فقط در ایران: بازداشت برادر «به دلیل فعالیت روزنامه‌نگاری» خواهرش در خارج از کشور

سجاد شهرابیرادیو فردا: شیما شهرابی، روزنامه‌نگار و سردبیر بخش فارسی سایت ایران‌وایر، روز چهارشنبه، سوم خرداد، خبر داد که سجاد، برادرش، دوبلور و گوینده رادیو، به دلیل فعالیت‌ او در حوزه روزنامه‌نگاری و حقوق بشر در خارج از کشور بازداشت شده است.

رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از بازداشت سجاد شهرابی، دوبلور و گوینده رادیو، در روز ۱۲ اردیبهشت خبر داده بودند، اما اتهام او نامعلوم بود.

حال خانم شهرابی با انتشار متنی در سایت ایران‌وایر نوشته است که برادرش را در روز ۱۲ اردیبهشت شش مامور وزارت اطلاعات با «هجوم» به منزل پدری‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده‌اند.
به گفته این روزنامه‌نگار مقیم خارج از کشور، ماموران وزارت اطلاعات بخشی از اموال پدرش را هم ضبط کردند و بعد از ۲۲ روز هنوز عنوان اتهامی برادرش اعلام نشده و فقط «بازداشت موقت یک ماهه» ابلاغ شده است.

خانم شهرابی در ادامه نوشته که پدر و برخی از نزدیکانش از سوی وزارت اطلاعات احضار شده‌اند و درباره «فعالیت‌های من، رابطه من و برادرم و فعالیت‌های سایت ایران‌وایر» از آنها سوال و جواب شده است.

او همچنین اعلام کرده که تماس سجاد شهرابی که ۱۶ سال سابقه کار با شبکه‌های رادیویی صداوسیمای جمهوری اسلامی را دارد با خانواده‌اش از روز ۲۷ اردیبهشت قطع شده است.

او در آخرین تماس خود اعلام کرده بود که دست به اعتصاب غذا زده و به سلول بزرگ‌تری منتقل شده است.

حکومت جمهوری اسلامی همواره از راه‌های گوناگون تلاش کرده است روزنامه‌نگاران فارسی‌زبان خارج از کشور را با هدف قطع کردن فعالیت‌شان تحت فشار قرار دهد؛ از جمله این راه‌ها تحت فشار گذاشتن خانواده آنها در داخل و ممنوع‌المعامله کردن‌شان بوده است.
+60
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  اینها زدند رو دست تمام رژیم‌های خبیث و منفوری که در تاریخ بشریت تا کنون به ثبت رسیده !! این بی ناموسها معلوم نیست از چه نژاد و تخم و ترکه ای هستند !؟ در انسان نبودنشون که هیچ شک و شبهه ای نیست !! لعنت به وجود کثیف و مُشمئز کننده ات مفعول ، با این بساطی که برای این مملکت درست کردی !!
  3
  49
  ‌چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.