کاپیتان رئال مادرید پس از ۱۴ سال از این تیم جدا شد

کریم بنزما در حالی در پایان فصل از رئال مادرید جدا می‌شود که در طول 14 سال حضورش در این باشگاه، به دومین گلزن برتر و آقای پاس گل تاریخ این باشگاه تبدیل شد.العربیه: باشگاه رئال مادرید با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از دوران 14 ساله حضور کریم بنزما در این تیم از جدایی او در پایان فصل جاری از جمع «کهکشانی‌ها» خبر داد.

در بخشی از اطلاعیه یک‌شنبه، 14 خرداد، رئال مادرید آمده است: «رئال مادرید می‌خواهد قدردانی و تمام محبت خود را نسبت به کسی که در حال حاضر یکی از بزرگترین اسطوره‌های ما است، نشان دهد.»

باشگاه رئال مادرید ضمن آرزوی موفقیت برای دوران جدید کریم بنزما در تیم جدید او، نوشت: «دوران حرفه‌ای کریم بنزما در رئال مادرید نمونه‌ای از رفتار و حرفه‌ای بودن بوده و نشان دهنده ارزش‌های باشگاه ما است.»

در این اطلاعیه همچنین از کسب 25 عنوان قهرمانی بنزما‌ به‌همراه «سپیدپوشان مادرید» که او را به پرافتخارترین بازیکن این باشگاه تبدیل کرده، اشاره شده است.

بنزما در تابستان 2009 و در سن 21 سالگی به باشگاه رئال مادرید آمد و یک بازیکن مهم در عصر طلایی تاریخ «کهکشانی‌ها» بوده است.

در طول چهارده فصلی که برنده توپ طلای 2022 از نشان و پیراهن رئال مادرید دفاع کرده، 25 عنوان قهرمانی کسب کرده است که یک رکورد برای «کهکشانی‌ها» است؛ 5 جام اروپا، 5 جام باشگاه‌های جهان، 4 سوپرجام اروپا، 4 لیگ، 3 کوپادل‌ری و 4 سوپرجام اسپانیا از دست‌آوردهای کریم بنزمای 35 ساله به‌همراه رئال مادرید است.

پیش‌تر، خوزه لوئیس سانچز، سردبیر نشریه اسپانیایی «مارکا» و یکی از کارشناسان معتبر نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا مدعی شد که بنزما پیشنهاد حقوق 400 میلیون یورویی باشگاه الاتحاد سعودی را برای دو سال پذیرفته و او به‌زودی رئال مادرید را ترک می‌کند.

کریم بنزما در فصل جاری با مصدومیت دست‌وپنجه نرم می‌کرد و حتی جام جهانی را به‌دلیل مصدومیت از دست داد.

او در فصل جاری با وجود مصدومیت‌های متعدد، در 23 بازی در «لالیگا» 18 گل و در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا چهار گل برای رئال مادرید به‌ثمر رساند.

بنزما در 647 دیداری که برای کاتالان‌ها به میدان رفته بود، آمار 357 گل زده، 165 پاس گل و 24 جام را از خود برجای گذاشته است.

این مهاجم 35 ساله در حالی در پایان فصل از رئال مادرید جدا می‌شود که در طول 14 سال حضورش در این باشگاه، به دومین گلزن برتر و آقای پاس گل تاریخ این باشگاه تبدیل شد
+5
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.