تصادف قطارهای مسافربری در هند بیش از ۲۰۰ کشته و ۱۰۰۰ مجروح به‌جا گذاشت

شمار قربانیان تصادف سه قطار در منطقه اودیشا هند اکنون به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است و تعداد مصدومان هم نزدیک به ۱۰۰۰ نفر گزارش می‌شود.
 
یکی از مقام‌ها گفته علت سانحه از ریل خارج شدن قطار مسافربری و با قطاری که در ریل مجاور قرار داشته برخورد کرده است.
 
بیش از ۲۰۰ آمبولانس و ۱۰۰ پزشک به منطقه اعزام شده‌اند و حتی از اتوبوس‌های شهری برای انتقال مصدومان و امداد کمک گرفته شده است.
 
با وجود این که عملیات امداد همچنان ادامه دارد و ممکن است آمار قربانیان و مصدومان بسیار بیشتر شود، مقام‌ها همین حالا هم اذعان کرده‌اند که این سانحه دلخراش‌ترین و بزرگترین سانحه ریلی در قرن ۲۱ در هند بوده است.
 
نارندرا مودی، نخست‌وزیر، گفته از این واقعه متاثر شده و با خانواده‌های عزادار همدلی می‌کند.
 
او در توییتی گفته است که «همه کمک‌های ممکن برای کسانی که آسیب دیده‌اند فراهم می‌شود.»
دو قطار مسافری و یک قطار باری در این تصادف با هم برخورد کردند
امدادگران می‌گویند آمار همچنان ممکن است افزایش یابد. هنوز مشخص نیست که این تصادف چگونه رخ داده است.

تصور می‌شود یکی از قطارها از خط خارج شده و چندین واگن آن روی ریل‌های خط مقابل افتاده‌اند و سپس قطاری که روی آن خط بوده به این واگن‌های واژگون خورده است.

تصاویر منتشرشده از این فاجعه برخی از مسافران نجات‌یافته را نشان می‌دهد که برای کمک به سرنشینان گیرافتاده در قطارها می‌شتابند.
 
هند یکی از بزرگترین خطوط ریلی جهان را دارد و به همین علت بروز سانحه ریلی در این کشور که اکنون پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود، نامعمول نیست.
 
در چند سال اخیر دولت هند صدها میلیون دلار برای بهبود خطوط راه آهن و پیشگیری از سوانحی این چنین بودجه اختصاص داده اما همچنان جان باختن در سوانح ریلی یکی از بالاترین آمارهای تصادفات در هند را به خود اختصاص داده است.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید آمار حوادث قطار در هند به حدود چند صد مورد در سال می‌رسد و این تصادف‌ها نسبتا امری معمول است.
+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.