مسابقات پاورلیفتینگ در آفریقای جنوبی؛ ورزشکار اوکراینی با رقیب ایرانی‌اش دست نداد


تصاویری که از یکی از مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ آی‌پی‌اف در آفریقای جنوبی منتشر شده، نشان می‌دهد یک ورزشکار اوکراینی پس از قهرمانی در این مسابقات از دست دادن با رقیب ایرانی‌اش که به مقام سوم رسیده، خودداری می‌کند.

این مسابقات از ۲۰ تا ۲۷ مه (۳۰ اردیبهشت تا ۶ خرداد) در سان‌سیتی آفریقای جنوبی برگزار شده است.

بر اساس این تصاویر، در مراسم اهدای مدال مسابقات پرس سینه امیررضا مس‌فروش ورزشکار ایرانی دستش را دو بار برای دست دادن با ایوان چوپرینکو، قهرمان اوکراینی دراز می‌کند ولی ورزشکار اوکراینی هر دو بار از دست دادن خوددداری می‌کند.

در پی آغاز جنگ اوکراین و استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی برای حملات به کی‌یف و دیگر نقاط اوکراین، روابط ایران و اوکراین رو به تیرگی رفته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز ۲۵ مه (۴ خرداد) در ویدیویی خطاب به مردم ایران گفت «همدستی با تروریسیم روسیه به چه دردتان می‌خورد؟» و این پیام واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت
+102
رأی دهید
-88

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  FTH12 - تبریز، ایران

  با اینکه تشنه خون اخوندا و پوتین هستم ولی بابت روسیه متشکرم که حمله کرد و این مردم دماغ بالا رو اواره کرد به خدا بعضی هاشون انقدر پر رو و بی اصل و نصب هستن که حالتون رو بد میکنن ! اونایی که از نزدیک دیدن این اکراینی ها رو دقیقا میدونن من چی میگم ! احمق مگه داداش این ورزشکار توی کارخونه مهمات یا پهباد سازی ایران کار میکنه که خودتو براش میگیری ! کاش یکی از اون پهپادا بخوره توی خونت وقتی برمیگردی اون خراب شده !😡😡😡
  62
  83
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  نیمی از بدنم احساس خوشحالی کرد و نصف دیگرش بدرد اومد. یکبار برای همیشه باید کف خیابون اومد و برنگشت تا آزادی این سرزمین کهن.
  11
  88
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  FTH12 - تبریز، ایران

  احمق جان سیاست رو با ورزش یکی نکن این ورزش کاره ! تو اگه خیلی غیرت داشتی اسلحه میگرفتی دستت میرفتی جنگ روسها نه اینکه با بلند کردن وزنه بزنی به چاک ! بدم اومد از هر چی اکرانی هست احمق !
  42
  84
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کیخسرو - کلن ، آلمان

  بنده خدا می‌بینی یارو از دست دادن خودداری می‌کنه، چرا برای بار دوم دوباره سعی می‌کنی باهاش دست بدی؟ رژیم کثیف آخوندی مثل نقل و نبات پهپاد می‌ده به روسای سلاخ، اونوقت مردم بدبخت باید خوار و تحقیر بشن! همه اوکراینی ها که فهم و درک سیاسی ندارن که بفهمن حساب مردم از رژیم آخوندی جداست و خودشون اسیر این شیاطین هستن! در نتیجه متأسفانه شاهد یه همچین حرکت های زشتی هستیم! جالبه اینجا تو آلمان تو هر تظاهرات جنگ زده های اوکراینی همراه ایرانی ها شونه به شونه هم علیه روسیه و رژیم آخوندی میان تو خیابون.
  10
  75
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  وقتی که می‌گویم هر بلایی بر سر اینها نازل شود، بدور از حق نمیباشد.
  85
  23
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  خب متاسفانه واقعیت رک این هست که وقتی با پرچم جمهوری اسلامی در جایی حضور دارید،به نمایندگی از آنجا هستید. شما نمیتونید بگویید من مسئول کارهای اونها نیستم و به من چه مربوط وقتی آرم،پرچم اونها رو دارید و سرود اونها بالای سرتون پخش میشه. جز این هست؟
  22
  63
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رگبار - کپنهاگ، دانمارک

  چیزی که عوض داره گله نداره
  18
  52
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۳
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  رئیس جمهور اوکراین هنوز نمیداند که مردم ایران با روسیه همدست نیستند و این ورزشکار هم عمل احمقانه ای کرده که ورزشکاران ایرانی در مقابل ورزشکاران اسرائیل انجام میدهند.
  14
  57
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  من و تو باهم - لندن، انگلستان
  ۱. به سمت چپ بیضه ورزشکار ایرانی ۲. اینها همه از الطاف آخوند صیغه زاده است که به زمین و زمان رحم می کند
  22
  31
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  اکراینی عقده ایی همون بهتر روسیه بزنه تو سرتون. 20 تا کشور داره از شما اکراینی های گدا گودول حمایت نطامی میکنه پس روس‌ها هم نباید با هیچ کسی که به شما کمک میکنن دست بدن یا رابطه داشته باشن
  38
  40
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  غلامرضا مطلبی - بستان،خوزستان، ایران
  حرکتی کاملا ناشیانه و غیر ورزشی غیر مودبانه از یک به اصطلاح ورزشکار، حالا وقتی ورزشکاران ایرانی با رقبای اسرائیلی دست نمیدن همین اروپاییان دو رو دروغگویه فاشیست نژاد پرست واق واقشون تا هفت آسمون‌میره که نباید ورزش رو قاطی سیاست کرد و از همین شعارهای دروغ و جعلی عوامفریبانه، در ثانی برو یقه اون زلینسکی عروسک خیمه شب بازی کوکائین کشت رو بگیر که غرب فاشیست هندونه لا بغلش گذاشتن و کشور و اقتصاد همه چیزت رو برای ارضای اروپای نژاد پرست فاشیست به باد داد، و در نهایت مثل یه دستمال توالت پرتش میکنن و آب رو میکشن روش، این کل ماجراست
  25
  38
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  اینهم یک احمق به تمام معنا است با اون قیافه نژاد پرستی اش چه ربطی به ورزشکار داره بی شخصیت
  19
  59
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  pirzan e irani - استکهلم، سوئد
  به همان اندازه کار ج.ا.در فشار به بازیکنان برای عبور از بازیکنان اسراییلی زننده است، رفتار این اکرایینی هم چندش آور است. سیاست نباید در حیطه ورزش ورود بکند. پس اگر اینطور باشد هیچ ورزشکاری نباید با ورزشکاران امریکایی دست بدهد!
  13
  18
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  آیا اگر پهبادهای اوکراینی خانه های ایرانیان را ویران میکردند از ورزشکار ایرانی انتظار داشتید با اوکراینی روبوسی کند؟
  15
  20
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  اسم خودش رو گذاشته ورزشکار ،خیلی بیشعوری،
  12
  18
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  آنزمان که آلمان و فرانسه به صدام سلاح شیمیایی میدادند، اگر یک چنین حرکتی از ورزشکار ایرانی سر میزد، همانجا بدلیل حرکت غیر ورزشی محکوم میشد و شاید تا تعلیق فدراسیون پیش میرفت! اما سالهاست که دنیای غرب با ایرانی ها سر ناسازگاری گذاشته!
  6
  23
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران
  در این که اوکراینی ها فاشیست های احمقی هستند هیچ شکی نیست مثل امثال این احمق ولی از طرف دیگر هم‌فشارهای سیاسی روی ورزشکاران را نباید نادیده گرفت. رژیم ددمنش و اشغالگر ایران هم‌این قوانین را برای ورزشکاران ایرانی در برابر ورزشکاران اسرائیلی دارد.
  11
  14
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خوب اون احمق اونقدر قدرت تفکر و درک رو نداره که بفهمه راه حکومت با مردم جداست ، حتی درکی از اسپرت من شیپ هم نداره !
  10
  10
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  فقط این یک دیدگاه رو بگم، و در صورت ایجاد دیالوگ، از ادامه‌ی این بحث -با عرض پوزش- خودداری می‌کنم. / خطاب به گرامیان؛ *رگبار - کپنهاک، دانمارک* و *سیاوش۷۸۶ - استانبول، ترکیه* و *پیرزنِ ایرانی‌ - استکهلم، سوئد و *فریدم آف ده پرس - تهران، ایران*، ضمن تایید و سپاس برای دیدگاه‌های منطقی‌ که نوشتید، این‌را نیز باید اضافه کرد، که؛ ۱) خدا نکند که گدا معتبر شود (یعنی خاخل کاکل‌به‌سر، بخواد بشه معتبر، چون اونوقت کل دنیا رو -با حالات مالیخولیایی‌شیدایی خودپسندی و خودپرستی و بی‌ادبی‌ و وقاحتی که داره- به گند می‌کشه. ۲) این ورزشکار اوکراینی، -همانگونه که *فریدم آف ده پرس - تهران، ایران* به‌خوبی‌ بیان داشتند، صد درصد بهش از جانب حکومتش دیکته شده بوده که با همتای ایرانی‌ش دست نده، و او هم راهی‌ جز این نداشته. / کلام آخر اینکه، فکرتون رو سر این مناسبات پولیتیکی خراب نکنید. تا بوده همین بوده و هست. با آرامش زندگی‌ کنید و سلامت موفق باشید همیشه ~ ~ ~
  6
  4
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  بنیان حاکمیت روسها در کیف آغاز گشت:. اولگ، "عاقل" بنیانگذار دوک نشین بزرگ کیف در نظر گرفته می شود. به عنوان نایب السلطنه پسر رجوریک، ایگور، حکومت کرد و در سال 907 علیه قسطنطنیه لشکرکشی کرد. مانند رجوریک، وجود واقعی او کاملاً مشخص نیست.کشتار جمعی استالین در اوکراین:. قریب 90 سال پیش، حکام شوروی اوکراین را بابرنامه و طرح به قحطی وگرسنگی کشاندند. میلیون ها نفر جان خود را دست دادندو تا به امروز، کشتارهای دسته جمعی از طرف کمونستها تأید نشده اند -. در اوکراین، بسیاری از سنت های شفاهی از سال 1933 سرانجام در دوران پرسترویکا نوشته شد. اولین مراسم بزرگداشت قبل از پایان رژیم شوروی آغاز شد. در سال 2006 پارلمان اوکراین "قحطی بزرگ" را به عنوان یک نسل کشی به رسمیت شناخت. اوکراینی ها آنها را "هولودومور"، "نابودی از طریق گرسنگی" می نامند.از"کتاب سیاه کمونیسم" و این بینشی که مارکسیسم-لنینیسم و ناسیونال سوسیالیسم را می توان البته با هم مقایسه کرد.اما واقعیت ها به طور انکارناپذیر نشان می دهد که رژیم های کمونیستی حدود 100 میلیون نفر را کشتند، در حالی که در زمان ناسیونال سوسیالیسم این رقم حدود 25 میلیون نفر
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  25 میلیون نفر بود.» «اتحاد جماهیر شوروی: 20 میلیون کشته. چین: 65 میلیون کشته ویتنام: یک میلیون کشته کره شمالی: دو میلیون کشته کامبوج: دو میلیون کشته اروپای شرقی: یک میلیون کشته آمریکای لاتین: 150000 کشته آفریقا: 1.7 میلیون کشته افغانستان: 1.5 میلیون کشته انترناسیونال کمونیست و احزاب کمونیستی که در قدرت نیستند: حدود 10000 کشته.» مقالات مفصل در «کتاب سیاه» نشان می دهد که این ارقام کاملاً جدی داده شده اند: نه دست کم گرفته شده و نه اغراق شده. در مورد حدود 20 میلیون قربانی کمونیسم در اتحاد جماهیر شوروی، اولاً افرادی که در طول جنگ داخلی روسیه از 1917 تا 1921 توسط کمونیست ها کشته شدند. ، کسانی که از سال 1925 تا 1941 تحت استالینیسم بودند، به ویژه کسانی که از گرسنگی در اوکراین، قزاقستان و سایر بخش های اتحاد جماهیر شوروی از 1930 تا 1934 جان باختند، کسانی که در "ترور بزرگ" از 1935 تا 1938 تیرباران شدند و قربانیان اشغال خشونت آمیز بودند. شرق لهستان (از جمله اعدام تقریباً تمام افسران لهستانی که اسیر جنگی بودند، از جمله در کاتین) و کشورهای بالتیک.یاران هیتلر: چگونه ناسیونالیستهاو نازیها به تقسیم او
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  به تقسیم اوکراین ادامه می دهند. اوضاع در اوکراین تشدید شده است و این کشور عمیقاً دوپاره به نظر می رسد. این نیز به دلیل فرهنگ تخاصم است: در جنگ جهانی دوم، به عقیده بسیاری، شرق و غرب اوکراین دردوسوی مخالف بودند.نهایتأ دولت مافیای روسیه و شرکا و نیز دولت مافیای اوکراین و شرکا عزم در تشدید تخاصم بین اقوام سلاو و نسل کشی هر دو طرف دارند تا نظام بردگی وغارت جدیدی ازدرون این تخاصم شکل گیرد. سلامت باشید
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  کامنت های همه ی عزیزان در حمایت از ورزشکار کشورمان دلنشین بود، قهرمان واقعی، من هم تجربه ی بدی با یک اوکراینی داشتم، فاشیست، بی تربیت، نژادپرست و پر رو بود.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  اون ورزشکار ایرانی احمق بود چرا باید دستش رو دراز میکرد که دست نده و موقعیت شانس نیست و دوما اصلا نباید ادم حسابش میکرد دلیلی نداره که وقتی اخبار کمک های ایران به روسیه در دنیا پخش میشه باید موقعیت رو سنجید هر چه بگیم ما با اخوندها حسبمون جداست ولی طرف فهمش را نداره ما باید قدرت تحلیل مون بالا باشه و موقیت را درک کنیم تا ضایع نشیم
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.