مسئولان زندان خطاب به مونا بختیاری: «شما بختیاری هستی، اجازه ملاقات نداری»

مونا بختیاری، خواهر پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در ایران که هم پدر و هم مادرش در حال حاضر زندانی هستند، با انتشار یک ویدیو در اینستاگرامش گفته است علیرغم صدور برگه ملاقات، به او اجازه نداده‌اند با مادرش ملاقات کند.

او می‌گوید مسئولان زندان به او گفته‌اند: «شما چون بختیاری هستی، اجازه ملاقات نداری.»

مونا بختیاری که در این ویدیو در کنار یاشار تبریزی، فعال مدنی دیده می‌شود، در مقابل زندان زنجان می‌گوید: «۴ سال است که از یک اسم می‌ترسید و به خاطرش با ما می‌جنگید، ۴ سال است که ما را از تمام حقوق شهروندی‌مان محروم کردید! اما ما همچنان ایستاده‌ایم، تا آخرین نفر و آخرین نفس.»

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری نیز در پی فعالیت‌های دادخواهانه‌اش به اتهام‌ «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» به زندان، تبعید و ممنوع‌الخروجی محکوم شد و اکنون در زندان چوبین‌در قزوین محبوس است.
+24
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  kalo palang - لندن، انگلستان
  رضا شاه با تمام کارهایی که برای ایران کرد در عین حال بزرگ‌ترین ضربه رو به پایه های اجتماعی ایران وارد کرد. همه روسای قبال بزرگ کشور رو که در واقع مثل پایه های چادر بودن رو از جا در آورد. همه رو سرکوب‌کرد. یه کشور موند بی در پیکر و بی صاحب. از اون طرف یه مشت مهاجر که از کشور های اطراف به ایران اومده بودن و در شهر های بزرگ ساکن بودن رو به نام ایرانی به خارج برای تحصیل فرستاد و به شکل گسترده وارد دستگاههای مختلف کرد. ابن مردم که علاقه خاصی به ایران نداشتن به فساد وخیانت و جاسوسی رو آوردن. و در واقع ایران رو غارت کردن و دارن میکنن. اگه به اینهایی که در ایران الان سر کارن نگاه کنید شاید پدر بزرگ خودشونم نشناسن و بیشتر اونها از نسل کسانی هستن مهاجر از هند پاکستان تاجیکستان ارمنستان عراق هستن. اگه به جای سرکوب باهاشون کار می‌کرد همین ها از کشور مواظبت میکردن و ایران به این روز‌نمی افتاد
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.