حمله تند امیر جعفری به واکنش جمهوری اسلامی در برابر حمله طالبان و کشته شدن دو سرباز

بی بی سی: امیر جعفری، بازیگر ایرانی از موضع مقامات جمهوری اسلامی درباره درگیری مرزی بین نیروهای مرزبانی ایران و طالبان انتقاد کرده است.

آقای جعفری در یک استوری در اینستاگرام خود نوشت: «برای شما تصویب لایحه حجاب دغدغه مهمی است و درگیری مرزی با طالبان با آن همه عقاید عجیب و تند دعوای خانوادگی قابل حل؟»

پیش‌تر اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت مجلس درگیری مرزی طالبان و ایران را به «دعوای خانوادگی» تشبیه کرده بود و گفته بود که این موضوع با گفتگو حل می‌شود.

احمد وحیدی وزیر کشور ایران هم گفته بود که «درگیری مختصری بود و در ادامه برطرف شد و مذاکرات هم با طرف طالبانی صورت گرفت».

چند روز پیش میان نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی در ولسوالی کنگ نیمروز و زابل درگیری رخ داد. طالبان کشته شدن یکی از نیروهایش را تایید کرد و رسانه‌های ایران از کشته‌شدن دو مرزبان این کشور در تبادل آتش خبر دادند.

انتشار گزارش درگیری میان نیروهای طالبان و مرزبانان ایرانی واکنش‌های زیادی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی و چهره‌های دو کشور داشت.
+166
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  ماینر - اسن، آلمان

  خب راست گفته از لحاظ خانوادگی ،چون این دو گروه از بعضی جهات اینهو یه تپاله گاو هستند که یه دوچرخه از وسطشان عبور کرده،مثلا هر دو برای جان و مال ناموس مردم هیچ اهمیتی قایل نیستند،برای زنان احترام قائل نیستند،غرق در خرافات و جعلیات بسر میبرند،هردو ولایت فقیه دارند از دو مدل اونم بخاطر دینشان.قانون،فقط قانون شریعت اسلامی، و چرندیات و خزعبلات دیگر ،پس این کوثری پسر خاله ملا عمر.
  4
  68
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  در ۳۷ سال پهلوی یک بار نشان دهید که در شمال ایران ترکیه و روسیه در جنوب اعراب و در شرق پاکستان و افغانستان به مرزبان‌ها ایران حمله کردند؟ خاک افغانستان را تا خود کابل به تبره می‌‌کشید. تنها کسی‌ که به مرزبان ما حمله می‌‌کرد از پشت سر بود. پشت مرزبان‌ها به ایران بود و صورت به سمت مرز و پشت سر به آنها حمله می‌‌شد. منصوریون در اهواز و چیریک‌ها و مجاهدین در بقیه ایران. حزب پیرزن هم هورا می‌‌کشید. و امروز ؟ عجیب است که زمانی که ارتجاع سیاه و سرخ این همه شیران ارتش را کشتند . امروز شغالان ما را می‌‌خورند ؟ ۵۷ کوشش که مثل شیر غرش بدون آنکه درک کنیم زوزه شغال بود. نبودن شیران غران ما را دل تنگ و غمگین نمی‌‌کند. بلکه آثاری که نبودنش باقی‌ گذاشته. طالبان ما را اسیر می‌‌کند. چه ننگی
  7
  38
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  خوش باور - تهران، ایران
  این بی وجودها با پنج کیلو حلبی بر شانه تنها میتوانند در اجتماع ۵۰ نفره که ۴۰ نفر از آنها مامورین حفاظت است ، خالی بندی و چرندیات نشخوار کنند .
  0
  6
  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.