جوان عراقی عضو مزدوران واگنر در اوکراین کشته شد

یک شهروند عراقی که در کنار نیرو‌های مزدور واگنر روسیه در اوکراین می‌جنگید، در درگیری‌های شهر باخموت کشته شد. گمان می‌رود او اولین مورد تایید شده یک بومی خاورمیانه باشد که در جنگ اوکراین جان خود را از دست داده است.

به گزارش فرارو، شهروندان عراقی در چند روز گذشته از انتشار اخباری مبنی بر کشته شدن یک شهروند عراقی مقیم روسیه به نام عباس وتوت با نام مستعار ابوذر در جنگ اوکراین متعجب شده‌اند.

او اولین عراقی است که پس از شرکت در جنگ روسیه و اوکراین در شهر باخموت جان خود را از دست داده است.

عباس وتوت در کنار نیرو‌های امنیتی واگنر که متخصص در استخدام مزدوران در سراسر جهان برای خدمت به منافع دولت روسیه است، در جنگ اوکراین مشارکت کرده است.

طبق اطلاعات به‌دست آمده دولت روسیه در آزادی او به شهروند عراقی پیشنهاد کرده که در جنگ اوکراین شرکت کند.
گفته شده که وتوت پس از اینکه به زندان افتاده قرار بود که به مدت سه ماه در جنگ شرکت کرده و سپس آزاد شود، اما در درگیری‌های باخموت کشته شد.

یوگنی پریگوژین به خبرگزاری رویترز گفت که وتوت را از زندان روسیه به خدمت گرفته است و افزود که او اولین بومی یک کشور عربی نیست که از زندان به واگنر پیوسته است.

او گفت که این مرد عراقی خوب جنگیده و قهرمانانه جان باخته است.

بسیاری از نبرد‌ها برای تصرف شهر ویران شده باخموت اوکراین توسط محکومانی انجام شده است که توسط واگنر از زندان‌های روسیه با وعده عفو در صورت زنده ماندن شش ماه در جنگ به خدمت گرفته شده است.

در ماه فوریه، ایالات متحده اعلام کرد که گروه مزدور واگنر از زمان تهاجم تمام عیار مسکو به اوکراین در فوریه گذشته، متحمل بیش از ۳۰۰۰۰ تلفات شده است و ۹۰ درصد از جنگجویان واگنر که از دسامبر ۲۰۲۲ در اوکراین کشته شده اند، محکوم هستند.

پریگوژین هفته گذشته گفت که حدود ۲۰۰۰۰ مزدور او در نبرد چند ماهه برای کنترل باخموت کشته شدند. او همچنین گفت که حدود ۵۰۰۰۰ زندانی را برای جنگ در اوکراین استخدام کرده و حدود ۲۰ درصد از آن‌ها اکنون کشته شده اند.

به گزارش فرارو، طبق اسناد دادگاهی که رویترز مشاهده کرده است، عباس وتوت در جولای ۲۰۲۱ توسط دادگاهی در شهر کازان روسیه به اتهام مواد مخدر به چهار سال و نیم زندان محکوم شد. این اسناد می‌گویند که او در زمان محکومیت، دانشجوی سال اول دانشگاه فنی در روسیه بود.

پدر این شهروند عراقی با بیان اینکه از تصمیم پسرش برای ثبت نام به عنوان داوطلب برای جنگ در اوکراین حمایت کرده است گفته که عباس همیشه به دنبال آزادی خود بود و می‌خواست مردی باشد که از آزادی و خودش دفاع کند و به من گفت که آزادی خود را در روسیه یافته است.
+85
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  خامنه ای ....هم همین کار رو میکنه! نمونه اش هم همین سایبریهای فریب خورده ....که میان اینجا بره اون چلاق دزد نوکر روسیه زوزه میکشن.
  14
  91
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بالاخره هر کس خربزه میخورد باید پشت لرزش هم بنشیند. اغلب این ها جنایتکاران مزد بگیر هستند
  6
  83
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  از این آشغالا زیاد پیدا میشن
  8
  66
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  گروه واگنر اصولا مزدور هستند.نیروهاشون استخدام خصوصی این گروه هستند و برای پول میجنگند.با ارتش روسیه فرق داره.
  14
  53
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  کاش بعضیهاقبل از حرف زدن یک بار در زندگیشون ۱۰ ثانیه و نه بیشتر برلی یک بار هم در زندگیشون شده از مغزشون استفاده‌ می‌کردند.
  15
  15
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ....واگنر ارتش مزدور است ۹۰ در صد ارتش‌ امریکا ، ۱۰۰ درصد بلک واتر و سایر گروهای نَضامی امریکا مزدور خاجی هستند و بیشترین جنایات را هم در جنگهای ۴۰ سال اخیر هنین نیروهای مزدور امریکایی انجام دادند.۹۸ درصد لژیون خارجی فرانسه و اسپانیا نزدور خاحی هستند که ستون فقرات ارتش فرانسه هستند.و بزرگترین جنایات جنگی تاریخ را ارتش این کشورها که از مزدوران خاحی تسکیل شده مرتکب شدن.حتی به قَضاوت سازمانهای بشر دوستی که برای سرپوش گزاشتن روی جنایات مواجب دهنده این بشر دوستها گروه واگنر در مقاسیه با نیروهای مزدور در خدمت ارتش در کل جهان کمترین میزان تخطی ک جنایات جنگی را مرتکب شدهاند
  22
  4
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران
  به درررررررررک
  12
  21
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.