دادگستری تهران بیمارستانی که ۳ ماه پیش رئیسی افتتاح کرد را «نا ایمن» اعلام کرد

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران کمتر از سه ماه پیش بیمارستان مهدی در تهران را افتتاح کردبی بی سی:علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران تایید کرده است که بیمارستان تازه افتتاح شده مهدی از جمله ساختمان‌های غیرایمن تهران است.

این بیمارستان در رسانه های ایران به «مهدی کلینیک» هم شناخته می‌شود.

بیمارستان مهدی کمتر از سه ماه پیش توسط ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران افتتاح شد. مقام‌های دولتی ایران از بیمارستان مهدی به عنوان «بزرگترین طرح نظام سلامت پس از دوران انقلاب اسلامی» یاد کرده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان تهران با استناد به گزارش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و تایید توسط شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران، ساختمان بیمارستان تازه افتتاح شده را ناایمن اعلام کرده است.

رسانه‌های ایران به تازگی فهرستی از ۹۳ ساختمان «ناایمن» در پایتخت-تهران را بر اساس اعلام قوه قضائیه، منتشر کرده‌اند. در این گزارش منظور از «ناایمنی» موارد مربوط به «نقص اطفای حریق» عنوان شده است.

دادستانی کل کشور در ایران پیش از این وعده داده که برای بناهای ناایمن پرونده قضایی تشکیل می‌شود. گفته شده اقدامات قضایی با همکاری شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی در جریان است.

حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اسفند ۱۴۰۱ همزمان با افتتاح بیمارستان مهدی آن را یکی از «پیشرفته‌ترین و به‌روزترین بیمارستان‌های منطقه خاورمیانه» و «پرچمدار بیمارستان‌های مدرن امروز جهان» توصیف کرده بود.
مقام‌های دولتی ایران از بیمارستان مهدی به عنوان «بزرگترین طرح نظام سلامت پس از دوران انقلاب اسلامی» یاد کرده‌اندبر اساس گزارش رسانه‌ها، دولت آقای رئیسی که کار خود را از مرداد ۱۴۰۰ آغاز کرده، ۴۵۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی این بیمارستان اختصاص داده بود.

تهران طی سال‌های اخیر شاهد موارد زیادی حریق بوده است و متولیان ایمنی در پایتخت از ساختار اطلاع‌رسانی و هشدار در صورت آتش‌سوزی- که عمدتا به خسارات بیشتر منجر می‌شود- انتقاد دارند.

فروریختن ساختمان پلاسکو در تهران بر اثر آتش‌سوزی و سپس فروریختن برج متروپل در آبادان به دلیل نقص فنی و سازه‌ای، نگرانی درباره عاقبت ساختمان‌های غیرایمن را در ایران افزایش داده است.

فهرست ساختمان‌های غیرایمن در تهران شامل طیف وسیعی از بناها نظیر پاساژ، مجتمع‌های بزرگ تجاری، بازارچه‌ها، پارکینگ، برج، بعضی مراکز دولتی (مانند اداره مالیات غرب تهران)، شرکت، بیمارستان، انبار، مجتمع ورزشی و مجتمع اداری و مسکونی است.

گفته شده ۱۲۹ بنا در فهرست اولیه ساختمان‌های ناایمن بوده که حالا به ۹۳ مورد کاهش یافته است.

سازمان آتش‌نشانی تهران گفته بود «اگر مالکان این ساختمان‌ها به اخطارهای آتش‌نشانی توجه نکنند و دچار حادثه شوند به دلیل هزینه‌هایی که متحمل می‌شویم، نسبت به آنها اعلام جرم و ادعای خسارت خواهیم کرد».

به غیر از ده‌ها ساختمان ناایمن در تهران، متخصصان هشدار می‌دهند که ده ها ساختمان غیرایمن هم در سایر شهرهای ایران وجود دارد.
+12
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  حالا انگار بیمارستانهای موجود ایمنه! این بیمارستان خیلی بزرگه و اگر ساختمان جدید بیمارستان امام خمینی به حساب بیاد میتونه به بیماران زیادی کمک کنه مثل بیمارستان میلاد که خصوص برای بیماران الزامی شهرستانها خیلی مفید بوده و هرکسی در شهرستان توان درمانش نیست میفرستن میلاد و دکترهای توانایی داره. اینجا هم اگر مال دانشگاه تهران باشه میتونه خیلی در بیماریها کمک حال مردم باسشه چون ساختمان قدیمی بیمارستان امام خمینی شبیه مرده شورخونه بهشت زهراس. آدم میره خوف میکنه. در صورتی که بهترین پزشکها و محققها در بیمارستان امام خمینی هستن. بخصوص در مورد سرطانها هرکی خدانکرده مشکل داشت بهتره بره بیمارستان امام خمینی (این اسم .....رو هی باید تکرار کنم) چون برترینهای ایران در این زمینه در اونجا هست.
  3
  1
  یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.