ویدیویی از یک آخوند سگ‌دوست در قم

رادیو فرانسه: به ندرت پیش می آید که یک روحانی عمامه دار در ایران، طرفداران زیادی از جوانان را در اینستاگرام جذب کند، اما سیدمهدی طباطبایی با سرپیچی از یک تابو محلی این کار را با نجات سگ های خیابانی انجام داد.

طباطبایی در شبکه ها مرتباً - برای بیش از ۸۰۰۰۰ مشترک خود - داستان های دلخراشی از سگ های مورد آزار و بی توجهی را که در پناهگاهش از آنها نگهداری می کرد، پست می کند. طرفداران جوان او در صدها کامنتی که او تقریباً در هر پست دریافت می کند، درخواست به روز رسانی در مورد نجات و ارسال بهترین آرزوهای خود را دارند.
در برخی از نقاط جهان اسلام، سگ‌ها نجس تلقی می‌شوند و حتی گاهی اوقات توسط کارمندان شهر در تلاش‌های ناموفق برای کنترل جمعیت وحشی، مورد تیراندازی قرار می‌گیرند.

حکومت دینی حاکم بر ایران، نگهداری از سگ ها به عنوان حیوان خانگی را نشانه ای از انحطاط غرب می داند و تندروها قوانینی را برای ممنوعیت پیاده روی با سگ برای تحت فشار قرار دادن آنها ایجاد کرده اند. اما این مانع طباطبایی نشد. بلکه باعث شد او پناهگاهی را در شهر قم - محل چند مدرسه و امامزاده بزرگ - باز کند که در آن سگ‌های ولگرد و را می‌پذیرد و از آنها مراقبت می‌کند. او در جامعه ای که به شدت بر سر نقش دین در زندگی عمومی اختلاف دارد، به یک مدافع حقوق حیوانات تبدیل شده است.
طباطبایی، دوستدار حیوانات، که عمامه مشکی شیعیان را بر سر دارد که نشان می دهد او از نوادگان پیامبر اسلام است، به دنبال این است که این شکاف را پر کند.

هنگامی که در سال ۲۰۲۱ فیلمی از او در حالی که ردای روحانی خود را پوشیده بود و از سگ ها مراقبت می کرد، پخش شد، دادگاه مذهبی دستور داد که او برکنار شود. این تصمیم بعدا منتفی شد، اما او همچنان محتاط است.

طباطبایی این روزها در |«بهشت ​​بامک»، پناهگاهی که دو سال پیش راه اندازی کرده بود، از سگ ها مراقبت میکند و نظافت لانه های آن ها را در حالی به عهده دارد که خودش لباس آخوندی را رها کرده معمولی به تن کرده است. او متکی به کمک های دوستداران حیوانات در ایران و خارج از کشور است. او می گوید که منابع مالی موجود برای چنین پیگردهایی در سال های اخیر، با تشدید تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه برنامه هسته ای مورد مناقشه ایران، خشک شده است. او همچنین به تغییر در ایران، به ویژه لغو ممنوعیت سگ گردانی در پارک ها امیدوار است.

بسیاری از ایرانیان، به‌ویژه جوانان، ناامیدی خود را از رژیم آخوندی طی سال‌ها در موج‌های اعتراضی و اقدامات کوچک سرپیچی ابراز کرده‌اند. با وجود تنش های اخیر، طباطبایی همچنان چهره محبوب بسیاری است.
+106
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران

  اینو میشناسم خیلی وقته تو اینکاره. بهتره این لباس هندی رو از تنش دربیاره و از آخوند بودن استعفا بده. چون این حکومت دشمن انسان و حیوانه.
  22
  86
  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  Reza222 - سیدنی، استرالیا

  اتفاقا اگر با همین لباس آخوندی اینکار میکنه تاثیرش صدها برابر بیشتر، اگر لباس عادی بود چنان تاثیری نمیذاره تو جامعه آخوندی ایران
  3
  53
  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  بیچاره اون سگهایی که مورد محبت این بلانصبت کفتار توله صیغه قرار داشته باشند. لط دم صیِغهشون میکنه
  23
  8
  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  خوش باور - تهران، ایران
  کسی که به سکها کمک کند ، برای من او قلب انسانی دارد ، پس مانده همین سکها برروح بزرکان حکومت جهل و جنایت .بخصوی خوک زاده هندی .
  0
  3
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.