«پستان‌های بزرگ باعث شد بخواهم در خفا زندگی کنم»

بی بی سی:شرم و درد - تنها دو کلمه از میان کلماتی است که زنان برای توصیف تجربه خود از داشتن پستان‌های بزرگ به کار می‌برند.

جکی آدجی، معتقد است که داشتن پستان‌های بزرگ‌تر جدی گرفته نشده و در بریتانیا به چشم «خنده‌دار و احمقانه» به آن دیده می‌شود.

جکی در این مورد گفت:«فکر نمی‌کنم کسی درک کند که چقدر این مسئله از نظر ذهنی سنگین است».

او افزود: آنها (زنان با پستان‌های بزرگ) احساس شرمندگی می‌کنند، چون بسیاری از مردم انگار نسبت به پستان زنان احساس مالکیت می‌کنند، وقتی پستان‌های‌تان بزرگ باشد، آن را به عنوان دارایی عمومی می‌بینند.

جکی می‌گوید داشتن پستان‌های بزرگ گهگاهی باعث شده بود که بخواهد از دید عموم پنهان شود.

او به بی‌بی‌سی نیوزبیت در این مورد گفت: از حدود ۱۱ سالگی به من به شدت از دید جنسی نگاه می‌کردند. تجربه‌های زیادی از این دست در مسیر مدرسه را به یاد دارم. وقتی مردان جوان از کنارم رد می‌شدند و با دیدن من لب‌هایشان را می‌لیسیدند.

او در ادامه افزود: تجربه حضور در جلسات کاری را داشته‌ام که در آن برخی از همکاران به شما خیره شده و باعث می‌شوند حس کنید یک ابزار جنسی هستید.

جکی در عین حال تجربه فشارهای فرهنگی را نیز داشته است. او در یک خانواده مذهبی، جایی که همه از زنان توقع حجب و حیا را دارند، بزرگ شده است.

او می‌گوید: «دوست داشتم باکلاس باشم و در کنارش به‌عنوان یک زن سیاه‌پوست، همیشه می‌خواستم به مثبت‌ترین حالت ممکن برخورد کنم. ولی اغلب احساس می‌کردم که پستان‌هایم به عنوان چیز مثبتی دیده نمی‌شوند.»

جکی می‌گوید با تماشای مستند جدید «پستان‌های بزرگ من؛ ناگفته‌ها» در کانال۴ بریتانیا در مورد این مسائل آموخت و یاد گرفت که با افزایش سن، بیشتر بدن خودش را بپذیرد.

اما زنان زیادی هستند که زیر تیغ جراحی می‌روند، چیزی که این روزها به شدت رو به افزایش است.

انجمن جراحان زیبایی پلاستیک در بریتانیا می‌گوید کوچک کردن پستان‌ دومین عمل محبوب زیبایی در این کشور است.

به گفته این انجمن در سال ۲۰۲۲ حدود ۵۶۱۳ عمل کوچک کردن پستان‌ در این کشور انجام شده که ۱۲۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.
جکی با تماشای مستند «پستان‌های بزرگ» من که از کانال۴ بریتانیا پخش می‌شود در مورد این مسائل آموخت و می‌گوید یاد گرفت که با افزایش سن بیشتر بدن خودش را بپذیرد.
«تنهایش بگذار»
امبر هم داستان مشابهی را پشت سر گذرانده است. او در سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفت سراغ عمل جراحی برود.

این زن ۲۶ساله اهل کورنوال بریتانیا پس از سالها تحمل درد روحی و جسمی به دلیل اندازه پستان‌هایش تصمیم گرفت عمل کند.

او می‌گوید: «پس از ترک مدرسه رنج و درد من هم شروع شد. ولی پس از شیر دادن به دخترم، درد به حدی رسید که به سختی می‌توانستم راه بروم.»

در ابتدا، امبر سعی کرد تحت پوشش سیستم خدمات بهداشت ملی بریتانیا که خدمات بهداشتی رایگان را برای شهروندان فراهم می‌کند عمل کند اما این نهاد چندین بار درخواست او برای انجام این عمل را رد کرد.

او می‌گوید: «من و شوهرم در این مورد مفصل صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم وام بگیریم. اگرچه فشارهای مالی یک کابوس مطلق بوده است اما این عمل بهترین تصمیمی بود که تا به حال گرفتم.»

امبر در سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفت سراغ عمل جراحی کوچک کردن پستان‌برود
عمل جراحی کوچک کردن پستان از طریق سیستم خدمات بهداشت ملی بریتانیا مانند عمل‌های دیگر سخت و زمانگیر است.

اما راشل ۲۸ ساله موفق به انجام این عمل از طریق خدمات رایگان بهداشت ملی بریتانیا شد.

ولی این عمل ده سال پس از آن انجام شد که راشل با کمردرد و اضطراب ناشی از «حرف‌های تمسخرآمیز» در مورد سایز پستان‌هایش به پزشک مراجعه کرد.

زمانی که راشل به سیستم خدمات بهداشت ملی بریتانیا برای انجام این عمل مراجعه کرده بود به او گفته شد که سالم است و تنها باید وزن خود را کم کند. اما راشل می‌گوید پس از آن که تشخیص داده شد دچار کمردرد مزمن است درخواستش جدی گرفته شد.

هرچند راشل خیلی هم زود تحت عمل جراحی قرار نگرفت.

او می‌گوید: «من شش ماه فیزیوتراپی و داروهای مسکن را امتحان کردم تا اینکه به فهرست انتظار اضافه شدم و بعد از آن دو سال طول کشید تا تحت جراحی قرار بگیرم.

راشل خود را «فوق العاده خوش‌شانس» می‌داند و می‌گوید که زندگی او پس از عمل «بسیار بهتر» شده است.

او گفت: قبل از عمل نمی‌توانستم بدون درد شدید راه بروم. قطعا حالا نسبت به بدنم اعتماد به نفس بیشتری دارم.

چرا تعداد بیشتری از زنان سراغ عمل کوچک کردن پستان می‌روند؟
نورا نوجنت، نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک زیبایی بریتانیا معتقد است که جراحی کوچک کردن پستان روشی موثر با مزایای عملکردی و زیبایی شناختی است.

او به بی‌بی‌سی گفت: «این روش به زیبایی ظاهری، راحتی فیزیکی، و موارد کاربردی دیگر مثل تناسب لباس کمک می‌کند.»

او همچنین معتقد است که تابوی این روش در حال شکسته شدن است.

او گفت: برای مدت طولانی، جراحی زیبایی در خفا انجام می‌شد و هرچند کوچک کردن پستان‌ زیبایی نیست، اما در این دسته قرار می‌گرفت. به همین دلیل مردم واقعا در مورد آن صحبت نمی‌کردند. ولی حالا دید عموم در این مورد بسیار بازتر شده است.
+12
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  مشکل جکی جون خیار چنبر. بادمجون علی پسند یا علم الهدی میتونیه گره گشا باشه
  11
  0
  یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.