«مرگ مشکوک» منصوره سگوند؛ رضا پهلوی: رژیم و مزدورانش بدانند که این جنایات فراموش نمی‌شود

 شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به «مرگ مشکوک» منصوره سگوند: رژیم و مزدورانش بدانند که این جنایات فراموش نمی‌شودصدای آمریکا: در پی انتشار گزارش‌ها درباره «مرگ مشکوک» منصوره سگوند، دانشجوی حقوق در آبدانان که گفته بود «عضو افتخاری نیروی انتظامی بوده و پس از کناره‌گیری از آن به مرگ تهدید شده است» شاهزاده رضا پهلوی با انتشار توییتی خواستار حضور هم‌میهنان در مراسم خاکسپاری این جوان شد.

شاهزاده رضا پهلوی در توییت خود نوشت: «جاویدنام منصوره سگوند خطر را به جان خرید، دلاورانه در مقابل خامنه‌ای و رژیم جنایتکارش ایستاد، و درنهایت جانش را فدای ایران کرد. زبان و کلمات از بیان این‌همه دلاوری قاصرند.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین تصریح کرد: «رژیم و مزدورانش بدانند که این جنایات فراموش نمی‌شود و هرگونه اخلال در برگزاری مراسم خاکسپاری و آزار و اذیت خانواده داغدار او، تنها آتش خشم مردم ایران را شعله‌ورتر خواهد کرد.»

بنا بر نوشته‌ها و تصاویر منتشر شده در حساب اینستاگرامی منتسب به منصوره سگوند، این دانشجوی اهل لرستان، در خرم‌آباد به عنوان پلیس افتخاری با نیروی انتظامی همکاری می‌کرده، اما پس از سرکوب اعتراضات مردمی توسط جمهوری اسلامی، از این کار کناره‌گیری کرده بود.

به گزارش سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، منصوره سگوند در نامه‌ای که پیش از مرگ به یکی از دوستانش داده، گفته بود: «فعلا خودم را جایی پنهان کرده‌ام، اما دیر یا زود پیدایم می‌کنند. اگر بلایی سرم آمد، می‌خواهم همه بدانند که خودکشی نکرده‌ام.»

او همچنین پیش‌تر اعلام کرده بود که مأمور افتخاری نیروی انتظامی بوده و «جنایت را به چشم خود دیده» و سپس از همکاری این نهاد حکومتی کناره‌گیری کرده است. او تأکید کرده بود که «ظلم پایدار نیست» و «این انقلاب نزدیک‌تر از آن چیزی که فکرش را بکنید رخ خواهد داد.»

مقامات و رسانه‌های متعلق به جمهوری اسلامی در پی انتشار گزارش مرگ این جوان، با تکرار سناریوهای نخ‌نمای قبلی در مورد کشته شدن مخالفان و معترضان، اعلام کردند که این جوان ۱۸ ساله به علت «ایست قلبی» جان خود را از دست داده است.
+88
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  خفه بابا، نماد نفاق و تفرقه! مواظب زنت باش که به دیگران سواری نده، خودش خیلیه! عقب مانده‌ی دهنی!
  48
  22
  ‌سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان

  ویدئو : جمهوری اسلامی سپاه پاسداران؛ بزرگترین دولت قاچاق مواد مخدر جهان
  5
  30
  ‌سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  فراموش نمی شه ولی بعدها یه عده راحت منکر تاریخ میشن،مثل ظلم هایی که پدر جنابعالی در حق مردم کرد،فراموش نشد ولی یه عده نفی می کنند. امثال مرتضی کیوان برای چی اعدام شدند،یه شاعر که مخالف پدر نادان جنابعالی بود
  37
  9
  ‌سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.