فرمانده طالبان که ایران را تهدید کرده بود بر اثر جراحت در بیمارستان بستری شد

فرا رو:عبدالحمید خراسانی از اعضای گروه طالبان که چندی پیش و در جریان مشاجرات مرزی بین ایران و افغانستان ادعا کرده بود که می‌خواهد «ایران را فتح کند» بر اثر جراحت در بیمارستان بستری شد و در ویدیویی از همه طلب عافیت کرد.
فرمانده طالبان که تهدید به «فتح» ایران کرده بود:‌ «به من حمله نشده، عمل بینی داشتم»
بی بی سی: عبدالحمید خراسانی فرمانده حامی طالبان که در جریان درگیری‌های مرزی، ایران را تهدید کرده بود، در گفتگو با بی‌بی‌سی گفته تصاویر منتشر شده روی تخت بیمارستان مربوط به یک عمل جراحی پزشکی بوده است و مورد حمله فیزیکی قرار نگرفته است.
 
چند هفته قبل هنگام درگیری مرزبانان ایرانی و طالبان، ویدیویی از او منتشر شد، که گفته بود ایران نباید با «صبر و حوصله» مردم افغانستان بازی کند. او گفته بود اگر رهبران طالبان به او اجازه دهد ایران را «فتح خواهد کرد.»

این ویدیو بسیار واکنش برانگیز شد. روز گذشته آقای خراسانی در توییتر ویدیو و عکسی از خودش روی تخت بیمارستان منتشر کرد و نوشت«برادران مسلمانم برایم دعا کنید.»

شماری از کاربران حامی حکومت ایران در واکنش مدعی شدند که او به خاطر اظهارنظرهایش علیه ایران مورد حمله قرار گرفته. اقای خراسانی در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی خبرهای نشر شده درباره «حمله افراد ناشناس» به خودش را رد کرد و گفت که فقط در بینی راست‌اش «یک استخوان اضافی» بود که با عمل بر داشته است.
اما عبدالحمید خراسانی کیست؟
او یکی از فرماندهان محلی حامی طالبان و اهل ولایت پنجشیر و فارسی‌زبان است، او چندی قبل به حیث ولسوال/فرماندار ولسوالی احمد‌آباد ولایت پکتیا تعیین و بعد برکنار شد.

آقای خراسانی قبل از تسلط مجدد طالبان در سال ۲۰۲۱ از طرف دولت وقت به عنوان «فرد مسلح غیر مسئول» شناخته می‌شد. با به قدرت رسیدن طالبان او طرفدار طالبان شد و به عنوان آمر امنیت پنجشیر منصوب شد.

این در حالیست که او قبل از تسلط طالبان بر افغانستان علیه این گروه صحبت می‌کرد و طالبان را تهدید می‌کرد که از "ریشه و نطفه" نابود خواهند شد.

۲۸اردیبهشت ۱۳۹۷ ویدیویی از او منتشر شد که برخورد تهدید آمیز او را با کاروانی از کوچی‌ها در پنجشیر نشان می‌داد که از ورود آن به پنجشیر جلوگیری می‌کرد، این ویدیو با واکنش‌های گسترده‌ای در میان مردم، کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های افغانستان همراه بود.
+100
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بدو فاطی، برای تو شوهر یافت کرده شد! خوشتیپ و مقبول هم شده بعد از عملیات بینی!
  4
  53
  ‌سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  همه اعضای قیافه اش زیبا بود فقط کمی بینیش اشکال داشت که بحمدالله اون هم با این عمل زیبایی بر طرف شد . میشه گفت الان جز زیباترین مردان افغانستان هست .
  3
  54
  ‌چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  من و تو باهم - لندن، انگلستان

  آخه تو که به یک .....بندی انگل نکبت هارت و پورتت چیه
  0
  57
  ‌چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا

  تنها دماغش پاره شد یا کو . هم پاره شد؟
  1
  60
  ‌چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  به آق رض پالطان هم پیشنهاد داده میکنم که یک تماس با این شفاخانه گرفته کند.
  27
  5
  ‌چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  فکر نمی کردم سرعت عمل اعضا تیپ فاطمیون اینقدر سریع باشه بابا دمتون گرم واگنر های عمو‌پوتین رو گذاشتید تو جیبتون دفعه اول خط خطیش کردید دفعه بعد ناودون درست کنید
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.