«پری دریایی کوچک» دیزنی جنجال‌آفرین شد

العربیه: بازسازی کارتون محبوب «پری دریایی کوچک» توسط کمپانی والت دیزنی در قالب فیلم و با بازیگری یک دختر سیاهپوست به جای پری دریایی سفیدپوست باعث جنجال شدید در رسانه‌های آمریکا شده است.

هواداران «پاک‌نژادی» و مخالفان پدیده چندفرهنگی به رسانه‌ها، شامل وبسایت‌های ارزش‌گذاری بر فیلم‌ها، هجوم آورده‌اند تا فیلم جدید دیزنی را بکوبند. در واکنش به این پدیده، «آی‌اِم‌دی‌بی»، که یکی از مشهورترین وبسایت‌ها درباره سینماست، سیستم ارزش‌گذاری خود را تعدیل کرده است.

نمره پری دریایی کوچک در وبسایت آی‌ام‌دی‌بی در حال حاضر 7 از 10 است، اما از بیش از 33000 کاربری که نظر خود را درباره فیلم نوشته‌اند، حدود 13000 نفر به آن تنها یک ستاره داده‌اند، که تلاشی آشکار برای «بمباران نقدی» این فیلم از طریق ابراز تنفر است.

مسئولان آی‌ام‌دی‌بی می‌گویند با مشاهده «فعالیت غیرمعمول» در وبسایت‌شان حول و حوش فیلم پری دریایی کوچک، سیستم رتبه‌بندی‌شان را تغییر داده‌اند، اما برای جلوگیری از دور زدن سیستم جدید، از ارائه جزئیات درباره آن خودداری کردند.

بمباران نقدی پدیده‌ای است که طی سال‌های اخیر به طرزی فزاینده وبسایت‌های ارزش‌گذاری و نقد فیلم را تحت تاثیر منفی خود قرار داده است. روند کار به این ترتیب است که کنش‌گرانی که به دلیلی با یک فیلم مخالفند و می‌خواهند مردم آن را نبینند یا از آن خوش‌شان نیاید، وبسایت‌ها را پر از نقد منفی درباره آن می‌کنند. البته برعکس این قضیه نیز می‌تواند در جهت تبلیغ برای فیلم صادق باشد.

منتقدان بیشترین انتقاد را به ایفای نقش یک شخصیت افسانه‌ای اروپایی با رنگ پوست سفید توسط یک بازیگر سیاهپوست وارد آورده‌اند. به باور آنها، آریل یا همان پری دریایی کوچک باید سفیدپوست بماند. با وجود انتقادات شدید، فیلم جدید دیزنی از نظر اکثر منتقدان و در گیشه موفق ظاهر شده است، و تاکنون نزدیک صد میلیون دلار در سینماهای سراسر آمریکا فروخته است.
+13
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خب اشکالی نداره این فیلم را بگزارن میمون کوچولو تا هم به مری دریایی توهین نشه و هم به میونها برنخوره
  7
  1
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.