ماموریت عالی پیام (هالو) در خارج از کشور چیست

نویسنده: عبدالستار دوشوکی
صاحب این قلم بدون آن که از سابقه کاری و عقبه ایشان ذره ای اطلاع داشته باشم برای سالیان متمادی طرفدار اشعار و طنزهای آقای عالی پیام (هالو) بوده ام. اما حادثه ناگوار میدان ترافالگار لندن (که بنده آن را شدیدا محکوم می کنم) نه تنها باعث شد که سابقه ایشان زیر ذره بین قرار گیرد, بلکه این سوال مشروع مطرح شود که ماموریت به خارج آمدن هالو مبارزه با رژیم فعلی است یا با رژیم سرنگون شده قبلی؟
 
بعنوان مثال بنده هرگز نمی دانستم که هالو در دوران "طلایی" دهه ٦٠  به مدت ٨ سال عضو سپاه پاسداران بوده, و سمت ها و ماموریت های مختلفی از جمله "ماموریت به افغانستان" در کارنامه درخشان ایشان است.  هالو در اول مهر ١۳٩٩ در مصاحبه با روزنامه شرق (لینک ١) می گوید: " من در روزنامه جمهوری اسلامی کار می‌کردم که سردبیرش آقای میرحسین موسوی بود. آقای میرحسین که سرپرست وزارت خارجه شد, بچه‌های تیم را از روزنامه جمع کرد و آورد وزارت خارجه", و من از سال ٦٠ تا ٦٨ از سپاه مامور به خدمت در وزارت خارجه بودم. وی در برنامه صفحه دو بی بی سی فارسی (لینک ٢) از سپاه پاسداران "دوران طلایی امام" یعنی دهه ٦٠ با قاطعیت و افتخار دفاع کرد.
 
بیشترین جنایت های جمهوری اسلامی در همان اوایل انقلاب و بخصوص در دهه سیاه ٦٠ رخ داد. موضع گیری ضد اپوزیسیونی شخصی که در آن دوران دهشتناک و خونریز عضو سپاه بوده و از آن با افتخار دفاع می کند, باید مورد پرسش قرار گیرد. بخصوص اگر چنین موضع گیری هایی باعث ایجاد تفرقه و تشتت و با تبلیغات رسانه ای سبب "بی آبرویی" اپوزیسیون برون مرز شود؟ بر همگان روشن است که نفوذی های جمهوری اسلامی با پوشش های ظاهری مختلف و متضاد (از سلطنت طلب گرفته تا جمهوریخواه) در ایجاد جنگ "حیدری نعمتی" تعلیمات لازمه را آموخته اند. بنده با چشمان خودم در همان میدان ترافالگار لندن بارها این نوع درگیری های هدفمند و "عواقب دار" را شاهد بوده ام. به همین دلیل از میدان ترافالگار لندن دوری می جویم. چون به چشم خویش دیده ام که بعد از تصرف کلاب هاوس, میدان ترافالگار لندن نیز توسط نفوذی های نظام تصرف شده است.
 
در انگلیسی واژه معروفی است بنام (Agent Provocateur) که مامور مخفی اخلالگر است. چنین اشخاصی با ماموریت های ویژه به ظاهر متضاد یکدیگر و ایجاد جنگ حیدری نعمتی با نقشه قبلی وارد اجتماعات شده و سبب درگیری و ارتکاب جرم سیاسی و یا اجتماعی و غیر اخلاقی جهت تخریب یک آرمان و همگرایی ایرانیان  می شوند و برای این کار از هر چیزی مایه می گذارند. چیزی شبیه عملیات انتحاری یک آدم "بی مغز". دقیقا اتفاقی که توسط عوامل بظاهر دو آتشه اما مشکوک در میدان ترافالگار لندن رخ داد. می گویند یک دست صدا ندارد. لذا در چنین مواردی باید دو "دست" یا "دسته" مثل دو لبه یک قیچی علیه یکدیگر کار کنند تا برآیند مطلوب حاصل شود. همانگونه که عرض کردم, در ماههای گذشته درگیری های بغایت خشن و سخیف تری در میدان ترافالگار لندن رخ داده بود که پلیس هم با دستگیری ها وارد عمل شده بود.
 
 اما نکته قابل تامل اینجاست که بر طبق شواهد عینی و ویدئوها, پنج مامور پلیس لندن در کنار این درگیری و "تعرض جنسی" حضور پررنگی داشتند. بر طبق قوانین بریتانیا شخص مجرم و متعرض باید دستگیر شود. چرا آقای هالو در همان میدان و یا بعد از آن از فرد متعرض شکایت نکردند؟ چرا به جای شکایت کردن, اصرار ایشان فقط در ایجاد جنجال رسانه ای و تهیه خوراک تبلیغاتی علیه اپوزیسیون برونمرزی بوده و است؟ وانگهی چرا فرد متهم که ادعا می کند تعرضی صورت نگرفته به دلیل هتک حرمت از هالو شکایت نمی کند؟ چرا این "جرم" پیگیری قانونی نمی شود تا بقول حافظ خوش بود گر محک "قانون" آید به میان تا سیه رو شود هر که در او غش باشد؛ یا وگرنه نقد صوفی نه همه صافی بی غش باشد ـ ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد. حال بگذریم از اینکه بر اساس ویدئوهای بیشمار خود هالو, وی ماموریت خود به انگلیس را عناد و ضدیت تمام عیار با رژیم گذشته معرفی می کند. راستی چه ضرورتی داشت که یک ضد سلطنت دو آتشه و نامور (که اعتبار و آوازه خود را در سایه جمهوری اسلامی اندوخته است) اصرار به رفتن به گردهمایی طرفداران پادشاهی داشته باشد و آنها را تحریک کند؟
 
هالو در پایان مصاحبه با ایران اینترنشنال در همین مورد, بجای بدهکار بودن یک توضیح در مورد سابقه خود در سپاه, به ناگاه طلبکار شده است و می گوید کسانی که اکنون (حتی بعد از سالها همکاری بار رژیم) از ایران خارج میشوند ارزش آنها به مراتب بیشتری از جایگاه کسانی است که اوایل انقلاب از "جهنم جمهوری اسلامی" فرار کردند. بر اساس استدلال ایشان باید از امثال محمودرضا خاوری مدیر عامل پیشین بانک ملی ایران تجلیل نمود زیرا ارزش وی از "جان به در بردگان" قتل عام های دهه ٦٠ بسیار بیشتر است. قدیما ضرب المثلی بود که می گفت: " بدهکار رو که رو بدی طلبکار میشه".
 
در پایان باید تأکید کنم که بنده نه تنها هیچ گونه خصومت شخصی با آقای عالی پیام نداشته و ندارم, بلکه از طرفداران پروپاقرص طنز و اشعار ایشان بودم. اما اکنون سوالات جدی مطرح است. چرا نوک پیکان تیر زهرآگین ایشان متوجه حکومتی است که بیش از ٤٤ سال پیش سرنگون شد و وجود ندارد. چرا ایشان حاضر به شکایت کردن از متهم نیست اما با مظلوم نمایی در یک طوفان تبلیغات رسانه ای خود را "قربانی ء طلبکار" معرفی می کند و رسانه ها نیز این پلتفرم را در اختیار ایشان گذاشته اند تا ره آورد و پیامد این "غوغاسالاری رسانه ای" بی اعتبار کردن اپوزیسیون برون مرزی باشد. باز هم از حافظ می گویم که می گوید: "ای دل طریق رندی از محتسب بیاموز / مست است و در حق او کس این گمان ندارد.
+311
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  هالو نیامده اشوب بپا کردی و چوب لای چرخ انقلاب زن زندگی ازادی شدی تو رو هالو گیر اوردن و فرستادن تا انگشت بشی هادی خرسندی هم دور برداشت ولی بال و پر اون هم چیدن نمی تونید ضد خواسته مردم عمل کنید.
  40
  105
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  آریتما - استکهلم، سوئد

  اینکه سلطنت طلبها نفوذی سپاه پاسدارن و رضا پالانی عامل ج.ا است هیچ شکی در آن نیست! تنها عامل نفاق و تفرقه سلطنت طلبهای گوسفند صفت هستند، بعدش این تجمع از اول برای اعتراض به اعدامها و ار سوی همه‌ی گروه‌ها بود که یک مشت گوسفند صفت با پولهای دزدیده شده، آن را مصادر کردند!
  147
  47
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  خشایار1980 - شیراز، ایران

  اتفاقا بهترین مخالفان همین کسانی هستند که از بدنه خود رژیم جدا شده اند،چون از نقاط قوت و ضعف آنها اطلاع دارند و حرفهایشان شنیده می شود. ما اگر کسانی که از بدنه رژیم جدا شده اند را ترد و توهین کنیم دیگر هر کس در جایگاه خودش نهایت تلاشش را برای بقای رژیم خواهد کرد چون در بین مخالفان جایی نخواهد داشت.
  69
  32
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ساربان - نورمبرگ، آلمان

  دقیقا آقای دوشوکی به نکته مهمی اشاره کرد! کسانی که در این تظاهرات ها با هم درگیر میشوند فرداش به سفارت جمهوری اسلامی میروند و در آنجا با هم چلوکباب با ساندیس میخورند
  36
  100
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان
  من هشت ماه قبل این اصطلاح رادرمطلبی (بتاریخ 2مهرماه 1401)نوشتم و درستشAgitator Provocator است.
  19
  16
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان
  البته درزبان فرانسوی این اصطلاح به این شکل است.Agitateur Provocatuer.البته من کمی-فروتنانه- ایتالیایی بلدم ونه فرانسوی ولی شباهت هردوزبان باعث میشود فرانسه راهم تا حدی بفهمم.
  19
  16
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  بنا به تائید نوشتار این نویسنده ,خود من از مخالفین بسیار سرسخت محمدرضا شاه بودم,در اواخر همان سال 57 و فروردین58 شاهد مسائلی بودم,که موضع من صد در صد تغیر کرد,یعنی طرفداری من از رژیم فقط شش هفت ماه طول کشید تا پی به ماهیت آن ببرم و حاصل این آگاهی 20 روز بازداشت در کمیته ها بود. حالا این آقای هالو انقدر خنگ و تهی مغز بوده که بعداز 8سال فهمیده با چه خون اشامائی همکاری میکرده؟مسئله ایشان کاملا بو دار است و بهتر باید او را شناخت.موضوع هم از توبره و هم از آخور نباشد
  27
  66
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  1: تعارض به ایشون محکوم است حتا اگر سپاهی باشد. ولی‌ همین چیز‌ها را روز اول گفتیم.شانس اوردیم که دست پیرزن. ضد بشر . مدافعان دمکراسی به ما نرسید وگرنه مثل دوران کلیسا قرن ۱۶ زنده زنده ما را در آتش کباب می‌‌کردند. هرچه گفتیم هر کسی‌ دو تا فحش به رضا پهلوی داد دنبال ماتحت او نیفتید. طرف ۸ سال عضو سپاه بوده. خودش در مصاحبه با روزنامه شرق در سال ۵۸ گفته که با لباس طالبان به پادگان روس‌ها می‌‌رفته و برای طالبان جاسوسی می‌‌کرده. میر حسین موسوی او به سفارت خارجه آورد. نمی‌‌گویم که هنوز همان عقاید را دارد ولی‌ مشکوک هم نمی‌‌شوید.؟ این جریان هم زمان با اعتصاب خشگ در جلوی پارلمان انگلیس ظهور و فتنه ؟ سه نفر اعدام کردند .کسی‌ اصلا از آنها سخن می‌‌گوید؟ ۱۰۰ سایت اینترنتی و بیش ۲۰ تلویزیون فقط راجع به ماتحت ایشون بحث می‌‌کنند. همه فریاد به خاطر جان قبادلو .توماج‌ها در زندان .تیتر اول همه روزنامه شده انگولک هالو. هزاران جوان در خیابان‌ها در خون . جوانمردی گیر داده به رضا تفرقه به قول خودش. افکاری بیش از۱۰۰۰ روز است که در زندان انفرادی است.
  23
  51
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  2: افکاری بیش از۱۰۰۰ روز است که در انفرادی است. یک آقای حزب دمکرات کردستان با نام مستوفی دستور قتل رضا پهلوی را می‌‌دهد. متوجه شده در روزها اخیر سرخ‌ها و سیاه‌ها چگونه خواسته و نخواسته برای ماتحت هالو Meeto راه انداخته ؟ پس منتظرین اعدام چی‌ ؟ مادر نیکو شاه کرمی امروز در طی‌ بیانه خود را در مقابل رضا پهلوی قرار داد.با یک بیانه و خواهش ." خیانتی که ما به پدرش کردیم.تکرار نکنیم." من حقیر فقط سکوت.اگر شرف دارید یک لحظه در خود فرو روید. چه کسی‌ در ایران امروز باید تصمیم گیرد ؟ فرخ ها. مریم ها. طالبان‌ها سابق. مهاجرانی ها. بهنود ها. گنجی ها. سروش‌ها یا مادران نیکا و فرهمند ها. ؟ پاسخی دارید ؟ مصمم ایران را نابود کنید.؟ گوبلز وزیر تبلیغات نازی‌ها پیش شما لنگ می‌‌اندازد.
  23
  46
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  حتی در همین وبسایت اگر نگاهی به آیدیهای جدید که درست بعد از شروع جنبش شروع به فعالیت کردند بیاندازید،مسلم اسم یا ابولفضل و یا حسین و یا رجوی هم انتخاب نمیکنند،دقت کنید اکثر این آیدیها در ظاهر یا مخالف رژیم هستند یا بطاهر روشنفکر اما در نهایت هدف اصلیشون تفرقه و حمله به شاهزاده و با اظهارات ضد یهودی/ضد اسرائیلی هست و بعضا در کنارش حمله به دیگر چهره های مخالف رژیم.البته تک و توک پسمانده های کمونیست و توده ای و مجاهد ساکن اروپا از قبل داشتیم که شناخته شده هستند و اصولا اهمیتی هم ندارند(اینها در ایران اصلا وجود ندارند).اما آیدیهای مشکوک جدایی طلب و ضد پهلوی همه جدید هستند و از جانب اطلاعات رژیم و همینطور بعضا مجاهدین تغذیه میشند برای عملیات روانی و ایجاد تفرقه.
  25
  47
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Mamad_Zendoni - لندن، انگلستان
  آخه آدم عاقل بلند میشه بره تطاهراتی که همه جور آدم هست اونجا، اگر یه قیافه دوردست حسابی تو اون تطاهرات لندن دیدی من اسممو عوض میکنن، 90 درصد پناههنده سوشیال بگیر که دنبال کیس پناهندگییشون هستن 😂😂 حالا شانس آوردی طرف سلطنت طلبه انگشت رو جای دیگت نکرده هالو جان 🤣🤣
  45
  34
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رگبار - کپنهاگ، دانمارک

  . هالو از طرف رهبر مفعول ماموریت داره که رابطه شاهزاده با سپاهی های که از رژیم بریده اند را خراب کنه. برای همین دائم میگه چرا شاهزاده با سپاه ارتباط داره
  28
  62
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  فقط یک پاسدار مواجب بگیر دو اتشه است که 25 سال در ایران همه گونه هذیان ها را به رژیم اخوندی میگوید اما سیستم برای این تحفه نطنز در ماه حد اقل چند برنامه شعر خوانی در خانه های فرهنگ شهرداری تدارک می بینید .چنین فرد وقیح و نامردی باز هم مدعی مبارزه با ان رژیم است. عجب روئی دارند اینها
  25
  56
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  لندن دوست و آشنا دارم ،هیچ جای اروپا اندازه اونجا جیره خور رژیم و بسیجی مخفی و آقازاده مفت خور نداریم.تعداد زیادی هم پناهنده از قشر لات و لوتهای خلافکار جنوب تهران اونجا مشغول مواد فروشی هستند،خیلیهاشون پاتوقشون برنامه های مذهبی سفارت تو مرکز اسلامی لندن هست.اینها مادر خودشون رو هم میفروشند،چه برسه به اینجور اقدامات.کافیه اراذل سفارت کمی نون جلوشون پرت کنند.
  19
  47
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  زنده باد هالو، جناب عالی پیام، برقرار باد »امکان تغییر خط و عقیده، دین و باور« که تنها ضامن دموکراسی ایرانی خواهد بود، بگذار آنها که تغییر نمی کنند در »مرداب مغولیسم که هرگز تغییر نمی کند« بپوسند، آنها از تغییر و پیشرفت اندیشه می هراسند، چه در این سو، چه در آن سو، در پایان باید گفت که جناب ع. شتوکی خودش »تجزیه طلب«، ضد ایران است، گول نخورید
  42
  23
  شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  آریتما - استکهلم، سوئد
  لعنت بر هر چه مفت خور منافق به سر کده گی ماری لچکی و مسعود چاخان
  14
  46
  شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  چه خوب که چهره زالوها برملا بشه. این مشخص میکنه در این سالها این زالو داشته برای خودش لونه میساخته. سوال من هم هست که زالو در اون میدان برای کی فیلم و عکس میگرفت؟ چرا این نسل فاسد زالو صفت که در عنقلاب 57 شرکت داشته و این وضعیت و زندگی رو برای نسل امروز به وجود آورده هنوز سعی میکنه با همون کارها ادامه بده؟ منافع زالو در چیست؟ چرا نمی فهمید شماها با پول و سلاح حاکم هستید و مردم هیچکدوم شماها رو چه سپاهی چه مجاهد چه چپی و کمونیست و توده ای و جدایی طلبان رو قبول ندارند و دیگه بازیچه افکار پوسیده و یا اشعار بیخود شماها نمیشوند. زالو صفت همه این عنقلابیون 57 هستش که حاضر نیستند از زندگی زالو صفتی خودشون و حرامخواری دست بکشند و بفهمند نسل جدید با قدرت شماها رو کنار خواهد زد و شماها باید بفهمید دوران شماها و افکار پوسیده و خواست های عقب مانده شما تمام شده است.
  3
  4
  ‌سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.