مایک پنس: نباید اجازه داد که ترامپ دوباره رئیس جمهور شود

مایک پنس در حین سخنرانی در برابر هوادارانش در روز ۷ ژوئن ۲۰۲۳دویچه وله: جمع نامزدهای انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان برای تعیین کاندیدای نهایی روز به روز بزرگ‌تر می‌شود. مایک پنس که اکنون وارد گود شد، در سخنانی شدید‌الحن گفته است، باید مانع از ورود دوباره ترامپ به کاخ سفید شد.

حمله به کنگره آمریکا رویدادی است که سبب شده، مایک پنس معاون ترامپ در دوران ریاست جمهوری او بین وجدان و وفاداری یکی را انتخاب کند.

پنس که به عنوان یکی از نامزدهای جمهوری‌خواه برای شرکت در انتخابات مقدماتی حزبش وارد صحنه رقابت شده، موضعی شدید‌الحنی در قبال رئیس جمهوری پیشین آمریکا گرفته و گفته است: «ترامپ نباید این امکان را بیابد که دوباره ساکن کاخ سفید شود.»

او ورود خود به میدان رقابت انتخاباتی برای نامزدی حزبش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا را با حملات لفظی علیه ترامپ آغاز کرد.

پنس در نطقی که شامگاه چهارشنبه (۷ ژوسن / ۱۷ خرداد) در برابر هوادارانش در آنکنی در ایالت ایووا ایراد کرد، ترامپ را شریکی مسئول در هجوم و حمله به کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ دانست و تأکید کرد، هرگز نباید اجازه داد که ترامپ دوباره رئیس جمهور شود.

این سیاستمدار محافظه‌کار در طی سخنرانی خود تصریح کرد: «حرف‌های پرزیدنت ترامپ در آن روز سرنوشت‌ساز [حمله به کنگره] بی‌ملاحظه‌ بوده و خانواده من و افراد دیگر در کنگره را در معرض خطر قرار داد.»

پنس افزود: «مردم آمریکا اما شایسته دانستن این حقیقت هستند که پرزیدنت ترامپ از من خواست بین او و قانون اساسی یکی را انتخاب کنم.»

به گفته پنس "هر کسی که خود را بالاتر از قانون اساسی بداند، یا از کسی بخواهد که او را بالاتر از قانون اساسی بداند، نباید هرگز رئیس جمهور شود".

ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از معاون خود، مایک پنس خواسته بود که مانع از تأیید پیروزی انتخاباتی جو بایدن در کنگره ایالات متحده شود.

پنس اما از انجام این کار سر باز زد و سبب شد که ترامپ که هفته‌ها ادعای جعل نتیجه انتخابات آمریکا را مطرح کرده بود، موضعی خشمگینانه علیه او بگیرد. پیش از آن پنس چهار سال تمام به عنوان "معاونی وفادار" در خدمت ترامپ بود.

زمانی که هواداران افراطگرای ترامپ به کنگره آمریکا حمله کردند، شماری از آنان فریاد می‌زدند: «مایک پنس را دار بزنید».

با پیوستن مایک پنس به جمع نامزدهای انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان برای گزینش کاندیدای نهایی، شمار چهره‌هایی که در کنار ترامپ وارد گود شده‌اند، باز هم بیشتر شده است.

این امر از دید تلحیلگران به نفع ترامپ است، چرا که آراء هواداران حزب جمهوری‌خواه که مخالف او هستند، بین نامزدها و رقیبان مختلف او تقسیم می‌شود.

طبق آخرین نظرسنجی‌ها ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان به احتمال قوی بیش از ۵۰ درصد آرا را به خود اختصاص خواهد داد. ران دی‌سانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا حدود ۲۲ درصد آرا را کسب خواهد کرد. مایک پنس و نیکی هیلی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود و انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان برای تعیین نامزد خود در اوایل سال آتی میلادی صورت خواهد گرفت.
+65
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  FTH12 - تبریز، ایران
  تو یکی خفه شو مردک بوزینه 😡 این بار عمو ترامپ میاد و به سلامتی خود آقا رو ....
  49
  31
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  FTH12 - تبریز، ایران
  همون ترامپی که‌ علنا به جمهوری اسلامی گفت شما میتونید به حاکمیت ادامه بدید فقط اگه تعهد بدید بمب اتم نمیسازید؟
  4
  42
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  FTH12 - تبریز، ایران
  برات متاسفم. ترامپ هیچ غلطی نمیکنه الا اینکه پول توش باشه براش. کتلت را هم ترامپ نکشت مجتبی کشت. اخوند ترامپو درس میده.تو هم از اون ایرانی هایی هستی که منتظر ترامپ هستند تا نجاتشون بده فعلا ترامپ خودش کمک لازمه. پنس هم که اصلا شانسی نداره
  4
  43
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه
  FTH12 - تبریز، ایران
  تو همون عوام بدبخت هستی که میگن! طوطی وار بره کسی عربده میکشی که حتی تو رو انقدر آدم حساب نکرد که ورودت رو به آمریکا ممنوع نکنه که هیچ , حتی یک راس از بوزینه زاده گان ولایت رو از آمریکا اخراج نکرد و این انگل زاده گان همچنان با پول دزدی از مردم ایران مشغول زندگیهای آنچنانی در آمریکا و خندیدن به ریش ملت ایران هستند.
  1
  7
  جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.