فشار بر خانواده مجید کاظمی؛ «حقوق بازنشستگی پدرش را قطع و خواهرش را از کار اخراج کردند»

 خانواده و بستگان مجید کاظمی در حال سوگواری در محل دفن اورادیو فردا: کمتر از دو هفته پس از اعدام مجید کاظمی، معترض جوانی که در پرونده موسوم به «خانه اصفهان» محاکمه شده بود، اکنون یکی از بستگان او خبر داده که حقوق بازنشستگی پدر آقای کاظمی قطع و خواهرش نیز از محل کار خود اخراج شده است.

محمد هاشمی، پسرخاله مجید کاظمی، صبح یکشنبه هفتم خرداد در توئیتی با اعلام این خبر یادآور شد که به‌رغم گذشت یک هفته، دو برادر مجید کاظمی - مهدی و حسین - همچنان در بازداشت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی هستند.
مجید کاظمی به‌همراه صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی در ارتباط با کشته شدن دو عضو «بسیج» و یک سرهنگ یگان ویژه در اعتراضات شامگاه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ در محله «خانه اصفهان» بازداشت و به اتهام «محاربه» و پس از گرفتن اعترافات اجباری بامداد ۲۹ اردیبهشت اعدام شدند.

گزارش‌ها از ایران حاکی است که پس از اعدام این سه معترض جوان، فشارهای حکومتی بر خانواده‌های آن‌ها افزایش یافته است.

یک هفته پیش نیز، پسرخاله آقای کاظمی شرح حمله مأموران امنیتی به منزل خانواده کاظمی و بازداشت «خشونت‌آمیز» دو برادر او را نوشته بود. دستگیری مهدی و حسین کاظمی تنها یک روز پس از اجرای حکم اعدام مجید کاظمی صورت گرفت.
+15
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  حقوق بازنشستگی که صدقه نیست پولی هست که هر شخصی خودش هنگام کار بتدریج پرداخته این شخص باید بخواد بهش توضیح بدند و کتبا بهش اعلام کنند طبق کدوم ماده قانونی؟ شاید یکی از مشکلات ما مردم ندونستن قانون باشه
  1
  15
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  juvel - اسلو، نروژ
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  قانون ؟؟؟؟ قانون اونم توی ایران ؟؟؟! حتما داری شوخی میکنی دوست عزیز !
  0
  5
  دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.