مدیر ورزشگاه آزادی: برای حضور تماشاگران زن «مشکلی نداریم»

 بازی دوستانه ایران و روسیه، یکی از معدود دفعاتی که زنان به صورت گزینشی و زیر سایه کنترل شدید زنان پلیس اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را پیدا کردندرادیو فردا: در حالی که این فصل از لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رسیده و از جام حذفی هم فقط دو بازی باقی مانده است، مدیر ورزشگاه آزادی روز چهارشنبه وعده داد که این مکان برای فصل آینده «میزبان خوبی» برای تماشاگران زن خواهد بود.

علیرضا ابوفاضلی در حاشیه بازی نیمه‌نهایی جام حذفی بین استقلال تهران و نساجی قائمشهر به خبرگزاری تسنیم گفت، برای حضور زنانی که برای تماشای فوتبال به این ورزشگاه می‌آیند «مشکلی نداریم.»

او در ادامه گفت که «تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که در فصل بعد میزبان خوبی برای آنها باشیم».

در اواخر فروردین‌ماه هم حمید سجادی، وزیر ورزش، پس از سخن گفتن از «دستور رئیس جمهور در خصوص توجه ویژه به حضور بانوان در استادیوم‌ها»، حضور زنان در دربی پایتخت را به زمانی مبهم حواله داده بود.

جمهوری اسلامی بعد از چند بازی ملی و باشگاهی که به شکل محدود اجازه حضور زنان در چند استادیوم فوتبال را داد، با آغاز اعتراض‌های سال ۱۴۰۱ بار دیگر درهای ورزشگاه‌ها را به روی زنان بست.

چند هفته از بازی‌های لیگ برتر فوتبال در سال گذشته به دلایل امنیتی بدون حضور تماشاگران زن و مرد برگزار شد و وقتی تماشاگران بار دیگر در سال جاری امکان حضور پیدا کردند، زنان جایی در ورزشگاه‌ها نداشتند.

مسئولان فدراسیون و مقام‌های سیاسی و امنیتی در سال‌های اخیر در پاسخ به فشارهای فیفا «نبود زیرساخت» مناسب در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان از جمله ورودی‌ها و سرویس بهداشتی جداگانه را بهانه آورده‌اند.

این در حالی است که مسائل فقهی و ایدئولوژیکی که به شکل علنی طی چهار دهه اخیر ابراز شده است مهم‌ترین مانع حضور زنان برای تماشای فوتبال بوده است.

از سوی دیگر با ادامه اعتراض زنان ایرانی به حجاب اجباری به نظر می‌رسد که حکومت ایران بیم آن را دارد که انتشار احتمالی تصاویر زنان بدون حجاب روی سکوها باعث خشم حامیانش شود.
+5
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  همه از حق خانم ها از حضور در استادیوم فوتبال مردان دفاع میکنند ولی کسی از حق حضور آقایان در استخرهای خانمها دفاعی نمیکند . آیا این تبعیض علیه آقایان نیست ؟
  3
  2
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  تو اینقدر بامزه ایی بگو..... ننه ات برات اسفند دود کنه چشم نخوری
  0
  1
  جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.