فال روز چهارشنبه ۳۱ می - ۱۰ خرداد

فروردین
 
روز بسیار خوبی را شروع کرده‌اید و امروز از زمین و آسمان خبرهای خوش به دست شما می‌رسد و لبخند از روی لب‌های شما پاک نخواهد شد. در منزل به مشکل حساس و مهمی برخورد کرده‌اید و برای حل این مشکل از هوش و تاثیری که بر دیگر اعضای منزل دارید، کمک بگیرید. به لحاظ کاری روز شلوغی را شروع کرده‌اید، اما به اندازه‌ای انرژی و نشاط دارید که حجم کارها در نظر شما کوچک جلوه خواهد داد و به رغم کارهای زیادی که روی هم تلنبار شده است، این کارها را زودتر از همیشه به پایان خواهید رساند. گرمای محبت میان شما و همسر یا عشق‌زندگی‌تان رو به سردی گذاشته است و عشق شما حلاوت سابق را ندارید، اجازه ندهید وضعیت به همین منوال پیش برود و در اولین فرصت با عشق‌زندگی‌تان صحبت کنید و به هر قیمتی که شده آتش عشق را روشن نگه دارید.
صبا اگر گذری افتدت به کشور دوست***بیار نفحه‌ای از گیسوی معنبر دوست
به جان او که به شکرانه جان برافشانم***اگر به سوی من آری پیامی از بر دوست
تعبیر:آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. با خدا باش، نمازت را به موقع بخوان تا او هم کمکت کند.
 

اردیبهشت
 
روزگاریست که سودای بتان دین من است***غم این کار نشاط دل غمگین من است
دیدن روی تو را دیده جان بین باید***وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است
تعبیر: سخن کوتاه می کنیم و می گوییم که مرادت خیلی زود برآورده می شود. دلت دوباره جوان می شود. دشمنان شکست خوردند و این از لطف خدا بود. خستگی از تنت بیرون می رود و در کاری که مراد توست جز پیروزی و ثروت چیزی دیگری نیست و این همان اجابت دعاهایت می باشد.

خرداد
 
ایده‌های نوآورانه‌ای در سر دارید اما اهمیتی به این ایده‌ها نمی‌دهید و تاکنون به رویاهای‌تان جامه عمل نپوشانده‌اید. امروز زمان خوبی است که یکی از مهم‌ترین ایده‌های خود را اجرایی کنید و مطمئن باشید انجام این ایده، سودسرشاری را نصیب شما خواهد کرد. یکی از اطرافیان که احتمالاً از اعضای نزدیک خانواده است، در کارهای مالی شما دخالت می‌کند و به همین دلیل ثبات مالی ندارید. دست این فرد را از اختیارات مالی خود کوتاه کنید و عنان مال خود را در اختیار بگیرید. در محل کار یا منزل با مشکلی برخورد کرده‌اید و هرچقدر تلاش می‌کنید قادر به حل آن نیستید. در چنین شرایطی روی کمک دوستان و آشنایان حساب باز کنید و برای حل این مشکل از دوستی متخصص و ماهر، کمک بگیرید. روز فوق‌العاده‌‌ای را در کنار همسر یا عشق‌زندگی‌تان سپری خواهید کرد و خاطره این روز همیشه در ذهن‌‌تان ماندگار می‌شود.
زان یار دلنوازم شکریست با شکایت***گر نکته دان عشقی بشنو تو این حکایت
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم***یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت
تعبیر: آنقدر در حال و هوای یار به وصال فکر کرده ای که زندگی را فراموش کرده و تمام سختی ها را به جان خریده ای. دل . دیده ات را با گریه به تاراج داده دیگر اشکی باقی نمانده است. هر چه مقدر و قسمت باشد همان می شود. امیدت را هیچ وقت از دست نده چون خداوند ارحم و الراحمین است.

تیر
 
احترام پدرومادر و بزرگان فامیل را ندارید و این رویکرد شما را به فردی بی‌ملاحظه در میان اعضای خانواده تبدیل کرده است، اجازه ندید این وضعیت ادامه پیدا کند و فراموش نکنید که احترام پدرومادر واجب است. ثبات‌نظر و عقیده ندارید و در یک چشم به‌هم‌زدن، تغییر موضع می‌دهید و حرف‌های‌تان را عوض می‌کنید. این روحیه شما را به فردی بی‌ثبات و غیرقابل‌اعتماد در بین دوستان و آشنایان تبدیل کرده است. در نتیجه از امروز رفتارتان را عوض کنید و به آشنایان ثابت نمایید که حتی اگر سرتان برود، حرف‌تان نخواهد رفت. مدتی پیش پولی از کسی قرض گرفته‌اید یا اینکه قسط‌های وام‌تان عقب افتاده است، امروز سررسید پرداخت این قصد‌ها یا موعد پس‌دادن قرضی که گرفته‌اید فرا رسیده و پولی برای پرداخت دِین خود ندارید. در چنین شرایطی از دوستان و آشنایان کمک بگیرید و اجازه ندهید پرداخت‌نکردن قرض‌ها شما را به فردی بدحساب تبدیل کند.
حال دل با تو گفتنم هوس است***خبر دل شنفتنم هوس است
طمع خام بین که قصه فاش***از رقیبان نهفتنم هوس است
تعبیر: در جمع آوری پول و ثروت خیلی زیاده روی می کنی. بیش از اندازه برایت دردسر ساز می شود. قسمتی از مالت را انفاق کن آن وقت است که به مقاصد دیگر خود هم می رسی. مدعی هستی که مظلوم واقع شده ای اما اینطور نیست بلکه یک عده هستند که زیردست تو مظلوم واقع می شوند و تو به آنها فکر نمی کنی. مردم دار باش. کرم داشته باش. تو هم بنده ی خدا باش تا همیشه از خوبی زبانزد باشی.

مرداد
 
دوستی که خاطر شما برای ایشان بسیار عزیز است، امروز به شما سر می‌زند و در این دیدوبازدید راهنمایی‌هایی برای سلامتی بیشتر شما مطرح می‌کند، این اندرزها را آویزه گوش کنید و از امروز قول بدهید که بیشتر از همیشه مواظب خودتان باشید. استعدادهای سرشاری دارید و انسان توانمندی هستید، اما همیشه خودتان را دست‌کم‌ می‌گیرید و توانایی‌های‌تان را باور ندارید، این روحیه را کنار بگذارید و از امروز با خودباوری و اعتمادبه‌نفس، به دیگران ثابت کنید که چیزی از همقطاران‌تان کم ندارید. بی‌احتیاطی‌های زیادی در زندگی انجام می‌دهید و مواظب خودتان نیستید، این روحیه باعث شده تا اعضای خانواده و عشق‌زندگی‌تان همیشه نگران شما باشند، در نتیجه به خاطر افرادی که خیر و صلاح شما را می‌خواهند، از امروز به خودتان قول دهید که بی‌احتیاطی را کنار بگذارید و بیشتر مواظب وجود نازنین‌تان باشید. قصد انجام کار جدیدی را دارید و تدارک لازم را برای انجام این کار ندیده‌اید، در نتیجه اگر نمی‌خواهید این کار با شکست روبرو شود، قبل از آغاز این کار، پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید و کار را به گونه‌ای به پیش ببرید که به مشکلی در انجام آن برنخورید.
دوش از مسجد سوی میخانه آمد پیر ما***چیست یاران طریقت بعد از این تدبیر ما
ما مریدان روی سوی قبله چون آریم چون***روی سوی خانه خمار دارد پیر ما
تعبیر:با یک عذرخواهی همه چیز درست می شود و انشاالله از بند غم رهایی خواهی یافت. خداوند از تو حرکت می خواهد و خود برکت عطامی فرماید. روی به آستان حق بیاور تا به مقام عالی برسی. نذری کرده ای که اگر از این ورطه ی غم نجات پیدا کنی تا دم مرگ از راه راست برنمی گردی.

شهریور
 
امروز با دوستان قدیمی قرار گذاشته‌اید و می‌‌خواهید حسابی خوش بگذرانید، از این دورهمی، خاطرات خوشی در ذهن شما ماندگار می‌شود به شرط اینکه جانب احتیاط را نگه دارید و در خوردن غذا زیاد‌ه‌روی نکنید. اهمیتی به قانون نمی‌دهید و از هر فرصتی برای قانون‌شکنی بهره می‌گیرید، قبل از اینکه این رویکرد کار دست شما بدهد، تصمیم بگیرید که به قانون احترام بگذارید و با رعایت تمام‌ و کمال قانون، زندگی قانون‌مدارانه‌ای را در پیش بگیرید. کارهای مهمی برای انجام دادن در پیش‌رو دارید و روز شلوغی را شروع کره‌اید، در چنین شرایطی کارها را اولویت‌بندی کنید و اجازه ندهید کاری ناتمام باقی بماند. همسر یا عشق‌زندگی‌تان امروز از دنده چپ بلند شده و حال و حوصله ندارد، در این شرایط بهتر است رعایت حال ایشان را بکنید و اجازه دهید گذر زمان، اعصاب عشق‌زندگی‌تان را بهبود بخشد. به لحاظ مالی روز بسیار خوبی را شروع کرده‌اید و از جایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید، پول چشمگیری روانه جیب‌تان خواهد شد.
می‌دمد صبح و کله بست سحا***الصبوح الصبوح یا اصحاب
می‌چکد ژاله بر رخ لاله***المدام المدام یا احباب
تعبیر: از سخن یاوه گویان ناراحت نشو تو همان راه راست را برو چون به نتیجه ی کارت اعتقاد داری. از استهزائ حریفان و ب خردان ناراحت نشو چون یکرنگ هستی و کبر و غرور هم نداری. در بارگاه حق تعالی مورد عنایت قرار می گیری.روی حمایت و دلسوزی بستگان هم حساب نکن.

مهر
 
انسان خیرخواهی هستید و لحظه‌ای از فکر دیگران غافل نمی‌شوید، این روحیه هیچ اشکالی ندارد به شرط اینکه منافع خودتان را فراموش نکنید و بیش‌از‌حد سرگرم حل مشکلات دیگران نشوید. زندگی راحتی ندارید و مشکلات لحظه‌ای دست از سر شما‌‌ بر نمی‌دارد. برای غلبه بر مشکلات از امروز تصمیم بگیرید که تلاش بیشتری به خرج دهید و با صرفه‌جویی و پس‌انداز، شرایط زندگی را تغییر دهید و مشکلات را یکی‌پس‌از دیگری از سر راه بردارید. اطرافیان شما سلیقه‌های متفاوتی نسبت به شما دارند و این قضیه باعث شده احساس تنهایی کنید، در نتیجه دوستان تازه‌ای پیدا کنید که سلیقه‌های آنها نزدیک‌تر به شما باشد و خودتان را از چنگال تنهایی نجات دهید. همسر یا عشق‌زندگی‌تان چیزی برای شما کم نمی‌گذارد و محبت‌های ایشان امروز به شما ثابت می‌کند که در دنیا هیچ‌چیزی مهم‌تر از عشق‌زندگی‌تان وجود ندارد. علاقه زیادی به فراگیری علم‌‌و‌دانش دارید و لحظه‌ای از یادگرفتن تخصص‌های جدید فروگذار نمی‌کنید، به این روحیه پروبال بدهید و مطمئن باشید علم‌و‌دانشی که امروز فرا می‌گیرید، در آینده راه‌گشای کار و زندگی شما خواهد بود. روحیه‌ای خجالتی دارید و به دلیل این روحیه در گفتگوها شرکت نمی‌کنید، قبل از اینکه این رویکرد شما را به فردی منزوی تبدیل کند، خجالت را کنار بگذارید و با شجاعتِ تمام، نظرهای خود را در جمع به گوش دیگران برسانید. اختلاف‌ نظر زیادی با همسر و عشق‌زندگی‌تان دارید و اگر فکری به حال این وضعیت بر ندارید، رابطه شما و عشق‌زندگی‌تان تیره‌و‌تار خواهد شد.
ای غایب از نظر به خدا می‌سپارمت***جانم بسوختی و به دل دوست دارمت
تا دامن کفن نکشم زیر پای خاک***باور مکن که دست ز دامن بدارمت
تعبیر: کارهای مهم را بازیچه نگیر چون خطا می کی. حرفی را زده ای که عدهای از تو رنجیده اند، دل آنها را بدست بیاور، چون د زمان پیری و تهایی کسی نیست که دیگر با او همدلی کنی و هم سخن شوی. ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. الان همدیر نیست. طبیب تو خداوند است روبه سوی او آور تا تو را شفا دهد و از مشقات رهایت سازد.

آبان
 
مدتی پیش به کسی پولی قرض داده‌اید و امروز این فرد بدون اینکه از ایشان درخواست کرده‌باشید، پول شما را پس می‌دهد و به لحاظ مالی اوضاع‌تان روبه‌راه می‌شود. نگران آینده هستید و اضطراب و استرس خواب از چشم شما ربوده است، قبل از اینکه این نگرانی‌ها شما را از پا در بیاورد، ریشه این نگرانی‌ها را پیدا کنید و با درمیان گذاشتن دغدغه‌های خود با عشق‌زندگی‌تان یا اعضای خانواده، از آنها کمک بگیرید. روز خوبی است که تخصص‌های خود را در محل کار یا منزل به رخ دیگران بکشید، این فرصت را به فال نیک بگیرید و به همگان ثابت کنید که چند مرده حلاج هستید. امروز با فردی ملاقات می‌کنید و این فرد راه‌کارهای سازنده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهید، این پیشنهاد‌ها را در گوشه‌ای یادداشت کنید، چرا که در آینده با مشکلی روبرو می‌شوید و برای حل این مشکل باید از این راهکارها بهره بگیرید. همسر یا عشق‌زندگی‌تان قصد دارد امروز خاطره‌های خوش قدیم را در ذهن شما زنده کند و شب‌و‌روزی عاشقانه را برای شما ترتیب دیده است.
دل و دینم شد و دلبر به ملامت برخاست***گفت با ما منشین کز تو سلامت برخاست
که شنیدی که در این بزم دمی خوش بنشست***که نه در آخر صحبت به ندامت برخاست
تعبیر: تهمتی به شما زده اند که از طرف دشمن است.درد هجر بزرگی را تحمل می کنید. اما تن به رضای خداوند دهید. مطمئن باشید جواب خوبی ها و ثوابی را که کرده اید در جایی دیگر خواهید گرفت. حرف های خود را بر اساس فرض و شک نزنید که بر علیه خودتان استفاده می کنند. بذر خوبی بکارید تا شاهد رویش خوبترین ها باشید.

آذر
 
علاقه زیادی به حضور در جمع دارید و از هر فرصتی برای خوش‌گذرانی با دوستان و رفقا بهره می‌گیرید، قبل از اینکه ادامه این رویکرد شما را به نابودی بکشاند، امروز با خودتان تصمیم بگیرید که اهمیت بیشتری به کار و تلاش بدهید و زندگی را جدی بگیرید. کارهای عقب‌افتاده‌ زیادی در منزل یا محل کار دارید، امروز فرصت خوبی دست می‌دهد تا با خیال‌راحت، کارهای عقب‌افتاده را انجام دهید. همسر یا عشق‌زندگی‌تان امروز از در ناسازگاری با شما وارد می‌شود، در نتیجه بهتر است امروز تا جایی که می‌توانید زمینه دلخوری عشق‌زندگی‌تان را فراهم نکنید و اجازه ندهید میان شما مشاجره‌ای سر بگیرد. عازم سفری دور و دراز هستید و در این سفر به شما خوش نخواهد گذشت، اما به لحاظ مالی دستاوردهای زیادی در این سفر انتظار شما را می‌کشد و مطمئن باشید سختی‌هایی که در این سفر تحمل می‌کنید، بی‌نتیجه نخواهد ماند.
باغ مرا چه حاجت سرو و صنوبر است***شمشاد خانه پرور ما از که کمتر است
ای نازنین پسر تو چه مذهب گرفته‌ای***کت خون ما حلالتر از شیر مادر است
تعبیر: اراده ات بسیار قوی است و با آن می توانی دنیا را زیر و رو کنی. همه چیز را زیبا می بینی و از این دید خود راضی هم هستی. زیبایی ها آنقدر تو را مست کرده که به خزان فکر نمی کنی. گاهی خود را مثل باد سبک می دانی و دلت می خواهد همراه آن سرگردان باشی ولی این خیالات برایت ثمری ندارد پس اراده ی قوی خویش را به کار برده، دنیا و آخرت خود را بساز.

دی
 
قدر ورزش و تحرک را نمی‌دانید و کم‌تحرکی شما را به دردسر انداخته است، به همین دلیل پیشنها‌د می‌کنیم از امروز به خودتان قول بدهید که با ورزش و تحرک، سلامت وجود نازنین‌تان را تضمین کنید. با پس‌انداز و صرفه‌جویی غریبه هستید و به جای اینکه به فکر آتیه باشید، از هر موقعیتی برای ولخرجی بهره می‌گیرید، این رویکرد شما را در آینده به مخمصه مالی سختی دچار خواهد کرد. در نتیجه برای جلوگیری از ورشکستگی و مشکلات مالی، با پس‌انداز امروز، آینده‌ خود را تامین کنید. امروز حسابی دل‌ شما گرفته و به لحاظ روحی، حال و حوصله ندارید، در چنین شرایطی پای صحبت دوستان و آشنایان قدیمی بنشینید و با گپ‌و‌گفتگو با رفقای دیرینه، غم‌‌و‌غصه‌ را فراموش کنید. دلباخته کسی هستید و مانند شمع برای عشق دلدارتان می‌سوزید. شاید بهتر باشد بیش‌از‌حد برای این عشق مایه نگذارید چرا که احتمال دارد محبوب‌تان در آینده دل شما را بشکند و تنها و بی‌کس بمانید.
ساقیا برخیز و درده جام را***خاک بر سر کن غم ایام را
ساغر می بر کفم نه تا ز بر***برکشم این دلق ازرق فام را
تعبیر:مشکلاتتان بزودی حل خواهد شد و شما به نیت خودتان خواهید رسید. بعد از تاریکی و غم، روشنایی در انتظار شماست. خودتان را برای کاری که می خواهید انجام دهید آماده سازید. با توکل به حق و راه و رسم دینداری به کام دلتان می رسید. راز خودتان را به کسی نگوئید.

بهمن
 
سبک‌ زندگی مصرف‌گرایانه‌ای دارید و ولخرجی‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید، منابع مالی شما را به پایان رسانده است و امروز آه در بساط ندارید. اجازه ندهید چنین وضعیتی در آینده ادامه پیدا کند و از امروز به بعد مقداری از درآمد خود را کنار بگذارید و اندوخته‌ای برای آینده فراهم کنید. اهل وقت گذراندن در کنار اعضای خانواده نیستید و این روحیه زمینه دلخوری اهل منزل را فراهم کرده است، از آنجایی که روز خلوتی را شروع کرده‌اید، امروز وقتی برای اهل خانواده کنار بگذارید. امروز سوء‌تفاهمی میان شما و یکی از آشنایان یا اعضای خانواده ایجاد خواهد شد، در نتیجه سعی کنید تا حد امکان رفتاری در پیش بگیرید که سوء‌تعبیر به دنبال نداشته باشد. مدت‌ها است قصد شراکت با فردی را دارید و تاکنون تصمیم‌خود را عملی نکرده‌اید، امروز زمان بسیار فرخنده‌ای برای شروع شراکت و فعالیت‌های تجاری است، در نتیجه از همین امروز شراکت خود را اعلام کنید و مطمئن باشید که از این شراکت سود خوبی نصیب شما و شریک‌تان خواهد شد. امروز حال و حوصله چندانی ندارید، اما غم به دل خود راه ندهید چرا که همسر یا عشق‌زندگی‌تان متوجه بی‌حوصلگی شما خواهد شد و برنامه‌هایی برای تفریح و خوشحالی شما تدارک می‌بیند.
روزگاریست که سودای بتان دین من است***غم این کار نشاط دل غمگین من است
دیدن روی تو را دیده جان بین باید***وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است
تعبیر:غرور نداشته باش با اهل فن و نظر مشورت کن تا از خطاها به دور باشی. احساس خستگی می کنی و درونت غوغاست به ائمه متوسل شو تا به حقیقت برسی. تو را با دنیای فانی کاری نیست پس به باقیات برس و سینه ات را با یاد خدا پر کن تا به وصال یار برسی.

اسفند
 
یکی از اعضای منزل یا دوستان شما گرفتار مشکلی شده و کاری از دستش برای حل این مشکل بر نمی‌آید، امروز به ایشان قول بدهید که در حل مشکلات وی را تنها نمی‌گذارید و هر کاری که از دست‌تان بر می‌آید را برای باز کردن گره مشکلات ایشان انجام خواهید داد. عاشق فردی شده‌اید، اما این فرد خبری از عشق سوزان شما ندارد، اجازه ندهید آتش عشق شما خاکستر شود و امروز عشق خود را به این فرد ابراز کنید. تصمیمی سخت و دشواری در پیش‌رو دارید و مدت‌ها است که اتخاذ این تصمیم را به تعویق انداخته‌اید، امروز زمان خوبی است که تکلیف این تصمیم را روشن کنید و تصمیمی بگیرید که صلاح شما و اعضای خانواده را به دنبال داشته باشد.
ای شاهد قدسی که کشد بند نقابت***و ای مرغ بهشتی که دهد دانه و آبت
خوابم بشد از دیده در این فکر جگرسوز***کاغوش که شد منزل آسایش و خوابت
تعبیر:کسی می خواهد با وعده و وعید شما را گول بزند، بسیار مراقب باشید. درآمد حلال و کم را به درآمد حرام و زیاد ترجیح دهید، در کلامتان ذکر خداوند را فراموش نکنید تا شما را از فقر به پادشاهی برساند. برای رسیدن به مراد باید هفت خوان رستم را طی کنید. قناعت کنید تا زندگی برایتان از شکر هم شیرین تر شود..
+7
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.