اردن برای برگزاری جشن عروسی سلطنتی آماده می‌شود

 جشن عروسی سلطنتی در اردن
صدای آمریکا: در حالی که اردن برای برگزاری جشن ازدواج ولیعهد ۲۸ ساله آماده می‌شود، ناظران این امر را نقطه پایانی بر اختلاف میان ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، و برادر ناتنی او بر سر سلطنت، و راهی برای تقویت حمایت عمومی در زمان مشکلات مداوم اقتصادی می‌بینند.

جشن ازدواج شاهزاده حسین، ولیعهد اردن، با نامزد عربستانی خود، نخستین ازدواج سلطنتی اردن در سی سال گذشته است. خیابان‌های امان، پایتخت اردن، این روزها سرشار از فضای شادی است. عصر دوشنبه هشتم خرداد، کنسرت رایگانی در ورزشگاه بین‌المللی امان برگزار شد، و پوسترهایی از ولیعهد و نامزدش در میان مردم توزیع شد.

شاهزاده حسین، ولیعهد ۲۸ ساله اردن، قرار است روز پنجشنبه یازدهم خرداد در قصر زهران در مرکز شهر عمان، با نامزدش رجوا السیف، مهندس معمار اهل عربستان سعودی، ازدواج کند.
کنسرت رایگان در امان، پایتخت اردن، به مناسبت جشن عروسی ولیعهد (یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲)ملک عبدالله دوم و ملک حسین، پدر و پدربزرگ ولیعهد اردن، نیز دهه‌های قبل در همین کاخ ازدواج خود را جشن گرفته بودند. آخرین جشن سلطنتی، ازدواج عبدالله شاهزاده اردن با رانیا، در خرداد ۱۳۷۲ برگزار شد. شاهزاده عبدالله در بهمن ۱۳۷۷ پس از درگذشت پدرش جانشین او شد.

به نوشته آسوشیتدپرس، مراسم روز پنج‌شنبه احتمالا مشابه مراسم ازدواج‌ سلطنتی قبلی برگزار می‌شود، از جمله کاروانی از جیپ‌های قرمز لندرور این زوج را پس از مراسم در خیابان‌های امان اسکورت می‌کند.

کاخ زهران اعلام کرده است که جیل بایدن، بانوی اول امریکا، و چندین تن از اعضای خاندان‌های سلطنتی سراسر جهان، از جمله پادشاه و ملکه هلند، در فهرست مهمانان هست. این جشن‌ها هفته گذشته با برگزاری مهمانی حنابندان برای عروس توسط رانیا، ملکه اردن، و با حضور چند صد زن برگزار شد.

رجوا السیف، ۲۹ ساله، دارای مدرک مهندسی معماری است و در لس آنجلس زندگی و کار کرده است. پدرش بنیانگذار یکی از بزرگترین شرکت‌های مهندسی عربستان سعودی، و مادرش یکی از بستگان ملک سلمان،‌ پادشاهان عربستان سعودی، است.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  یاشاسین ملک عبدالله دوم . اردنی ها ازش راضی هستند . از صمیم قلب تبریک عرض میکنم .
  13
  3
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.