ویروس‌های روده، عامل رسیدن برخی افراد به ۱۰۰ سالگی

معجزه ویروس‌های رودهدویچه وله: محققان مرکز تحقیقات Novo Nordisk در دانشگاه کپنهاگ بر‌اساس تازه‌ترین تحقیقات‌شان می‌توانند اکنون پاسخ دهند که چرا برخی افراد بدون اقدام خاصی برای سلامتی، تا ۱۰۰ سالگی عمر می‌کنند.

به‌نوشته نشریه ساینس‌دیلی؛ آنها با مطالعه ۱۷۶ صدساله ساکن در ساردنیای ایتالیا و ژاپن که همگی سالم بودند، دریافتند که ترکیب باکتری‌ها و ویروس‌های روده این افراد کاملا منحصر‌به‌فرد است و تنوع بیشتری دارد. ویروس‌های روده توانایی باکتری‌های سالم روده را برای تجزیه سولفات‌ها افزایش می‌دهند. این امر می‌تواند به مبارزه با عفونت‌های باکتریایی کمک کند.

محققان در بیانیه‌ای در مجله Nature Microbiology اعلام کردند که این یک نقطه شروع مهم برای کشف مکانیسم‌هایی است که در پس چگونگی حفظ سلامت میکروبیوم روده وجود دارد.

ویروم مجموعه‌ای از ویروس‌ها در رودهاست، در‌حالی‌که میکروبیوم مجموعه‌ای از میکروارگانیسم‌ها است.

نویسندگان مطالعه توضیح دادند که از آنجایی‌که باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها در روده با هم تعامل دارند، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن دارند. آنها تاکید کردند: ویروس‌هایی که ما در صدساله‌های سالم ژاپنی یافتیم، حاوی ژن‌های اضافی هستند که می‌توانند باکتری‌ها را تقویت کنند.

پیش‌ از‌ این، محققان دریافته بودند که باکتری‌های روده در صدساله‌ها اسیدهای صفراوی غیرعادی تولید می‌کنند که می‌تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند. همچنین تحقیقات قبلی نشان داده است که باکتری‌های روده شهروندان صد‌ساله ژاپنی مولکول‌های کاملا جدیدی تولید می‌کنند که آنها را در برابر میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا - یعنی محرک بیماری - مقاوم می‌کند.

به‌ گفته دانشمندان، هنگامی که بدانیم فلور روده صد‌ساله‌ها چگونه است، می‌توانیم به درک چگونگی افزایش طول عمر افراد دیگر نزدیک شویم. با‌وجود این‌که این تحقیق نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد، ولی نتایج آن قابل‌توجه است زیرا برای ما آشکار می‌کند که قادر به اصلاح فلور روده برای افزایش طول عمر هستیم.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.