکی در فرانسه + ویدیو

یورونیوز: حمله با چاقو در فرانسه؛ بنا بر اعلام بخشدار اوت-ساوا ۶ نفر از جمله ۴ کودک مجروح شدند. همه مجروحین در بیمارستان بستری شدند.
مردی حوالی ساعت ۹:۴۵ صبح به کودکانی که در پارکی در نزدیک دریاچه انسی بازی می‌کردند حمله کرد.به گزارش خبرگزاری فرانسه وضعیت سه نفر از مجروحین از جمله دو کودک و یک بزرگسال وخیم است.
ضارب بلافاصله توسط پلیس بازداشت شد و هویتش تایید شده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع در پلیس، وی پناهنده‌ای سوری و متولد سال ۱۹۹۱ است که پیش از این برای ده سال در سوئد زندگی می‌کرده است. وضعیت پناهندگی در ۲۶ آوریل ۲۰۲۳ به وی اعطا شده است.  
نیروهای ارتش امنیت محل حادثه را برعهده گرفته‌اندژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه قرار است اجلاس بروکسل را ترک کند تا به همراه الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه به محله حادثه برود. وی در توئیتی خبر دستگیری مهاجم را تایید کرد و نوشت: «چندین نفر از جمله کودکان توسط شخصی مسلح به چاقو در میدانی در انسی مجروح شده‌اند. ضارب با مداخله پلیس به سرعت دستگیر شد.»

این حادثه باعث شد تا قانونگذاران در مجلس ملی فرانسه در حین جلسه یک دقیقه سکوت کنند.
یک دقیقه سکوت نمایندگان مجلس ملی فرانسهامانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در توئیتی این حمله را «بی‌وجدانی مطلق» نامید و نوشت: «حمله امروز صبح در پارکی در انسی بی‌وجدانی مطلق بود. کودکان و بزرگسالان بین مرگ و زندگی‌اند. ملت در شوک به سر می‌برد. اذهان ما تماما با مجروحان و خانواده‌هایشان است و واحد‌های اورژانس بسیج شده‌اند.»

شهردار انسی که در محل حضور دارد در گفتگو با خبرنگاران گفت: «وضعیت کاملا تحت کنترل است. دیگر هیچ خطری وجود ندارد.»
مجروحان به بیمارستان انسی ژنوا و شاهدان به ساختمانی در نزدیکی محل وقوع حادثه منتقل شده‌اند.
چهار کودک مجروح ۲۲ تا ۳۶ ماهه هستند

از شش مجروح حادثه حمله با چاقو در انسی که صبح روز پنجشنبه روی داد حال سه نفر وخیم گزارش شده است. بنا به گزارش‌ها چهار نفر از کودکانی که در این حادثه مجروح شدند ۲۲ تا ۳۶ ماهه هستند.

یک نفر از کودکان مجروح‌شده آلمانی و دیگری بریتانیایی است.
نخست‌وزیر فرانسه با قربانیان حادثه ابراز همدردی کرد
الیزابت بورن، نخست‌وزیر فرانسه بعدازظهر روز پنجشنبه با قربانیان حادثه حمله با چاقو در انسی همدردی کرد. الیزابت بورن به همراه ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه به شهر انسی سفر کرده است.

دادستان انسی که به همراه نخست‌وزیر فرانسه با خبرنگاران گفتگو کرد گفت که عامل حمله با چاقو در بازداشت به سر می‌برد و مجروح نشده یا به طور سطحی زخمی شده است.
دادستان انسی افزود که این حمله در ظاهر به نظر نمی‌رسد که جنبه «تروریستی» داشته باشد.

رسانه‌های فرانسه گزارش داده‌اند که عامل این حمله هنگام اعطای پناهندگی خود را از «مسیحیان سوریه» معرفی کرده است. بنا به همین گزارش‌ها وی در جریان حمله یک متن دعای مسیحی همراه داشته است.

به گفته نخست‌وزیر فرانسه نهادهای امنیتی اطلاعی از عامل حمله نداشتند و سابقه‌ای در زمینه سلامت روانی او نیز در دست نیست.
+67
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این کمترین اثر و ضایعه یک مهاجرت نا خواسته است.واز طرفی برخورد و حرکت مسئولین کشور متمدن فرانسه را دقت کنید.ایا شما واقعا ارزو نمیکنید در کشوری زندگی کنید که مسئولان ان احساس وظیفه در مقابل مردم خود داشته باشند. ای تف به ریش و سبیل وزیر کشوری که چنین درک و شعوری ندارند
  9
  97
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  خردگرا - برن، سوییس

  ننگ بر تو نادان عقده ای که به بچه های بیگناه حمله میکنی.زمانی که فرانسویها بیشتر از ۳۰ کشور را مستعمره داشتند، فکر این روزها را نکرده بودنند، که گسترش ویروس اسلام زمانی به خودشان خواهد رسید. چه دنیای تهوع آوری است که جمهوری اسلامی جنایت علیه بشریت انجام میده در کشور زیبای ما ، ولی سردمداران کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت پایدار نگه داشتن حکومت ملایان به هر خفتی تن در میدهند.
  4
  68
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  قبل از نوشته زدن به کامنت‌های نفرتی، توجه کنید طرف صلیبی بوده.
  101
  25
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  وزیر فرانسوی بعد از حادثه جلیه اروپا را ترک میکنه ته به محل حادثه‌ سر رزنه. جریان برجهای ابادان را یاد ادم میاوره که چطور مسولان دلسوز و دزد حکومت عدل علی خم حودشون را جر دادند و پلیس ضد شورش فرستادند که زخمی های حادثه را دستگیر کنن
  14
  52
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ضد خدا - لندن، انگلستان

  مغز اسلام زده درست شدنی نیست جماعت. در مغز ... گرفته اینها همه چیز برای اسلام جایز است حتی چاقو زدن بچه های بیگناه. اگر سالها زندگی در اروپا اینها را معتدل نکرده پس هیچ چیز نخواهد کرد. چه کردند با مملکت ما ۱۴۰۰ سال پیش که هنوز هم ادامه دارد. با پیشروی اسلام در غرب از طریق مهاجرت و زادوولد حشره گونه تنها راه غرب انهدام جمعی جوامع اسلامیست. من حاضرم دگمه را فشار بدهم.
  8
  43
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  تو که مسلمان هستی پر از نفرتی.اینقدر درون تو زشت و نفرت انگیزه(مثل رهبرت) که نوشته هات حال آدمو به هم میزنی.
  7
  74
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان

  آیا بسیاری از قاتل ها عوامل کاندیدای منچوری هستند؟. کاندیدای منچوری افرادی هستند که توسط سرویس‌های مخفی به عنوان قاتل شستشوی مغزی و برنامه‌ریزی شده‌اند و به‌عنوان یک عامل خواب‌رفته زندگی عادی دارند و فقط با یک کد فعال می‌شوند.این افراد دارای شخصیت های متعدد اند وبا استفاده از شکنجه شدید، دارو، مواد مخدر و هیپنوتیزم برنامه ریزی می شوند.ظاهرأ شخصیت اجتماعی فردی آرام و نامحسوس ولی در اصل عامل خواب رفته است که هیچ چیز نمی داند و در زندگی روزمره جلب توجه نمی کند. شخصیت دیگر، شخصیت قاتل است که پس از دریافت رمز کلمه/کد "بیدار می شود"،هدف را تحویل می گیرد و کار برنامه ریزی شده را انجام می دهد، مثلاً یک ترور را انجام می دهد. آیا این به اصطلاح «مجرمین تنها» چنین عواملی هستند؟. یک فیلم آمریکایی که عملکرد این ماموران را به تصویر می‌کشد در سال ۱۹۷۷ در دوران جنگ سرد منتشر شد و «تلفن» نام داشت. افسر اطلاعاتی اتحاد جماهیر شوروی نیکلای دالچیمسکی با بازی دونالد لطفانس از سیاست تنش زدایی اتحاد جماهیر شوروی در قبال ایالات متحده آمریکا ناراضی است. قبل از اینکه بتواند قربانی یک "موج پاکسازی" قتل عام ع
  25
  3
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  قتل عام علیه استالینیست های سابق شود، به ایالات متحده فرار می کند - کتابچه ای کوچک با نام، هویت جعلی، آدرس و شماره تلفن افراد به اصطلاح "خواب رفته" در اختیار اوست.. وعمیقأ برای تمامی کودکان تحت ستم و محرم و آسیب دیده و جانباخته در تاریخ متأسفیم. سلامت باشید
  22
  4
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  کد من هست #یا مهدی ادرکنی# از همون بچگی فعال شده. لازمم نکرده کسی باهام تماس بگیره.
  36
  5
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هر چند تمام مذاهب گند هستند و مغز را در گذشته و اداب منسوخ قفل میکنند اما باید دید این فرد مجنون شده و یا نه
  2
  18
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  خاک برسر رئیس جمهور فرانسه و سایر مقامات ذینفع.باید سریعا چنانجه ضارب خانواده ائی دارد از فرانسه اخراج شوند.دوما باید پذیرش مهاجر از سوریه به حد اقل 2 یا 3 درصد برسد برسد.سوما بعداز محاکمه صارب به همان جزیره پاپیون تبعید بشه
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.