نوشیدن بیش از حد الکل و خطر از‌ دست‌دادن عضلات

افرادی‌ که بیش‌ از حد الکل مصرف می‌کنند، با افزایش خطر از دست‌دادن توده عضلانی و ضعف در مراحل بعدی زندگی روبرو هستنددویچه وله: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی‌ که بیش‌ از حد الکل مصرف می‌کنند، با افزایش خطر از دست‌دادن توده عضلانی و ضعف در مراحل بعدی زندگی روبرو هستند.

به‌گزارش Consumer Healthday؛ محققان دانشگاه East Anglia در بریتانیا، داده‌های حدود ۲۰۰ هزار فرد ۳۷ تا ۷۳ ساله را بررسی کردند.

نتایج نشان داد افرادی‌ که کمترین توده عضلانی را داشتند، ۱۰ واحد یا بیشتر، الکل در روز مصرف می‌کردند. به گفته محققان، ۱۰ واحد الکل معادل نوشیدن یک بطری شراب یا ۴ تا ۵ لیوان آبجو در روز است. دانشمندان تاکید می‌کنند که افرادی‌ که می‌خواهند به سلامت ماهیچه‌های خود اهمیت دهند، باید فقط در حد متوسط ​​الکل مصرف کنند یا اصلاً سراغ آن نروند.

نتایج این مطالعه، ۲۴ مه در Calcified Tissue International منتشر شد.

به‌گفته محققان، اثرات درازمدت نوشیدن الکل روی ماهیچه‌ها، به‌طور کامل شناخته نشده است.

متخصصان می‌گویند، مصرف الکل می‌تواند تولید یکی از حیاتی‌ترین منابع انرژی مورد نیاز برای سلول‌های عضلانی به‌نام آدنوزین‌تری‌فسفات (ATP) را کاهش دهد. زمانی که شما ورزش می‌کنید یا عضلات خود را حرکت می‌دهید، ATP برای کمک به انقباض عضلات و انجام حرکات در طول تمرین مصرف می‌شود. با‌ این‌ حال، هنگامی‌ که الکل مصرف می‌کنید، بدن شما کمتر و کمتر ATP تولید می‌کند که به شدت بر قدرت عضلات تأثیر می‌گذارد.

توصیه‌های فعلی بر نوشیدن متوسط ​​الکل، یعنی یک نوشیدنی در روز برای زنان و دو نوشیدنی در روز (یا کمتر) برای مردان است. با این‌ حال، برخی از تحقیقات نشان داده است که حتی سطوح پایین مصرف الکل ممکن است با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

اگر نگران هستید که بیش از حد نوشیدنی الکلی می‌نوشید، نکات زیر را برای کمک به کاهش مصرف می‌توانید به کار ببرید:

فقط با غذا بنوشید.

قبل از خوردن نوشیدنی دوم، ابتدا یک لیوان آب یا آب گازدار بنوشید.

الکل را در خانه نگذارید و نوشیدن الکل را به زمانی‌ که بیرون از خانه هستید، محدود کنید.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.