نشریه «فوربس» ۳۰ باشگاه ثروتمند فوتبال جهان را اعلام کرد

العربیه: نشریه «فوربس» در آخرین گزارش خود از باارزش‌ترین و ثروتمندترین باشگاه‌های فوتبال در جهان رونمایی کرد.

«فوربس»، گزارش سالانه 30 باشگاه ورزشی ارزشمند جهان را تهیه کرده که طی آن باشگاه رئال مادرید همچون سال گذشته در صدر جدول قرار دارد و تیم پاری‌سن‌ژرمن نیز سریع‌ترین رشد را در بین باشگاه‌های جهان داشته است.

بنا به ارزیابی‌های مجله «فوربس»، رئال مادرید با ارزش 6/07 میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین باشگاه جهان در سال 2023 معرفی شد.

در گزارش «فوربس» آمده است که «سپیدپوشان مادرید» به پنج فینال از 9 فینال اخیر لیگ قهرمانان اروپا رسیده و همه آنها را برده است.

رئال مادرید همچنین نزدیک به 400 میلیون دلار از پروژه «خیابان ششم و افسانه‌ها» به عنوان بخشی از قرارداد 20 ساله برای افزایش درآمد در استادیوم «سانتیاگو برنابئو» دریافت کرده است.

رئال مادرید نسبت یه سال گذشته 19 درصد افزایش درآمد داشته است.

منچستریونایتد با 6، بارسلونا با 5.51 و لیورپول با 5.29 میلیارد دلار در رتبه‌های دوم تا چهارم این فهرست جای گرفته‌اند.

منچستریونایتد نسبت به سال گذشته 30 درصد رشد کرده و اکنون به 6 میلیارد دلار رسید.

فوربس همچنین نوشت که منچستریونایتد به زودی با قیمتی در حدود 6 میلیارد دلار فروخته می‌شود که 7.7 برابر درآمد آنها است.

بر اساس گزارش‌ها، مناقصه برای خرید باشگاه منچستریونایتد اکنون تنها به سر جیم رتکلیف و تاجر قطری شیخ جاسم رسیده است.

«گلیزرها»، مالکان فعلی «شیاطین سرخ» در سال 2005، 1.5 میلیارد دلار برای خرید من‌سونایتد پول پرداخت کردند و در صورت دستیابی به توافق برای فروش باشگاه، می‌توانند تا چهار برابر سود به جیب بزنند.

تیم‌هایی نظیر منچسترسیتی (4.99)، بایرن‌مونیخ (4.86)، پاری‌سن‌ژرمن (4.21)، چلسی (3.10)، تاتنهام (2.80) و آرسنال (2.26)

پاری‌سن‌ژرمن که برای دومین سال متوالی در بین 10 تیم برتر باقی مانده و به رده هفتم صعود کرده، فوربس خاطرنشان می‌کند که به احتمال فراوان به زودی از طریق فروش سهام اقلیت پول به دست خواهد آورد که ارزش این تیم را به بیش از 4 میلیارد دلار خواهد رساند، که حدود 5.7 برابر درآمد آن است.

از زمانی که فوربس در سال 2004 شروع به انتشار ارزیابی‌های درآمدهای سالانه باشگاه‌های فوتبال کرد، رئال مادرید و منچستریونایتد تنها دو تیمی هستند که همیشه در بین پنج باشگاه برتر این لیست قرار گرفته‌اند. در این مدت، رئال مادرید هفت بار و منچستریونایتد 11 مرتبه در جایگاه نخست ایستاده‌اند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.