ماجرای ارتباط برکناری شمخانی با دعوت او از خاتمی برای خواندن خطبه عقد دخترش

سایت امواج مدیا در گزارشی به نقل از منابع ایرانی خبر داد برکناری علی شمخانی از دبیری شورای عالی امنیت ملی تحت تاثیر تلاش او برای به‌کارگیری محمد خاتمی، رییس‌جمهور پیشین، برای خواندن عقد نکاح دخترش بوده.

در این گزارش آمده پس از دعوت شمخانی از خاتمی، که به اصرار دخترش صورت گرفت، ماموران امنیتی از حضور او در مراسم عروسی جلوگیری کردند.

گفته می‌شود شمخانی در ابتدا درباره دعوت از خاتمی مردد بوده اما به خاطر اصرار فرزندش قبول کرده به این چهره سیاسی، که به عنوان رهبر إصلاحات شناخته می‌شود، نزدیک شود.

به گفته این سایت به نقل از منبعی نزدیک به اصول‌گرایان در ایران، این اقدام باعث عصبانیت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، شده و در تصمیم او برای برکناری شمخانی به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده است.

یک مقام اصول‌گرای پیشین نیز با اذعان به اینکه عوامل سیاسی در برکناری شمخانی نقش کلیدی داشته، گفت اتخاذ تصمیم‌های مهم سیاسی به بهانه «حوادث به ظاهر پیش‌پا‌افتاده» و شخصی در حکومت ایران بی‌سابقه نیست.

شمخانی که نزدیک به ۱۰ سال در سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی حضور داشت، پس از برکناری جای خود را علی‌اکبر احمدیان، فرمانده پیشین ستاد مشترک سپاه پاسداران، داد.
+4
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  برای سید مفعول سنگین تمام میشه اگر قبول کند که شمخانی جاسوس انگلیس بوده برای همین طبق روال سابق طویله اسلام به تقیه یعنی دروغ گفتن روی آورده بجای جاسوسی خطبه عقد فرزندش عنوان مینند
  4
  30
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا
  varied - ریزه، ترکیه
  ,یعنی تو میگی خامنه ای خودش دست نشونده انگلیس نیست؟؟؟!!!!
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.