کریم بنزما به‌طور رسمی به الاتحاد پیوست

العربیه: کریم بنزما، فوق ستاره و کاپیتان فصل گذشته رئال مادرید که یک‌شنبه پس از 14 سال به‌طور رسمی جدایی‌ از «کهکشانی‌ها» را اعلام کرده بود، ظهر سه‌شنبه، 16 خرداد، با قراردادی 3 ساله به الاتحاد جده پیوست.

فاببریتزیو رومانو، خبرنگار ایتالیایی شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت» و کارشناس معتبر نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا روز گذشته از توافق نهایی مسئولان باشگاه الاتحاد با دارنده توپ طلای سال 2022 برای قراردادی 3 ساله خبر داده بود.

رومانو در توییتر خود نوشت که بنزما سالیانه 200 میلیون یورو از «ببرهای آسیا» دستمزد دریافت خواهد کرد.

بنزما در تابستان 2009 و در سن 21 سالگی به باشگاه رئال مادرید ‌پیوست و یک بازیکن مهم در عصر طلایی تاریخ «کهکشانی‌ها» بود.

در طول چهارده فصلی که برنده توپ طلای 2022 از نشان و پیراهن رئال مادرید دفاع کرده، 25 عنوان قهرمانی کسب کرده است که یک رکورد برای «کهکشانی‌ها» است؛ 5 جام اروپا، 5 جام باشگاه‌های جهان، 4 سوپرجام اروپا، 4 لیگ، 3 کوپادل‌ری و 4 سوپرجام اسپانیا از دست‌آوردهای کریم بنزمای 35 ساله به‌همراه رئال مادرید است.

بنزما با 648 بازی، پنجمین بازیکنی است که بیشترین بار پیراهن «کهکشانی‌ها» را بر تن کرده است.

او در طول دوران حضور خود به‌عنوان بازیکن رئال مادرید آمار 358 گل زده، 165 پاس گل و 24 جام را از خود برجای گذاشته است.

او دومین گلزن تاریخ رئال مادرید پس از کریستیانو رونالدوی 450 گله محسوب می‌شود. او همچنین دومین گلزن تاریخ رئال مادرید در «لالیگا» است.

این مهاجم 35 ساله در حالی در پایان فصل جاری از رئال مادرید جدا شد که در طول 14 سال حضورش در این باشگاه، به دومین گلزن برتر و آقای پاس گل تاریخ این باشگاه تبدیل شد
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.