تظاهرات مردم در آبدانان در اعتراض به مرگ بامشاد سلیمان‌خانی، دانشجوی ۲۱ ساله + ویدیو

رادیو فردا: ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حاکی است که شامگاه پنجشنبه ۱۱ خرداد شهروندان در آبدانان در استان ایلام در اعتراض به مرگ بامشاد سلیمان‌خانی دست به تجمع اعتراضی زدند.

گزارش‌ها حاکی است که بامشاد سلیمان‌خانی به دلیل مسمومیت در بیمارستان رازی ایلام جان خود را از دست داد.

تصاویری از حضور پر تعداد نیروهای امنیتی در شهر آبدانان منتشر شده است و شهروندان برای مقابله با نیروهای امنیتی در خیابان‌ها لاستیک آتش زدند.
در برخی از ویدئوهای منتشر شده، صدای تیراندازی نیز به گوش می‌رسد.

گزارشی‌هایی درشبکه های اجتماعی منتشر شده است مبنی بر این که بامشاد سلیمان‌خانی، دانشجوی ۲۱ ساله، «مدتی بازداشت بوده و بعد از آزادی آثار ضرب و جرح شدید، شکستگی‌های متعدد و همچنین اثر خاموش کردن سیگار بر روی بدنش وجود داشت.»

این در حالی است که عمران علی‌محمدی، رئیس کل دادگستری استان ایلام می‌گوید، بامشاد سلیمان‌خانی« از سوی هیچ‌یک از دستگاه‌ها و نهادهای انتظامی، نظامی و امنیتی و همچنین دستگاه قضایی» به عنوان متهم احضار و بازداشت نشده بود.رئیس کل دادگستری استان ایلام اضافه کرد: شهروند آبادانان«که در شهرستان دهلران اقامت داشته بنا بر انگیزه شخصی اقدام به خودکشی با مصرف قرص کرد.»

آبدانان در جریان اعتراضات سراسری اخیر شاهد اعتراض گسترده معترضان علیه جمهوری اسلامی بود و شماری از شهروندان معترض توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
+107
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این نوع خودکشی ها باید در کتاب گینیس ثبت بشه ! خودکشی با خاموش کردن سیگار بر بدن !! اَی بر پدران بیشمار و ننه همیشه لِنگ در هواتون لعنت که در ظلم و بی شرفی و حر...دگی ، بی همتائین !!
  6
  53
  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.