ویدیویی از یک خواستگاری موفق در حافظیه شیراز ؛مدیر مجموعه حافظ بازداشت شد

رادیو فردا: انتشار یک کلیپ خواستگاری در حافظیه شیراز موجب بازداشت مدیر این مجموعه و تعلیق مدیرکل میراث فرهنگی فارس شد.

بر اساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مردی در آرامگاه حافظ در حالی که زانو می‌زند از دختری بدون حجاب اجباری خواستگاری کرده و به او حلقه می‌دهد. دختر هم پیشنهاد خواستگار را پذیرفته و او را در آغوش می‌گیرد.

گزارش حساب‌های کاربری محلی شیراز در اینستاگرام حاکی است که به‌دنبال اقدام این زوج، مدیر مجموعه حافظیه بازداشت و از ورود مدیرکل میراث فرهنگی فارس به محل کار خود جلوگیری شده است.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز روز دوشنبه هشتم خرداد در گزارشی این خبر را تایید کرده و از قول استاندار فارس، زوج یادشده را به «رفتارهای خلاف شرع و هنجارشکنانه» متهم کرده است.

محمد هادی ایمانیه روز دوشنبه گفت که «براساس تصمیم مقامات قضایی، مدیر مجموعه حافظیه و دو نفری که رفتارهای خلاف شرع و هنجارشکنانه داشته‌اند، امروز تعیین تکلیف خواهند شد و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز تا مشخص شدن پرونده اجازه حضور در محیط اداری را نخواهد داشت».

او این نوع خواستگاری را «مغایر با عرف جامعه ایرانی- اسلامی» دانسته و گفته که «با عوامل و عناصری که به صورت سازمان‌یافته در صدد ترویج لاابالی‌گری و فساد هستند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت».

استاندار فارس توضیح نداده که این نوع خواستگاری چه «فسادی» داشته است.

در کلیپ منتشرشده، شمار زیادی از بازدیدکنندگان آرامگاه حافظ نیز با خواندن ترانه «یار مبارک بادا/ایشاالله مبارک بادا»، این زوج را همراهی و تشویق می‌کنند.
+91
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  غربزده گی.بیهویتی.ینی همه چیت غربی شده و تکمیله فقط مونده بودخاستگاریت?یادت نره ویدیوش رو بفرستی واسع مسی علینژاد.صداتونازک کن.لبتوقنچه کن.بگو اینومیفرستم واس مسی علینژاد.یادت باشع صدازنونه بازدیدبیشتر.صدامردونه بازدیدکم.مسی علینژادم بادرختی که روسرش روییده بیادبگع چارشنبه نارنجی.پنجشنبه قرمز.
  68
  7
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ali51reza - وستروس، سوئد

  اگر ناموفق‌بود دستگیر نمی شد؟
  0
  29
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد

  کار به این زوج جوان و بدبخت نداشته باشید طالبان دم مرزهای شرقی دره عر گ.....ز میکنه آنها رو ادب کنید این بنده خداها هیچ خطری برای مملکت ندارد
  3
  41
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  خدا شاه میهن - ایروان، ارمنستان

  هر کسی نمیتونه ببینه، چشمش کور، چشم هفت جد و آباد آینده اش هم کور، بره زیر گِل هر کسی نمیتونه ببینه. از این به بعد همش از این مراسم در گوشه و کنار شهر ها و شهرستانها و دهاتهایمان خواهیم داشت. مراسم ایرانی را زنده نگه میداریم. خاک بر سر هر چی آخوند و آخوند زاده هست.
  7
  50
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دانای نادان - آمستردام، هلند

  تا کور شود چشم آخوند و آخوند پرستان
  5
  49
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  kalo palang - لندن، انگلستان

  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  خوب به نظر شما چه جوری باشه؟ مثل قدیم الان دیگه نیست. مادر اول پسند کنه بعد خار شوهر و … بعد برن خاستگاری و بعد و بعد و ‌بعد !! شرایط عوض شده. الان خود دختر و پسر باید آستین بالا بزنن. نمیشه منتظر موند ببینم کی رو مامان میپسنده. اونها هم الان پیر شدن و‌ نمیتونن. قدیم پسر ها رو دیگه نهایتا ۱۵ یا ۱۶ سالگی زنش میدادن. الان همه شدن ۳۰ یا ۴۰ ‌و‌مجرد. حالا چه عیب داره این وسط یه کم هم مدرن بازی در بیارن و یه خاطره از این روزها برای آینده خودشون و بچه ها درست کنن. شاد باشید
  2
  41
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  kalo palang - لندن، انگلستان
  کسی اینکارو میکنه که همهچیش غربی شده باشع.میدونم الان فرق کرده.ولی ایران اینجورچیزها روپس میزنه.شاید ده سال هم ایطوری ازدواج کنن ولی بعدهمه ایناروپس میزنه.نمونه کاریکه شاه بیقیرت میکردوبعدش.زباله دان.فرهنگه وارداتی.ناسازگار.شاه لختوپتی توسینماتلویزین.نشون دادن.چی شد?همه پس زدن اونفرهنگو.مرسی.شادباشی.
  26
  2
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  تا کور شوند این شبه ادمیان که چیزی جز مرگ و نیستی نمی شناسند
  2
  22
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Cocoo - ونکوور، کانادا
  مبارکشون باشه. من موندم این خانوم که انگار چارد شب پیچیده دور تنش کدوم این حروم . هارو تحریک کرده که اینقد از خوشی‌ِ دو نفر عصبانی‌ شدن. اون پیامبر اعزم خودش برید ببینید چند تا زن داشته با بچه نه ساله میخابیده خوب شرم بر شما باد
  1
  16
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.