طالبان در مرز «اسلام‌قلعه» در حالت آماده‌باش قرار گرفت

 منابع محلی در هرات گفته‌اند که مرزبانان ایرانی در نقطه صفری مرز اسلام‌قلعه در تلاش احداث سرک و سیم خارکشی بودند که با ممانعت طالبان مواجه شده‌اند.العربیه: در ادامه تنش‌ مرزبانان طالبان و ایرانی، طالبان دستور داد، گمرک «اسلام‌قلعه» در مرز با ایران تخلیه شود.

طالبان عصر سه‌شنبه 9 جوزا (خرداد) دستور داد که به دلیل احتمال وقوع درگیری تمام موترهای (خودورها) سوخت از این گمرک تخلیه شوند.

منابع محلی در هرات به روزنامه «هشت صبح» گفته‌اند که مرزبانان ایرانی در نقطه صفری مرز اسلام‌قلعه در تلاش برای احداث سرک و سیم خارکشی بودند که با ممانعت طالبان مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش، طالبان چندین موتر نظامی شامل تانک‌های هاموی را به مرز «اسلام‌قلعه» جابه‌جا کرده است.

نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در هرات اما گفته است که کار در مرز «اسلام‌قلعه» متوقف نشده و «وضعیت کار به‌گونه نرمال جریان دارد.»

اخیرا پس از مساله ایران و طالبان بر سر آب هیرمند، تنش‌های مرزی میان دو کشور افزایش یافته است. در یک درگیری میان نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی شنبه گذشته دو مرزبان ایرانی در پاسگاه مرزی ساسولی در محدوده زابل کشته شده و دو شهروند ایرانی دیگر زخمی شدند.
+34
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  romano - تهران، ایران
  خدا کنه بیان! ارتش تجهیزات دید در شب نداره ولی ویدیو‌هاشون رو دیدم همه کنار هم خیلی طالبانی هاموی‌ها و نفربرها رو آمریکایی رو پارک کرده بودند داشتن دل و قلوه طالبانی میدادن و میگرفتند. برای عاقلان جنگ دیده مخصوصا توپخانه در این نشانه‌هاست! خلاصه اینها اتفاقا بدون ماشین آلات خطرناکترند.
  22
  22
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  اگر جنگی در بگیره پیروز میدان طالبان خواهد بود فقط کافیست طالبان یه تعداد اسیر بگیره و عکس دوتا سر بریده را منتشر کنه آنوقت خواهید دید سپاهی ها و بسیجی ها چطور خود را خیس خواهند کرد
  32
  36
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  juvel - اسلو، نروژ

  پس بسیجیها و سپاهیهای ارازل اوباش کدوم گووریند خب بیان با اینا بجنگند ، البته زوره این نخاله ها فقط به زن و بچه ها و جوونهای مردم میرسه و بس ، ای مرگ بر خامنه ای !
  10
  51
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  BrainWorm - لیون، فرانسه

  خامنه ای پوفیوز کودک کش و سپاهیان خوک پروار پول دزد تحویل بگیرید حرامیان ضد ایرانی
  16
  48
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  زیاد جای نگرانی نیست چین میاد یک تشر به طالبان و یک تشر به جمهوری نکبت میزنه میرن با هم آشتی می‌کنند چون هم چشم به افغانستان داره هم به ایران
  16
  38
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا
  فعلا سرداران قر... ق و خوش خیال ایدئولوژیک سپاه با طالبان احساس خانوادگی دارند تا زمانی که طالبان یکی از شهرهای ایران را بگیرد طالبان که سالها با پشتیبانی پاکستان زنده مانده است حتی برای پاکستان تبدیل به خطر شده و مناطقی را در اختیار خودش گرفته که دولت مرکزی پاکستان و ارتش پاکستان توانائی مقابله با آنها را ندارند و این خطر در ایران با توجه به سطح فرهنگی مردم ایران تبدیل به خونریزی و قتلهای اشغال جنگی خواهند شد مردم مرزهای شرقی هشیار مراقب باشید .
  14
  25
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان
  طالبانیها در برابر سربازان و دلاور مردان ایرانی فقط بتوانند کش تنبان خودشان را بچسبند تا موقع فرار تنبان به پایشان باشد. طالبان و طالبان زاده ها هنوز نمیدانند پدرشان کیست، همگی مزدورانی هستند و قاتلانی فراری از هر کشوری که دور هم جمع شده اند و بکمک دولتی غربی جمعی را تشکیل داده و اسمی را برای خود برگزیده اند. شاه ایرانزمین، محمد رضا شاه بزرگ تا وقتی بود، امنیت در دنیا حاکم بود، دنیا با داشتن آنهمه سیاستمدار نتوانسته هنوز جنگی را متفرق کند و هر از چند سالی در اقصی نقاط جهان گروهی بوجود آمده و قتل ر عامی کرده و نابود شده اند، این وسط فقط دول غربی سود کرده اند. غرب تاوان این جاه طلبی و جنگ افروزی را روزی بطور خیلی گران خواهد پرداخت.
  25
  28
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.