حمله پرستویی به رئیس صدا و سیما: قطع همکاری هنرمندان بدین خاطر است که نمی‌خواهند قیافه شما را ببینند

پرویز پرستویی خطاب به پیمان جبلی رئیس صداوسیما نوشت: اگر هنرمندان ارتباطشان را با صدا و سیما قطع کرده‌اند نمی‌خواهند قیافه شما و امثال شما  را ببینند... یعنی، برای مردم احترام قائلند... و اتفاقا  علت عدم حضورشان در صدا و سیما شما هستید. مردم شما را نمی‌خواهند ببینند...
 
پرویز پرستویی در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت:

و اما اندر حکایت
آقا مصطفی میرسلیم
و
آقا پیمان جبلی

این روزها این دو چهره سرشناس و معروف در دنیای مجازی، که پست های مهمی را هم اشغال کرده اند، هر روز بدتر از دیروز موجب خنده و تاسف، مردم و اهالی فرهنگ  و صنعت خودرو سازان می‌شوند.  و علت معروف شدنشان هم وجه اشتراک‌شان است.

یک نفر هم نیست یواشکی در گوش این دونفر بگوید: آقایان آبرومندانه این پست هایی که اشغال کردید و رها کنید و به استراحت بپردازید و اینقدر آبرو ریزی نکنید مردم ایران ،مردم بزرگ و فهیمی هستند.

مثلا در مورد میرسلیم، که در این ۹ ماه گذشته حتما یادتون میاد که فرمودند چرا وقت اعدام ها اینقدر طولانیه...((پسر خودش شریک منافقین آزاد می‌چرخد و به ساخت و ساز مشغول‌ است)) یا مثلا فرمودند:۲۰۶ با لندکروز فرقی نمی‌کند!

یا رئیس صداوسیما در پاسخ به پرسش دانشجویان درباره فعالیت‌های صدا و سیما پس از قطع همکاری برخی چهره‌ها توضیح داد:  ما در درجه اول باید رابطه‌مان را با چهره‌ها و افرادی که رابطه خودشان را با فرهنگ خودشان، تاریخ و مردم کشورشان قطع کرده‌اند، قطع کنیم. تعارف هم نداریم. نمی‌خواهند دیگر باشند خب نخواهند. اصلاً یک بخش عظیمی از مردم هم بدشان می‌آید اتفاقا قیافه آنها را ببینند، این طور نیست که فقط آنها بدشان بیاید، مردم هم بدشان می‌آید که قیافه این آدم‌ها را ببینند.

خب آقا پیمان جبلی کاملا در اشتباهید

هنرمند جماعت یا به قول شما چهره ها هرچه دارند از مردم دارند

هنرمند بدون مردم هنرمند نیست

اگر هنرمندان ارتباطشان را با صدا و سیما قطع کرده اند نمی خواهند قیافه شما و امثال شما  را ببینند...

یعنی، برای مردم احترام قائلند...

و اتفاقا  علت عدم حضورشان در صدا و سیما شما هستید

مردم شما را نمی خواهند ببینند...

شما یادتون رفته برادرتان در مورد شما چه ها نگفت ؟

ضمنا صدا و سیما ملک شخصی شما نیست

شان هنرمند در صدا و سیمایی که شما مثلا رئیس اش هستید ،نیست.

صدا و سیما متعلق به مردم و هنرمندان و فرهیختگان است

فعلا شما ها حالشو ببرید...
+108
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  شترمرغ سرشون بیرون کشید از توی... منبری و گفت: ما نمیخوایم ریخت شما رو ببینیم برای همین سر به اونجا گذاشتیم. تو همون خفه باشی بهتره خانوم.
  7
  26
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  در میان خیل عظیم فیلم‌ها و سریال‌هایی‌ که پرویز پرستویی بازی کرده، برای نقش‌آفرینی‌های ایشان -در سریال *زیر تیغ - ۱۳۸۵* (به‌کارگردانی آقای محمدرضا هنرمند)، و فیلم سینمایی *عزیزم من کوک نیستم - ۱۳۸۰* (به‌کارگردانی آقای محمدرضا هنرمند) و فیلم سینمایی *دو - ۱۳۹۳* (به‌کارگردانی خانم سهیلا گلستانی)- احترام قایل هستم، و سطح هنر بازیگری *پرویز پرستویی* در این سه اثر، بسیار خوب است. / پیشنهاد می‌کنم که اگر فیلم خوش‌ساخت و بامفهوم *دو - ۱۳۹۳* (به‌کارگردانی خانم *سهیلا گلستانی*) را هنوز ندیدید، حتم تماشا بفرمایید ~
  17
  6
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  این پرستوی رژیم، رفیق چیز در چیز یکی قاسم کتلت و دستمال به دست اخوندیسم، با شواهد و قرائن موجود بعد از بسته شدن نهاد مردمی امام علی بدلیل نپرداختن حق سپاه که هزاران بار از طرف نیروهای ضد امنیتی ایران مورد ضرب و شتم هم قرار گرفتن، یک پدیده حـ... مثل خودشان بوجود آوردند بنام خادمین امیرالمومنین که این پرستو با بردن چند وانت ارزاق به چند خانوار در دهات های مختلف مخصوصا سیستان و بلوچستان سعی در تحریک حس عذاب وجدان در مردم خیر کرده و روزانه میلیاردها تومان در حسابهایش ریخته شده که قریب به نودو نه درصد این پولها مستقیما به سوریه فاطمیون و خاینین حرمین واریز میشن. تا ما خریم پیدا کردن خر سوار اصلا مشکلی نیست. بیداری و شجاعت لازمه زندگی در قرن بیست و یکم.🧐😤🤬😡
  3
  15
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  بسیار نیکو سخن گفتید مهربان، اما مجای این متن اثری از نقد و بررسی کارهای سینمایی این ملیجک دربار اشغالگران ایران بود ؟ آیا برای شما به عنوان یک ایرانی میهن پرست، نباید ماهیت اصلی یک شخص مخصوصا در مورد ملی گرایی و عشق به میهن و ضدیت با اشغالگران ملاک باشد؟ آیا شما ایرانی هستید ویا فقط فارسی میخوانید و مینویسید ؟
  1
  13
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  A) گرامی‌، ۱) فرمایش شما در مورد اینکه مقاله‌ی این صفحه، نقد و بررسی‌ بازیگری پرویز پرستویی نیست، کامل متین و صحیح می‌باشد، -در اساس‌نامه‌ی سایت محترم ایرانین.یوکی. نیز همیشه گفته شده، که مسئولین سایت، در صورت مغایر دیدن کامت کاربر، حق دارن که اون‌رو درج نکنن، اما وقتی‌ لطف می‌کنن و درج می‌کنن، یعنی‌ دیدگاه کابر، حق درج شدن دارد. / ۲) از دید من، هنر فقط باید برای هنر باشد، و در نظر گرفتن عوامل آیینی، پولیتیکی و اجتماعی و موارد مشابه آن، برای درجه‌بندی کارنامه‌ی اهالی هنر، شیوه‌ی منطقی‌ و صحیحی نیست. (ادامه ....)
  1
  2
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  B) (ادامه ....) > / ۳) از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ در یاهو‌گروپ‌ها، وبلاگ‌ها، سایت‌ها و انجمن‌ها، نزدیک به سه هزار مقاله و مطلب و خاطرات، در زمینه‌های ادبی‌ فرهنگی‌ هنری و خاطرات دوران زندگی‌ خودم از آغاز تا کنون، نوشتم، اما از دو‌-سه سال پیش، چون جهان، فضای اینترنت سنتی‌ رو به فضای اینترنت موبایلی -که آن‌را به‌رسمیت نمی‌شناسم- کشاند، دیگه به‌جز کامنت در این سایت محترم، هیچ‌ جای دیگری نمی‌نویسم، اما چون *عطش نوشتن* همچنان برایم هست، در این سایت محترم تا مطلبی در مورد مسایل هنری می‌بینم، دیدگاهم رو میگم. (ادامه ....)
  1
  2
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  C) (ادامه ....) > / ۴) بله من ایرانی هستم، زاده‌ی ۲۶ آوگوست ۱۹۸۰ - ۴ شهریور ۱۳۵۹ در دهات تهران، که اجدادم هم، ۱۵۰ سال پیش، آنجا نانوا بودند، و به‌همین دلیل شغل آن‌ها، به‌خودم افتخار می‌کنم. / ۵) سال ۲۰۰۲، در سن نزدیک به ۲۲ سالگی، سرانجام بخاطر سختگیری‌ها و رفتارهای بسیار اشتباه و کارشکنی‌هایی‌ که والدینم با من در دوران کودکی و نوجوانی و آغاز جوانی‌ کردند، من از تهران به اکراین -اپتدا ۲۰۰۲ به کی‌یف و سپس ۲۰۰۳ به خارکف- مهاجرت کردم، زبان روسی و گویش اکراینی و کمی‌ آلمانی آموختم، آداپته شدم، تحصیل و کار رو ادامه دادم، ۸ سال هم از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ متاهل بودم (همسرم روس بودند)، و در طی‌ تمام این سال‌ها، به‌خاطر تمام این عوامل، دارای *دوگانگی فرهنگی‌ تفکری* شدم و هستم. (ادامه ....)
  1
  2
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  D) (ادامه ....) > / بین ۳۰ تا ۵۰ درصد، همچنان خودم رو ایرانی احساس می‌کنم، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد، اسلاو و در کل، شهروند کره‌ی زمین. اگر واقعا خیلی‌ میهن‌پرست می‌بودم، بر‌می‌گشتم و با هر زحمتی که بود، در اون محیط -که ۲۱ سال ؛پیش بخاطر رفتار والدینم ازش به اینجا پناه آوردم-، دوباره ساکن می‌شدم، که اما، چون برای آرامش و روح خودم (مثل هر شخص دیگه‌ای) ارزش قایلم، اینجا رو زادگاه دوم خودم می‌دونم و مقیمش هستم، چون سرد‌-و‌-گرمش رو حسابی‌ چشیدم، -اینجا از نو متولد شدم- پس براش احترام قایلم و دل می‌سوزونم. اما چون هنوز مسایل و رخدادهای ایران و فرهنگ ایرانی برام بین ۳۰ تا ۵۰ درصد مهم هستن، این هست که میام اینجا و مینویسم. (ادامه ....)
  1
  2
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  I) (ادامه ....) > ۶) راحت بگم، شاید تا چندی دیگه، این ۳۰ - ۵۰ درصد -احساس ایرانی‌داشتن هم- برام کمتر و کمتر بشه، و دیگه اینجا هم مزاحم نباشم. / ۷) زندگی‌ در فضای دنیای اسلاو و روس، انسان رو خود‌خواه میکنه. / در صورت دیالوگ بعدی در این صفحه، دیگه با زیاده‌گویی‌هام، مزاحم نخواهم شد. پایان این مبحث. / . سلامت باشید ~ وقت خوش
  1
  1
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  قبل از هر چیز عزیز دل شما تنها نیستی، بین ده تا پانزده درصد مردم ایران که خارج از کشور زندگی میکنن قریب به تمام موضوعاتی که شما درج کردید گرفتار بوده و اغلب هستن. اما نکته قابل تامل اینجاست که شما و من و ما در یک کشوری بدنیا آمدیم که مثل هیچ کشور دیگه نبوده نیست و نخواهد بود. دوم شما باید قضیه میهن رو با خانواده و مشکلات خانوادگی تفکیک کنی، چون من شما خانواده هامان همگی بعد از چند سال پودر خواهیم شد اما ایران همچنان مانده خواهد ماند. شما در ایران از مادر پدر ایرانی بدنیا آمدی پس اگر در کره مریخ هم زندگی کنی باز ایرانی و آریایی هستی. اما فرزند پسر شما فقط ۵۰ درصد از شماست و اگر با یک خانم ایرانی ازدواج و صاحب فرزندی بشه باید دو تا چهار نسل در ایران زندگی کنه تا ژنها و دی ان ای دوباره به سمت ژن اریایی برگردن، با همه اینها مهم این هست که شما بینش حقیقت جویانه داشته باشی و مثال برای ساپورت نکردن رژیم اشغالگر ایران از محصولات صادراتی ایرانی استفاده نکنی و غیره، اما ایران به امثال من و شما نیازمنده. پس دست از زودرنجی بردارید و برای خاک کشور ابا اجدادی خود مبارزه کنید. با مهر فراوان 🙏🌹
  0
  2
  شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  گرامی‌، ببخشید مزاحم می‌شم. قصد زیاده‌گویی ندارم. سپاس برای تمام نکات دلسوزانه‌ای که فرمودید، با بسیاری از آن‌ها موافق هستم. فقط یک مورد نهایی‌ رو بگم. / در مورد اینکه فرمودید؛ *برای ساپورت نکردن رژیم اشغالگر ایران از محصولات صادراتی ایرانی استفاده نکنی*. / توضیح بنده؛ اینجا که ما محصولی از ایران برامون نمی‌یاد و اگر هم بیاد، من سبک زندگیم رو از ۲۱ سال پیش، از همون ماه‌های اولی‌ که اینجا اومدم، با سبک خورد‌و‌-وخوراک روسی آداپته کردم و به هیچ محصول غیر تولید داخلی‌ اکراین احتیاجی ندارم. البته تا چندین سال پیش، دو‌-سه تاجر ایرانی، از ایران رب گوجه‌رنگی و محصولات کنسرو ترشی و خشک‌بار می‌آوردند، ولی‌ من فقط تولیدات خود اکراین رو می‌خریدم و می‌خرم. / حال حرفم این است، بخش قابل توجهی‌ از صادرات ایران به جهان، محصولات تولید‌شده‌ی تولیدکنندگان خصوصی در ایران است، و ربطی‌ به دستگاه ندارد، پس اگر کسی‌ خواست و جنس ایرانی را در کشوری دیگر خرید، در اصل به زادگاه‌اش معرفت و حمایت مادی و معنوی نشان می‌دهد، پس کار بدی انجام نمی‌دهد. / وقت خوش
  0
  0
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  روز و روزگار شما اهورایی. گرامی در ایران تقریباً تمام یا حداقل ۹۰ درصد شغلهای درآمدزا از ساخت اتوموبیل تا صنایع صادراتی در دست سپاه و عوامل رژیم هستن یعنی بر فرض یک کیلو گوجه رو به پشیزی خریداری میکنن و بطور انبوه بدون بسته بندی خرده فروشی به کشورهای اطراف و با بسته بندی خرده به اروپا و آمریکا صادر میکنن. اگر فامیلی دوستی در ایران داشته باشین میتونین سوال کنین و حقیقت برای شما آشکار بشه. در مورد سیستم غذایی شمال اروپا به شما توصیه میکنم از گوشت و چربی خوک جدا پرهیز کنین و در زمستان بیشتر گوشت گوسفند و بوقلمون یا مرغ محلی با گوشت و پوست رنگین تر استفاده کنین، چون اجداد شما در ایران و آب و هوای تقریبا معتدل و گرم زندگی کردن پدیا ان ای شما با اونجا موزون شده با این حال باید به بدن و روان خودمون گوش کنیم و سعی در سالم زندگی کردن داشته باشیم. اگر مطالبی که در اینترنت منتشر می‌کنین به فارسی یا انگلیسی هست مایلم بخونم و مستفید بشم. با مهر فراوان 🙏🤗
  0
  1
  دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  سپاس از توجه شما، و توضیحاتی‌ که فرمودید. / در مورد مطالبی‌ که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۲۰ مینوشتم، اون بخشی از آنها که در یاهو‌گروپ‌ها و بسیاری وبلاگ‌ها و چند سایت قرار میگرفتند، بخاطر بسته شدن چنین فضاهای خوب مجازی (که از ۴ سال پیش آغاز شد)، دیگه در دسترس نیستن، اما یک نیمه‌ی دیگر از آن‌ها، که ۱۴۰۰ مطلب هستند رو، در انجمن مجازی با نام *فروم کودکی و نوجوانی* از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱، منتشر می‌کردم با نام مستعار ۵۹ / فروم روی سخن از چند سال پیش چون بصورت اتومات آدرسش تغییر کرد، در داخل ایران فیلتر شده، اما شما نیز که خارج از ایران ساکن هستید، با نوشتن نام *فروم کودکی و نوجوانی* در سرچ گوگل به آدرس آن میرسید، سپس در همان صفحه‌ی نخست فروم، در تالاری با نام *فیلمها و برنامه‌های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی* وارد آخرین صفحه‌ی آن که شوید، از بالای صفحه، با آواتار ۵۹، به کوهی از مطالب میرسید همراه با تصویر‌سازی‌ها و غیره، که در سایر صافهات آن تالار (و بخش آرشیو شده‌اش) و همچنین سایر تالار‌های فروم نیز، مطالب مختلف دیگر نیز نوشتم. در مجموع - ۱۴۷۶ پست هست. / وقت خوش
  0
  0
  یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  سپاسگزار مهربان، با توجه به پژوهش های فردی خودم که حدود ۳۵ سال در حوزه های مختلف مخصوصا در مورد بهداشت روح و روان همینطور سابقه حضور در خطوط مقدم جبهه جنگ در مناطق کردنشین ایران به عنوان سرباز میهن(نه بسیج و سپاه) و تجربیات بسیار گرانبها در امر پالایش ذهن، توصیه من به شما کمک گرفتن از یک هیپنوتراپیست لایق و کاردان به زبان مادری شماست، تا با ورود به ضمیر ناخودآگاه شما، اسناد پراکنده و تجربیات تلخ و گاهی صدمه زننده را دوباره بازسازی کنند و با مروری کوتاه آنها را در جای خود بعد از پاکسازی و مرمت قرار دهند، تا همچون نوزادی سبکبال و فارغ از هر گونه تفکرات منفی یا بازدارنده دوباره به حیاتی نو و زیبا ادامه دهید. با مهر فراوان 🙏🌿
  0
  1
  دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.