شکایت پدر و مادر کیان پیرفلک از «ضابطان قضایی» به‌دلیل تیراندازی به خودرویشان

پدر کیان در جریان این حمله به شدت زخمی و چندین ماه بستری شدایندیپندنت فارسی: والدین کیان پیرفلک اعلام کردند از «ضابطان قضایی» جمهوری اسلامی به علت تیراندازی به خودروی شخصی‌شان شکایت رسمی کرده‌اند. کیان یک کودک ۹ ساله ایرانی بود که در آبان ۱۴۰۱ در جریان خیزش ملی در ایذه در استان خوزستان به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.

ساجد پیرفلک، عموی کیان، متن شکایت زینب مولائی راد و میثم پیرفلک، مادر و پدر کیان، را در توییتر منتشر کرد. در شکایت این دو نفر آمده است که «خود شاهد و ناظر وقوع قتل فرزندان و مجروح شدن میثم پیرفلک» بوده‌اند و «شکایت خود مبنی بر تیراندازی ضابطان قضایی به خودروی شخصی» را تقدیم شعبه سوم کیفری یک استان خوزستان کرده‌اند. آن‌ها در ضمن تاکید کردند که هیچ شکایتی از عباس کورکوری («معروف به مجاهد»)، بهمن بهمنی و سایر بازداشت‌شدگان ایذه ندارند. کورکوری فردی است که جمهوری اسلامی او را مسئول قتل کیان و شش شهروند دیگر ایذه‌ای معرفی کرده و به همین علت او را محکوم به اعدام کرده است.
عموی کیان در توییتر تاکید کرد: «خانواده کیان پیرفلک و سایر قربانیان خواهان لغو احکام اعدام برای سایرشهروندان در بندند. با لغو این احکام شیون‌های مادران داغدار جدیدی در کوچه‌های ایذه به‌وجود نمی‌آید.»

خانواده کیان پیرفلک و شمار دیگری از جان‌باختگان رویدادهای ۲۵ آبان در ایذه بارها تاکید کرده‌اند که جمهوری اسلامی را مسئول جان عزیزانشان می‌دانند.

پدر کیان که در جریان حمله خود نیز به شدت زخمی و چندین ماه بستری شد، در فروردین ماه امسال پیامی ویدیویی منتشر کرده و گفته بود: «من هیچ شکایتی از مجاهد کورکور و مردم ایذه نکرده و نخواهم کرد، چون‌که من و همسرم به چشم خود دیدیم نیروهای امنیتی، به فرماندهی عیدی علی‌پور، ماشین ما را به رگبار بستند، مرا زخمی کردند و پسرم را به قتل رساندند». مادر کیان نیز در مراسم خاکسپاری او صراحتا عوامل جمهوری اسلامی را مسئول کشته شدن پسرش اعلام کرده بود.
+23
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.