فیروز نادری، دانشمند ایرانی ناسا بر اثر حادثه از گردن به پایین فلج شد

ایران وایر: «فیروز نادری»، از دانشمندان ایرانی که بیش از سه ده در سازمان ناسا کار می‌کرد، در پی یک حادثه از گردن به پایین فلج شده است.

آقای نادری با انتشار عکسی از خودش بر تخت بیمارستان، خبر داده که «در پی افت ناگهانی ضربان قلب از حال رفته و به دلیل برخورد سرش به دیوار و جابجایی مهره گردن»، نخاعش آسیب دیده است که باعث شده از گردن به پایین فلج شود.

این دانشمند ایرانی همچنین گفته که عمل جراحی‌اش روز دوشنبه ۱ خرداد انجام شده و دوران نقاهتش چهار تا پنج ماه طول می‌کشد.

آقای نادری افزوده که چند ماهی دیگر در شبکه‌های اجتماعی نخواهد بود و خانواده‌اش هر از گاهی به نیابت از او پست می‌گذارند. او گفته که این خبر را برای جلوگیری از شایعات منتشر کرده است.
فیروز نادری، ۷۷ ساله و متولد شیرازاست و بیش از سه دهه در ناسا مشغول به کار بوده است. او سمت‌هایی از جمله مدیرکل اکتشافات منظومه شمسی را بر عهده داشته است. این دانشمند ایرانی در زمستان ۲۰۱۶ از ناسا بازنشسته شد با این حال کاربران بسیاری از طریق شبکه‌های اجتماعی او را دنبال می‌کنند.
+142
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران

  آقای نادری از این خبر فوق العاده ناراحت شدیم,امیدواریم که با این پیشرفت علم پزشگی بزودی سلامتی خود را بدست بیاورید.باور این اتفاق برایم بسیار مشگل است
  211
  164
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  حقش بود.برای کشورخودش یاشهرشیرازچیکار کرده بود?هیچ.نونه ایرانو میخورن هارمیشن.وقتیبا اپوزیسون همدس.ت میشی که بخیاله خودتون توایران انققلاب راه بندازی اینم حقته.تازه براآمریکا کار کرده.نه ایران.ایشالا مثله اون استیون هنگ کنگ روویلچربشینه.سرشم کج کنه.عینک بزاره.دهنشم کج کنه.بگع کهکشان راه سیری انحنای هزلولی داره.خداهم وجودنداره.
  281
  233
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  امیدواریم هر چه زودتر تندرستی خود را بازیابی هم وطن
  41
  203
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  او ترکان قشقایی است و زمانی بعد از اخذ دکترا برای خدمت به وطنش بر می گردد اما در ایران تنها خدمتی که از این مرد خواستند خدمت سربازی بود و بعد مجبور شد برای همیشه جایی برود که قدرش را بدانند.
  50
  137
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  iran1 - آرلون، بلژیک

  نارسایی قلبی بدترین مریضیه، غش کردن و ناتوانی و....، این بنده خدا هم قربانی شده،الهی که کسی دچار این مریضی نشه
  33
  118
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  جناب فیروز نادری سلامتی و تندرستی شما را خواهانیم
  57
  158
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  ...شما جای دیگرتون میسوزه نه کف پاتون چون برای اخوندهای که ی براشون کردید حتی ارزش بطری نوشابه نداشتید چون بطری برای نورچشمیهاشون بود به شما دسته جاروب تقدیم می‌شد. توی بیشرف اومدی و از ساواک میگی. چرا وقتی خمینی چیها قلعه را سر خواهر و مادرتون اوار کردید نارتحت نبودید
  67
  9
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Butler - سیدنی، استرالیا

  آقای فیگ....ز نادریی یادت هست با خنده از کشتار وحشیانه انسان حرف میزدی و آرزوی مرگ با اسید و اتیش برای یک قشر در ایران می کردی ..ایکاش فقط اون انگشت جوهری شما که برای آخوند حسن روحانی حقه باز رای داده بودی فلج میشد . از قدیم گفتند ..چوب طرف صدا نداره . اگه بزنه چی ؟ حالا دراز بکش تو تخت و به سقف خیره شو و با سیارات و کهکشانها درد و دل کن انشاءالله که شفاتو از نپتون و پلوتن میگیری ..
  89
  56
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران

  امیدوارم‌ که ناسا وجود داشته باشد و در هزینه های معالجه این‌دانشمند عزیز کمکش کند.
  25
  50
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اقای فیروز نادری که دهه ها عمر خودش را در مورد علم و دانش صرف کرده از گردن به پایینش فلج می شود انگاه خامنه ای خائن که دهه ها است جنایت میکند فقط یک دستش فلج شده !
  19
  72
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Vafadar - برلین، آلمان

  یک سوأل ازعاشقان سینه چاک آمریکا وطرفدارسیستم امپریالیستی اش دارم.چراادعای پیشرفتهای شگرف فضایی آمریکا گوش فلک را کر کرده ولی یک سیستم درمانی وبیمه تامین اجتماعی ضعیف وفشل برای شهروندانش دارد؟درضمن یادمان نرود کسیکه مثال ازایران برود وشهروندی(سیتی زن شیپ) آمریکا را بگیردزیرپرچمش بایدقسم یادکند که درجهت منافع آمریکاونه علیه آن عمل کند.فیروزنادری هرکسی که بوده یااست ناخواسته یاخواسته ضدمنافع ایران وبه نفع منافع آمریکا عمل کرده.
  60
  9
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  دوستدار - استهکلم، سوئد
  بنده هم مدتهاست وقتم را صرف ارشاد افرادی همچون تو میکنم. ولی اگر بگویم به چه عارضه‌ای دچار شدم، داد و قال راه می‌اندازی، هوچی درجه یک. یک‌بار گفته کردم، برای هفت جد و آبادم بس است.
  48
  9
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  antifascism - تهران، ایران
  عموما انسانهایی که به رده های علمی بالایی میرسن از بعدهای وطنپرستی و ملی گرایی و نژاد پرستی خارج میشن و سعی میکنن اگر کمکی میکنن در حیطه کره زمین باشه. و کل جانداران. واقعا وطنپرستی و نژادپرستی رو درک نمیکنم. نوجوون بودم شاید مثل اکثر آدما میگفتم ایران کشور کلفتی باشه و به همه برتر باشه. الان این نام فقط جغرافیای زندگی منه و مثل سایر نقاط دنیا دوس دارم وضعیت خوبی داشته باشه. حکومتها ویروسهای کره زمین هستن و برای سواستفاده و قدرت حاکمیت خودشون شعارهای قدیمی و مناسب جنگهای برتری طلبانه دوران قدیم رو به خورد ادمهای کم هوش میدن. بطور مثال فکر کن بحرین هنوز جزو ایران بود. چه شاه چه آخوند مردمش رو فراری داده بودن چون عرب هستن و اونجا شده بود یک پایگاه نظامی برای لات بازی تنگه هرمز. و چون خارج از مرز خاکی ایران بیشتر خیلی از تجزیه و جدا شدنش نگران بودن و قطعا مردم اونجا رو تا نفر آخر کشته یا فراری میدادن. کل دنیا هنوز خیلی عقب مانده مدنی و شعوری زیاده. اگر نبود ملتهای دنیا همه حکومتها رو ساقط میکردن نه اینکه برای منافع از شیاطین آخوند و پاسدار حمایت کامل کنن.
  26
  9
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  فاطی کابلی عارضت ایدز نباشه
  15
  24
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Hassan1479 - تهران، ایران
  چلیپا - مسجدجزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  تو دیگه کی هستی ، نه غیرت داری نه شعور اجتماعی ، اگر نادری داخل ایران بود الان یا زندان بود یا اعدام شده بود . من از پیشرفت ایرانیان در هر جای دنیا خوشحال شده و افتخار میکنم
  17
  36
  ‌پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  اره بنده بینوا یک بار فرمودید که خداوند از بدوی تولدت تورا سالم به دنیا نیاورد, میدانی چرا تو یکی را ناقص بدنیا اورد چون میدانست میشی فضول بین عام و خاص ! ضرب المثلی هست که در بین خیلیها این ضرب المثال رایج هست و برای کسانی مثل تو که در کار عام و خاص سرک میکشید این ضرب المثل را میگویند. میگویند خدا دست و پا به مار ندادت چون اگر دست و پا به مار میداد دنیا را از بین میبرد. خوشبختانه خداوند تورا هم معیوب افرید چون اگر سالم افریده میشودید فتنه های در عالم درست میکردی که خمینی و خامنه ای و ملاعمر خودتان و اسامه بن لادن و هتلیر, موسلینی ایتالیا و صدام حسین و دیگر جنایتکارانی که در عالم بودن و هنوز هم چندتای هستن , اب پاکی بر دستان تو میریختن!
  2
  11
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  خوش باور - تهران، ایران
  چلیپا - مسجدجزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  من ماهی یکبار این صفحه را نکاه می کنم ، و خیلی سریع میتوانم امثال ترا را که تولید شده از صد عدد.....
  11
  15
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  دوستدار سوئد. واقعا انسان متحیر میماند از این بنی بشر. خوب دقت کنید یک انسان صاحب معلومات بالا در یک سازمان شناخته شده چهانی مشغول کار است. البته کار این بزرگوار با کار دیگر بندگان خدای تبارک و تعالی فرق میکند .سازمانی که ایشان مشغول بوده جای هر فرد دیگری نیست. یعنی هر کس قادر نیست از چند کیلومتری ان عبور کند. ضمنا یک چنین بزرگواری هم با ما هموطن است. حال خوشبختانه یا متاسفانه را بگذاریم یک گوشه. ترا بمذهب خودت. یک لحظه این کامنت ها را مطالعه کن.من معتقدم تولیدات اخوند ها در این 44 سال بهتر از این نمیشود . عجب ملت بدبختی هستیم ما. باور کنید
  1
  3
  شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.