آرنولد شوارتزنگر: زمانی مواد مخدر مصرف می‌کردم

آرنولد شوارتزنگر، هنرپیشه هالیوود و فرماندار سابق کالیفرنیا،با اعتراف به گذشته خود از بدنسازان خواست که از مصرف استروئیدها خودداری کنند.ایندیپندنت فارسی: آرنولد شوارتزنگر آشکارا درباره سابقه خود در مصرف مواد مخدر سخن گفته و بدنسازان را تشویق کرده است که از استروئیدها استفاده نکنند.

او که ۷۵ سال دارد، همزمان با انتشار تصویرش روی جلد شماره ژوئیه / اوت مجله سلامت و بهداشت مردان (Men's Health) در مصاحبه اخیر خود با این مجله زندگی‌اش را به عنوان یک بدنساز بازتاب داد. در حین گفت‌وگو، او تصریح کرد که هم تستوسترون و هم دیانابول مصرف می‌کرده که یک داروی استروئیدی مشهور است.

او در مورد تستوسترون مصرف کردن خود گفت: «صد میلی‌گرم در هفته و سپس سه دیانابول در روز، که ۱۵ میلی‌گرم در روز می‌شد.»

به گفته شوارتزنگر، استفاده پیشین او از این مواد، مانند روشی نبود که امروزه استروئیدها نادرست مصرف می‌شوند. او همچنین اشاره کرد که استروئیدها تا  ۱۹۹۰، زمانی که کنگره قانون کنترل آنابولیک استروئید را تصویب کرد، غیرقانونی نبودند.

او ادامه داد که امروزه به نظر می‌رسد بدنسازان به داروهای تقویت‌کننده عملکرد، به روشی متفاوت از او دسترسی می‌یابند. بازیگر «نابودگر» همچنین به مضرات مصرف استروئیدها بدون نظر پزشک متخصص اشاره کرد.

شوارتزنگر گفت: «بدنسازی همواره و همواره یک ورزش ایمن در نظر گرفته می‌شد. اما اینک اینطور نیست. اینک مردم دارند می‌میرند - آن‌ها به دلیل مصرف بیش از حد این مواد می‌میرند و نمی‌دانند چه غلطی می‌کنند. آن‌ها به شارلاتان‌ها گوش می‌دهند. اگر بخواهم از یک پزشک مشاوره پزشکی دریافت کنم، به دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) یا به کلینیک کلیولند می‌روم.»

او اعتراف کرد که با توجه به سابقه مصرف استروئید، می‌داند که بهترین مرجع برای ارسال این پیام در مورد مصرف اینگونه مواد نیست. اما او همچنان بدنسازان را تشویق کرد که از مصرف استروئیدها اجتناب کنند و روندی را که ممکن است این مواد به بدن افراد آسیب برساند، توضیح داد.

فرماندار سابق کالیفرنیا گفت: «سراغ آن‌ها نروید. بله، اینک در زمانی زندگی می‌کنیم که همیشه جویای راهی آسان برای کسب درآمد، راه سریع برای ثروتمند شدن، راه آسان برای تاثیرگذار بودنیم. هر زمان که از بدن نادرست استفاده کنید، پشیمان خواهید شد. از این رو، فقط می‌خواهم جوانان بدانند که من افرادی را دیده‌ام که پیوند کلیه انجام می‌دهند و به شدت دچار مشکل شده‌اند.»

او همچنین گفت که این را درک می‌کند که بدنسازان نخواهند توصیه‌های او را به کار بگیرند. «این واقعیت را می‌دانم که من کی‌ام که این را بگویم؟ [می‌توانند بگویند] این آدم کسی است که [خودش] بی‌گدار به آب زده است.»

طبق گفته کلینیک مایو، داروهای تقویت‌کننده عملکرد، مانند استروئیدهای آنابولیک، «داروهایی‌‌اند که ورزشکاران برای تقویت قدرت و افزایش عضله مصرف می‌کنند». آن‌ها همچنین «ساخته شده‌اند تا مانند هورمونی به نام تستوسترون کار کنند که بدن آن را می‌سازد». مصرف استروئیدها عوارض و خطرات جانبی زیادی می‌تواند داشته باشد؛ از جمله فشارخون بالا، مشکلات مربوط به قلب و جریان خون، و تومورهای کبدی.

در طول سال‌ها، شوارتزنگر آشکارا به استفاده از استروئیدها اعتراف کرده است. او در جریان مصاحبه‌ای با جورج استفانوپولوس از شبکه ای‌بی‌سی‌نیوز در ۲۰۰۵، گفت که از مصرف این داروها «پشیمان نیست»، زیرا پزشکش از آن اطلاع داشته است.

او توضیح داد: «در آن زمان چیز جدیدی بود که به بازار آمد و ما پیش دکتر رفتیم و زیر نظر پزشکان این کار را انجام دادیم. داشتیم با آن آزمایش می‌کردیم. چیز جدیدی بود، از این رو نمی‌توان ساعت را به عقب برگرداند و گفت که حالا نظرم را در این مورد تغییر داده‌ام.»

با این حال، او همچنان مردم را ترغیب کرد که استروئید مصرف نکنند. او توضیح داد: «اما مردم باید مکمل‌های غذایی مصرف کنند. مردم باید بتوانند ویتامین‌ها و تمام مواد مغذی موجود را مصرف کنند، اما از [این‌گونه] داروها دوری کنند.»

شوارتزنگر در طول گفت‌وگوی خود با مجله سلامت و بهداشت مردان، در مورد برنامه تناسب اندام فعلی خود صحبت، و اشاره کرد که در مجموع ۲۵ تا ۳۰ دور تمرین در روز انجام می‌دهد. او گفت که تمرکزش روی عضله‌سازی نیست و هدفش از تمرین این است که «زنده بمانم تا بتوانم در فیلم‌هایم بازی کنم».
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.